Podľa súdneho rozhodnutia majú byť deti u otca, no on chodí na týždňovky

radososa
6. aug 2020

Zdravím ,chcem sa opýtat deti su tento mesiac podla súdneho rozhodnutia u otca no dozvedela som sa že deti dal do uschovy ku svojej sestre a on si chodí na týždnovky do roboty -viem sa voči tomu neako ohradit ?

syslik81
6. aug 2020

a ty ked mas deti nepracujes? zariadil sa tak ako by sa zariadila aj matka co ma tyzdnovky .. nedal ich cudzim ale k ich tete ... nemas sa naco ohradit

sissy27
6. aug 2020

@radososa nie, nemôžeš. Ty nechodíš do práce a si s deťmi 24/7? Nechodia k babke, k tete? Možno do budúcna by ste sa mali dohodnúť na inom rozdelení vzhľadom k práci vás oboch. Ak sa dohodnúť nedá, tak potom treba akceptovať ako si to zariadil.

radososa
autor
6. aug 2020

@sissy27 ved v poriadku ale ta teta nema na nich dobrý vplyv

sissy27
6. aug 2020

@radososa to je tvoj subjektívny názor. Ich otec to asi vidí inak alebo proste nemá inú možnosť. Keby sa tak on ako otec začal ofukovať, že tvoja mama má na deti zlý vplyv alebo tvoj nový priateľ, tvoje kamošky tak čo, poslušne stiahneš chvostík a viac sa deti s nimi nestretnú?

deti95060810
6. aug 2020

a ja ťa zas úplne chápem. Ocinko by mal byť s deťmi a on namiesto toho išiel na týždeň preč.... nemohol si zobrať volno - dovolenku? Asi nevieš ... nekomunikujete spolu? že či ste si to nemohli vymeniť tak aby bol s deťmi... určite by som sa poradila s dobrým právnikom...
Keby sa niečo deťom stalo kto by niesol zodpovednosť? exmm sestra? - presne takúto otázku by som položila právnikovi...
ešte sa môžeš poradiť v skupine právne poradenstvo tu na Mk

pribinak
6. aug 2020

Teta je blízka osoba, takze to že sú u tety je ok. Nie sú odložené z nejakej cudzej osoby.

panelacikova
6. aug 2020

@radososa bohužiaľ, nedá sa. a rozumiem, že ťa to štve. toto sú tí tzv. "otcovia roka" 🙂

panelacikova
6. aug 2020

@sissy27 ak nemal inú možnosť, ako stráviť čas s deťmi, prečo sa na súde šarpal o starostlivosť o ne? veď sa dá dohodnúť mimosúdne a povedať si, koľko kto a kedy môže a kedy proste nie. ale mnohí tí chlapi sú takí, že majú plné huby rečí a keď príde na lámanie chleba, tak deti odložia k matke, k sestre, švagrinej, atď...

sissy27
6. aug 2020

@panelacikova neviem ako ty, ale ja som na tom súde nesedela a netuším, či to bola jeho iniciatíva, alebo prečo takto súd rozhodol. Dokonca ani netuším, či v čase súdu vedel, že toto leto bude robiť týždňovky, či je pani exmanželka ochotná sa dohodnúť... a mnoho ďalších faktorov 🙂 pani exmanželke nikto a nič nebráni podať nový návrh na súd.

ljzozv
7. aug 2020

Myslim si, ze je to zbytocne riesit.
Pacit sa ti to nemusi, ale pravo na to má. Ani on nemusi suhlasit, kde travia deti cas, ked su s tebou a tiez nemoze s tym nic urobit

maciatkolulu
7. aug 2020

@panelacikova
@deti95060810 ja neviem teda, ale mesiac dovolenky asi nedostane. Je rovnako otec ako ona matka chce deti a nie iba ako víkendový ocko, tak ich ma a ma teda prácu ako normálny otcovia, tak do nej chodí. Deti dal k sestre. Úplne normálny postup, ktorý by sa vôbec neriešil v prípade nerozvedenej rodiny. Mamka, ocko v práci, decká u tety... Inak keď chce dostávať výživné, tak dotyčný otec musí pracovať. Lebo kebyže mesiac ostane doma a povie, že ten mesiac neplatí, to by bolo ôk?

majkeel
7. aug 2020

A je s detmi po praci, alebo vobec nie? Ako casto su spolu po zvysok roka?
Skor by si mala riesil, ci sa citia deti u tety dobre, alebo zle, kym je v praci. A aby s nimi cez prazdniny obcas aj niekam siel - vylety, na dovolenku ,..
Ak su deti v pohode a aj cez prazdniny niekam chodia, tak neries. Je to jeho cas a jeho rozhodnutie, ako si ho poriesi.
Ako je to u teba? Mas mesiac dovolenky cez prazdniny?
Maximalne sa mozte dohodnut na "presune" nejakeho casu. Ze ak nema cas chodit s nimi na vylety, urobit im program a Ty ano, tak nech ich ma cez niektore prazdniny o tyzden menej a ty viac a naopak.

mogaa
7. aug 2020

@radososa ak je o deti postarané, nezmôžeš vôbec nič, ani ty nie si s deťmi hodín keď sú u teba..... to že ich nemá dávať svojej sestre "lebo má ne zlý vplyv" - ak nepomôže rozhovor z ex, musíš to riešiť súdne a mať dôkazy že má na deti "zlý vplyv", nestačí tvrdenie ale pádne dôkazy.....svojim chovaním ich musí ohrozovať a ty to musíš dokázať, v opačnom prípade máš smolu.....zlý vplyv môže mať aj sused v paneláku lebo nadáva ako pohan alebo spolužiak lebo je výmyselník alebo bitkár....

mogaa
7. aug 2020

@radososa ak to nie je naozaj ohrozovanie detí tak ti odporúčam neriešiť....v opačnom prípade si začnete robiť s ex "prieky", či už ti začne robiť to isté ak dáš dieťa napr.tvojim rodičom a dedko ich zoberie niekde medzi chlapov na kofolu (tiež nevhodné prostredie, lebo sa tam fajčí,pije)alebo začne riešiť ak dáš niekomu deti a ty pôjdeš s kamoškou si niekde sadnúť....ak to nie je naozaj zlé, tak to nerieš - lebo naozaj si začnete robiť prieky a bude to na úkor detí.....

panelacikova
7. aug 2020

@maciatkolulu ja by som tomu rozumela ešte v prípade, keby mal prácu, že ide ráno, príde poobede, vezme deti od sestry a do večera sa postará. ale chodí na týždňovky. na kieho boha si bral deti? tomu ja nerozumiem. ale OK, poriešiť si to musí autorka. mne by na tom vadilo to, čo ja bežne zažívam. otecko si vezme dieťa iba vtedy, keď má zaistený fullservis od vlastnej matky. a vtedy sa hrá na otca roka. možno aj v prípade autorky je to tak, že sestra sa stará celé dni a on sa potom chváli, ako sa o ne mesiac staral a ako ich miluje... a toto ju zrejme štve. lebo ona znáša pravdepodobne všetko ostatné. starostlivosť v chorobe, chodenie do školy - zo školy, krúžky, no všetko proste. a on sa hrá na hrdinu. ak je to tak, tak sa jej nečudujem, že ju to zlostí.. ale nenarobí s tým zrejme nič, keďže ide o súdne rozhodnutie

