Papiere potrebné na žiadosť o byt

jarkan09
1. okt 2021

Ahojte momentálne si chceme s manželom dať žiadosť o byt no manžel už pracuje v inej práci a k žiadosti treba jeho výplatne pásky z minulého roka ktoré nemáme poradte mi

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
1. okt 2021

@jarkan09 odporúčam takéto veci si odkladať, až do dôchodku. V každom prípade, nech požiada bývalého zamestnávateľa o vystavenie kópií.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarkan09
autor
1. okt 2021

@viestta ako myslíš elektronický?
On býval s rodičmi tak vôbec neviem kde dal tie pásky a teraz pracuje v zahraničí a neviem kde by som to mala vyžiadať

jarkan09
autor
1. okt 2021

@ivkazba oni ho už ani na oči nechcú tak neviem že či by mu dali

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
1. okt 2021

@jarkan09 elektronicky myslela viestta, že niekde sa výplatné pásky posielajú do mailu. A že ho nechcú v bývalej práci vidieť? No tak ak tie pásky potrebuje, tak tam bude musieť zavolať. Ak sa rozišiel v zlom, tak to bude skúsenosť, že netreba páliť mosty, pretože nikdy nevieš, koho kedy budeš potrebovať.

jarkan09
autor
1. okt 2021

@cocolino234 dávali mu ich do rúk pracoval na zmluvu ...býval s rodičmi tak neviem kde ich dali hovala som im ta oni nevedia

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarkan09
autor
1. okt 2021

@ivkazba ne zle si to pochopila ...on dal výstup sám ale nechceli mu ho dať pretože robil jednu pozíciu na ktorej už nemali iného náhradníka tak preto ho tam už nechcú ani vidieť

ivkazba
1. okt 2021

@jarkan09 iná alternatíva nie, ak je podmienka k žiadosti o byt predložiť pásky, tak buď ich nájdete u rodičov alebo si ich vypýta v starej práci. A odporúčam nasmerovať muža k tomu, aby sa správal zodpovednejšie. Takéto veci sa odkladajú tak, aby ich človek vedel nájsť. Predstav si, že v sociálnej poisťovni stratia údaje a keď príde do dôchodku, nezapočítajú mu z tejto práce ani čas ani príjem do dôchodku, pretože nebude mať ako zdokladovať, že pracoval.

jarkan09
autor
1. okt 2021

@cocolino234 oni žiadajú výplatne pásky z minulého roka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarkan09
autor
1. okt 2021

@viestta ďakujem skúsim poslať

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
2. okt 2021

@viestta ja pracujem 35 rokov a nám všetky pásky aj papiere odložené.vsetky. a to ma nikto neučil, len čítame príbehy a skúsenosti so soc.poist. a máme rozum. Mám aj všetky šeky za byt, výpisy z banky..... Vyplatené lístky mi chodia mejlom, vytlačiť a mejl ukladám do priečinka Výplata. Mňa socpo neobabre.
To len na margo tvojej rady, moja podpora.

Som archivárka - zamestnávateľ musí ukladať vo svojej príručnej registrature alebo vo firemnom registraturnom stredisku mzdové listy tuším 40-50 rokov.takze doporučený listom požiadať o vydanie kópie, asi budú chcieť poplatok.

lesana25
2. okt 2021

To kto preboha zasa menil názov témy?

veronice
2. okt 2021

@lesana25 asi nejaky admin ktory si prispevok neprecital s porozumenim...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz