Počuli ste o nejakom prípade, v ktorom boli podplatené a sfalšované testy DNA?

mamax3x3x3
5. máj 2022

Ahojte. Chcela by som sa Vás opýtať, či ste sa stretli, alebo počuli taký prípad, že boli podplatené a sfalšované výsledky testov otcovstva DNA. Za každú odpoveď ďakujem.

kiki68
5. máj 2022

@mamax3x3x3 nie, nakolko by sa dalo to stale potvrdit inym znalcom a testy opakovat. Ako mozno davno sa dalo kadeco, ale dnes uz taketo testy robia rozne labaky a casom by to vyslo najavo

alenah31
5. máj 2022

@mamax3x3x3 určite nie - ten kto testuje nevie koho testuje a ten koho testujú tiež nevie kto test vykonáva. Testy sa nevykonávajú pod menom či rod. číslom, ale vygenerovaným prideleným registračným číslom. To sa zasiela na súd resp. ak si dáte test robiť sama - ide to na odd. kde vedia kam Vám Váš test poslať.

vikus17489
5. máj 2022

U nas na sk nie. Len ak tak v nejakom filme som to videla, no nemyslim si, ze v reale je to nejake lahke ba priam dokonca mozne

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamax3x3x3
autor
5. máj 2022

@vlcik1veď práve. Išlo to súdnou cestou. Ja som bola navrhovateľka. Dotyčný je pri peniazoch, mal svoju právničku. Myslela som si, že testy DNA sa budú robiť na overenej klinike v BA. Ostala som prekvapená, že testy sa robili v menšom meste.

alenah31
5. máj 2022

@mamax3x3x3 ak idú testy súdnou cestou sú robené zásadne na certifikovanej klinike. Že je pri peniazoch a má právničku - akosi nechápem súvislosti. Robia sa tam testy v desiatkách denne - ten kto test vykonáva nevie koho test práve robí - výsledok je pod číslom odovzdaný ďalej a následne odovzdaný súdu - ak je otcom dieťaťa - tak testy to preukážu. Tieto konšpirácie sú ti k ničomu.

akbara77
5. máj 2022

@mamax3x3x3 DNA nie je politik ani úradník, podplatiť sa neda

loginexistuje
5. máj 2022

@mamax3x3x3 a nevysli tak ako si chcela?

mamax3x3x3
autor
5. máj 2022

@loginexistuje nie, nevyšli. Pritom som si bola istá na 99.99% že dotyčný je otec. Inak by som to nedávala na súd. Syn sa na neho podobá, má jeho výšku aj chôdzu. Keď bol si maličký, dotyčný sám prišiel ku mne domov a chcel mi dať peniaze na plienky a Sunar. Bol pod vplyvom alkoholu, tak som to odmietla. Keď som mu minulý rok písala, na soc. sieť, že idem dať na súd skúšky DNA, vyhrážal sa mi, že nech sa neopovážim, že to peklo len potom zažijem....

loginexistuje
5. máj 2022

@mamax3x3x3 ale teda musis vediet ci v danom obdobi si mala pohlavny styk aj s inym ak si nemala ineho tak mozes dat poziadavku na zopkovanie ale hradis si ich sama

kvetinka75
5. máj 2022

@mamax3x3x3 tak sa odvolaj. Ak si si na 100% istá že je jeho otec, namietaj. Alebo že by si bola ešte s niekým a v tom prípade sa tvoje pocity mýlili a otec je niekto iný. Ale ak si s iným nebola, tak je jasné, že sú sfalšované. Aj keď.... Napadnúť sa dá všetko, tak neviem či by niekto toto falšoval.

nelca0510
5. máj 2022

@mamax3x3x3 tak podoba nie je všetko. Odvolaj sa. Môže byť v hre aj iný otec?

mondolina
5. máj 2022

@mamax3x3x3
a kde je zvyšok z tých 100%?

rhodesian
5. máj 2022

Áno dajú sa sfalšovať. Aj tie súdne.

zuzanka.zuzu
5. máj 2022

no ak ich naozaj falsovali tak to medializuj

narayan
5. máj 2022

Zaujímavé téma....ak si si ale takto istá, určite sa odvolaj a žiadaj nové testy, aj keby si si to mala hradiť sama...mňa už v tomto štáte neprekvapí nič...

betulinka1
5. máj 2022

@mamax3x3x3 na Slovensku sa da podplatiť vsetko. Resp. kludne mohol poslat kamosa so svojim občianskym, za znalcom. Uprimne tie fotky na OP su po case aj tak neni aktualne. Staci ak ho ma podobná osoba. Takze to nemuselo byt ani sfalšované, len tam bola ina osoba na odbere. Skus konfrontovať znalca a ukazat mu fotku toho pravého, ci to bol naozaj tento. Ale zase sa treba zamysliet aj nad možnosťou, ci si v tom case nebola aj s niekym inym.

mamax3x3x3
autor
5. máj 2022

@betulinka1presne aj mňa toto napadlo. Budem to riešiť ďalej. Ďakujem všetkým za odpovede.

sense
5. máj 2022

@mamax3x3x3 ak si si 100perc istá ze otcom môže byť on, tak to rieš ďalej.

loginexistuje
6. máj 2022

Ale daj si pozor aby si niekoho krivo neobvinila ak si si neni na sto percent ista tak radsej urob domaci test aj s dalsim potencionalnym otcom ak taky je

diamond007
6. máj 2022

@mamax3x3x3 daj spraviť testy druhému mužovi, ak tie vyjdú negatívne tak potom ries ešte raz či boli sfalšované testy

kornelies
Autor odpoveď zmazal
Zobraz