panelacikova
7. aug 2020

@maciatkolulu vieš, ja som mala teraz nedávno podobnú situáciu. bývalý mal 2 týždne dovolenky (vlastne teraz končí ten druhý týždeň). prvý týždeň mal dieťa, zabezpečil si matku, dcéra mi potom aj povedala, že otec s ňou takmer vôbec nebol. venoval sa sebe a svojim záujmom. ja som ho prosila o to, aby si ju vzal aj na tento týždeň, dokonca má dcéra denný tábor, takže by šlo o to, že o 8 ju zavezie, o 15 si ju vyzdvihne a venuje sa jej len popoludní (ešte aj stravu má zabezpečenú v tábore). potrebovala som to, lebo som chcela ísť pomôcť mojim (vekovo už vysoko...) rodičom maľovať byt. keďže bývajú ďaleko, je potrebné tam prenocovať. na to mi otecko roka oznámil, že nie, že on má svoj program. (my nemáme ale súdom nariadené, my sa dohadujeme). ešte podotkol, že keď bude mať voľnú chvíľu, ozve sa a vezme si ju. no trt makový. ozval sa od pondelka asi 2x, jednoducho som mu dcéru nedala. ja som si musela všetko zariadiť inak len preto, že on nebol ochotný vziať dcéru, ktorú inak ani prakticky nevychováva a nestará sa o ňu - stará sa jeho mama, keď je s ním. takže viem, že takéto prípady vedia naštvať. potom sú chlapi, ktorí sú seriózni, ale fakt v dané obdobie nemôžu, to beriem, to je OK, ide pracovať, musí, jednoducho situáciu vyrieši. možno práve tento autorkin musel. ale skôr sa prikláňam k tomu, že nemusel, keď ona cíti potrebu to nejak riešiť a dať naznámosť. asi ju to štve. smrdí mi to tým "prvým príkladom"

mogaa
7. aug 2020

@panelacikova nie je to uplne tak ako píšeš....ak si daný mesiac v lete nezoberie deti a bol by súd ohladne zvýšenia výživného , bývalá to zväčša vytiahne na súde že o deti nejaví záujem a neberie si ich v určených termínoch ....každý z partnerov to rieši tak ako to vyhovuje jemu a zo svojho pohľadu....Matka môže následne vytiahnuť že v lete si deti zobral miesto mesiaca len na 2 týždne a ona im musela zabezpečiť starostlivosť na ďaľšie týždne....nič nie je len čierne alebo biele.....na jednej strane je zlý otec ak má mať deti mesiac a z toho ich dá na 2týždne sestre ,(predpokladám že ak robí týždňovky tak obtýždeň, ak nie tak na dobu kedy s deťmi nemôže byť- možno má víkendy volné a tie trávi s deťmi a cez týždeń sú u sestry)....jednoducho bude zlý aj keď si ich zoberie, lebo sú u sestry ked je on v práci ale bude zlý aj keby si ich nezobral lebo nejaví o deti záujem a matka sa musí o dieťa starať počas celých prázdnin

ckatka
7. aug 2020

Legálne je to v poriadku. Tak ako on ti nemôže kecať do.toho kde sú deti keď sú "u teba", rovnako tak ty nemáš čo riešiť kde sú keď sú "u neho". Samozrejme bavíme sa o normálnom stave a nie ze ich dáva nejakému dealerovi alebo berie do krčmy.
Keď ti on povie ze nechce aby deti boli u tvojho príbuzného (babka, teta) co spravíš?
Pokiaľ je o deti postarané, nič nemôžeš.
Ale rozumiem.ti. Tiež mám tetu, ktorá má zlý vplyv na moje dieťa a neznášam keď je s ním...manžel je na ňu úplne alergicky.(A to nie sme rozvedení) Ale nie vždy sa jej vieme vyhnúť. Občas je ako posledná možnosť na stráženie.
Vyriešili sme to tak ze sme jej povedali co nám vadí...A ze keď nebude rešpektovať naše hlavné zásady a bezpečnosť dieťaťa tak tam dieťa chodiť nebude. No...spĺňa tak 50% a aj to musí byť pod dozorom 🤦‍♀️😂 len niekedy sa nedá inak...no...

deti95060810
7. aug 2020

@mogaa ale je predsa rozdiel zobrať dieťa na kofolu na 2-3 hodiny a ísť na týždeň do práce a teda aj od detí je týždeň preč.... aj súdnemu človeku je jasné že to sú dve rozdielne veci čo si uviedla....

