Poraďte bezplatnú právnu pomoc

babulka025
26. mar 2013

ahojte,
chcela by som sa opytat, ci ma niekto z vas skusenosti s bezplatnou pravnou pomocou..ide o to, ze som si dala zvysenie vyzivneho a uprava styku s dcerkou a moj byvaly, vraj nezamestnany, si plati advokata. vyzivne som mala doteraz na 10r dcerku len 35e a uprava styku bola kazde dva tyzdne. teraz som si dala na zvysenie na 120, co predpokladam,ze nedaju,budu skresavat,ale snad aspon 70e dostanem
a uprava styku doteraz bolo kazde dva tyzdne,ale dcerka tam nebola uz skoro rok (vlasnte ani nechodila k byvalemu ale k jeho rodicom). nebola tam tak dlho,lebo tam chodit vobec nechce. uz sme boli aj za koliznou opatrovn.a dcerka jej povedala,ze tam nechce chodit,lebo sa tam neciti dobre,lebo ich nema rada,lebo ju stale vydieraju...tak som dala na upravu styku, jeden den v mesiaci..im sa to nepaci,idu spisat svoj navrh a tak bude pojednavanie az v maji.
kolko stoji taky pravnik?urcite nie male peniaze,preto by som chcela info o bezplatnej pravnej pomoci..ako to funguje a tak..
dakujem za vsetky rady

kaktusik007
26. mar 2013

@babulka025 a preco chces pravnika? pretoze odporca ma??? pozri... zvladnes to aj sama, len musis byt v klude....

a hod si do googlu bezplatna pravna pomoc

materina_duska
26. mar 2013

@babulka025
@kaktusik007 Mňa skôr zaujalo, že jej stačí 120€ na 10ročnú slečnu...

zuzana909
26. mar 2013

@babulka025 skús napísať do tejto témy, zakladateľka ti snáď bude vedieť poradiť 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/rozvod-a-sudy/pravna-poradna-2/

kaktusik007
26. mar 2013

@materina_duska pri urcovani vysky vyzivneho sa prihliada na majetkove pomery oboch rodicov...
ale ano, nepopieram, tiez som toho nazoru ze je to malo.... hold, my sme asi naozaj narocne....

materina_duska
26. mar 2013

@kaktusik007 Hej, hej, len ja to stále beriem, že proste vyčísliš, koľko ťa to dieťa stojí deleno dva.. a ostatné majetkové pomery nech zisťuje súd. Nie že sa len tak skúša, že dám 120, možno dajú 70 😀

babulka025
autor
26. mar 2013

@kaktusik007 ano,kvoli tomu, ze on ma, a on je velke prasa,slusne povedane..a nechcem zle dopadnut,on urobi vsetko preto,aby bolo po jeho

kaktusik007
26. mar 2013

@materina_duska ale tak to proste je... musis to nadhodnotit, aby bolo z coho skresavat.. taka je realita...

@babulka025 zalezi od sudcu, co bude mat tvoj pripad.... pozri si na nete jeho sudne rozhodnutia -- aj pdola toho zistis, s kym mas tu cest, ci sa mas pojednavania bat, alebo je to sudca prave nachylny byt na strane matky s dietatom.... inak ti poradit neviem

babulka025
autor
26. mar 2013

@kaktusik007 dakujem

kaktusik007
26. mar 2013

@babulka025
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Sudne-rozhodn...
daj okres a meno sudkyne... zadaj ze chces rodinne pravo -- a tam si vyber, ci vyzivne ( to je to co riesis ty) alebo ci chces vidiet ako rozhoduje v rozvodoch tak rozvod potom

beruska610
13. jún 2013

Dobry den.Chcela by som oradit.Mam 5 mesacnu dceru.S otcom jej otca spolu vobec nezijeme,ja zijem u rodicov.Ustne navrhol dohodu,ze bude davat vyzivne 100e.Posiela ich o mesiac neskor a neda sa snim otom rozpravat.Dceru videl za cely cas 2,5hodiny a viac nic.Je zivnostnik.A ja som sa odhodlala podat to na sud,aby platil 150e.No volal mi,ze on stym nebude na sude suhlasit a ze bude trvat,aby mu sud urcil malu kazdu parnu sobotu na dve hodiny bez mojej pritomnosti.Ja som tam este uviedla,ze stretavat sa snou moze kludne za mojej pritomnosti na mojej adrese.No on ze s tym nebude suhlasit.Viete mi niekto poradit,ze ci je mozne,ze by jeho navrhu sud vyhovel aj ked ju videl iba tak malo a je este taka mala?Dakujem