mogaa
7. aug 2020

@deti95060810 pochybujem že mamička si v lete môže zobrať mesiac dovolenky(teda ak nie je učiteľka), teda ani ona nie je s dieťaťom celé dni,ale niekto sa tú dobu o tie deti stará ....a nech je to ktokoľvek, rovnako otec dieťaťa môže zhodnotiť že daný človek má na dieťa "zlý vplyv".....jedna vec je či mamičke vadí konkrétne fakt že otec si zoberie deti podľa súdneho rozhodnutia a počas toho čo je v práci sa oň stará jeho sestra alebo jej vadí fakt že jeho sestra má na deti "zlý vplyv"....to sú 2 rozličné veci....

mogaa
7. aug 2020

@deti95060810 autorke podľa jej príspevkov vadia obe veci, teda aj že otec dáva deti sestre a aj že na ne má zlý vplyv.....to je ako keď dám dieťa do tábora - o dieťa je na jednej strane postarané, na druhej na neho môže mať "zlý vplyv"vedúca alebo nejaké dieťa z tábora...autorka nešpecifikovala čo je to podľa nej "zlý vplyv"

atletkas
19. aug 2020

Mamičky a viete my povedať ako je to s deťmi po rozvode?? Bratranec je dva mesiace rozvedený a deti odvtedy u neho neboli nekontaktuju ho ani mu mobil nezdvihnu deti nič
@majkeel
@mogaa
@radososa a nedávno si prišla ešte po niejake osobné veci s policajtami

majkeel
19. aug 2020

@atletkas No kebyze chce byt hnusny. tak jej tam posle policajtov a socialku, ze ma strach o deti, preco sa nehlasia. ;) Po 3-4 navstevach policajtov a niekolkych predvolaniach na sud pochopi, ze tudy cesta nevede.
Asi jedine sudne rozhodnutie o uprave styku.
Otazka je, preco sa rozviedli, ze takto reaguje. Mlatil ju, pil, gamblil, bil deti, deti ho nemaju radi...? Alebo je "iba" nastvana a chce mu to nechat vyzrat.

atletkas
19. aug 2020

@majkeel on nechce súd do toho zaťahovať áni políciu aj tak všetci v dedine pozerajú na neho ako na vraha neviem presný dôvod ich rozvodu viem len že sa veľa hádali pre 💰 on kôli tomu musel ísť pracovať do Nemecka jej vždy bolo málo a ona svojou výplatou sponzorovala svoju mamičku ,niekedy sa aj bili na nej som nikdy nevidela žiadne modriny on bol pravidelne poskrabany

radososa
autor
10. okt 2020

@panelacikova trefneee

radososa
autor
10. okt 2020

@panelacikova j ma dve deti o ktore sa otec od marca nezaujimal lebo mal ine povinnosti-neriešim ich potom sa zrazu v nom prebudilo svedomie a začal sa ohanat sudom že ma mat deti v auguste -tak som mu ich dala no samozrejme bolo tak ako som pisala že ich dal sestre potom mi 20.augusta voll že ak si ich okmžite nezoberem odnesie ich k mojej materi a viac ho to nezaujima a od toho dna znovu ani nevie že ma deti v včul budte mudre mmičky a odcudzujte a ohanajte sa sudom .jeho sudne rozhodnutie nezaujima že ma amt deti každý druhý víkend.Na neho zákon neplatí iba na matku ked deti neda

panelacikova
10. okt 2020

@radososa ja viem veľmi dobre, ako to chodí. aj preto som rada, že som si vydupala u ex "dohodu"... ale aj tak by to dopadlo ako u teba. teraz videl dcéru naposledy už ani neviem kedy... 3 týždne? fakt neviem. a ani ma to nezaujíma. ozve sa jej raz za týždeň aj to len s informáciou, ako sa má pes a mačka na dedine, kde trávila časť prázdnin - samozrejme s babkou, nie s ním... to je tak celé. ja už neriešim. sústreďujem sa na iné veci v našich životoch. jeho som už vypustila. niežeby bol nejaký vagabund alebo hulvát, ale jednoducho je to kus veľkého decka, ktorému toto vyhovuje. tak nech. mne už záleží len na tom, aby sme boli zdravotne OK, ostatné zvládneme 🙂