Otec sa o syna 1,5 roka nezaujímal

9mery
14. júl 2015

Ahojte. neviem čo dalej ... Otec mojho maloleteho syna onho nezakopol rok a pol. Keby nebolo mna, ze som mu ho priam ponukala, vozila atd.nevidel by ho vobec. Takto ho videl asi 5krát. Neprispieva mi ziadnou mesacnou splatkou pravidelne. Prispel trikrát za celý ten cas, dokopy sumou 180e. Mali sme sud. Podala som prva navrh ja. On ked sa spamatal, tak dva dni pred sudom podal protinavrh,aby sa s malym mohol kazdy vikend stretavat atd (aj to mu len pravnicka poradila). Mne sa to nepaci. Sud odrocil pojednavanie. Vyzivne mu neurčili ale mne povedali aby som mu ho davala každý víkend. Čo možem robit aby súd určil stretávanie sa s otcom iba podla dohody? Sud sa tptiž vyjadril tak, že mu vyhovie. Nerozumiem tomu. Neprispieva nanho, ked ma narodeniny posle sms,sem tam napíše ako sa má......nepríde ho zobrat na zmrzku,prechadzku,proste nic. Ďakujem za rady.....

pribinak
14. júl 2015

No daj mu ho, kazdy druhy vikend, trvaj na tom, aby po neho prisiel a pekne v piatok poobede a nech ti ho prinesie v nedelu vecer, po dvoch vikendoch ho to prestane bavit
Vsak on nie je zvyknuty sa o neho starat, aj mu zle bude, decko cely vikend na krku a "milostiva" pojde do kona ci na kavu, to by som zdorazdnila, ze idem do kina a vy sa pekne s ockom hrajte ;)))

9mery
autor
14. júl 2015

Byva s babkou,mamou a surodencami mladsimi, ktori sa o maleho budu starat namiesto jeho. On chce maleho viac menej kvoli nim si myslim.

pribinak
14. júl 2015

To vyzivne si ries, ak nezaplati 3 mesiace tak smer policia a exekutor, toto nemozes tolerovat, najma ak je riadne zamestnany ci vlastni auto

9mery
autor
14. júl 2015

Prácu nemá už asi tri roky. Pretože on robit nevie. Flaka sa miesto toho kade tade a vsade skoncí za dva mesiace. Som zvedava ako mi doplati dlznu sumu z vyzivneho ,ked ho sud pevne určí. Ale pravdepodobne nijako, kedže nemá z čoho....

pribinak
14. júl 2015

@9mery ak nebude platit, tak trestne, exekucia - pre mnohych ocinkov je zo velmi silna motivacia. Ty potom mozes ziadat nahradne vyzivne

pribinak
14. júl 2015

@9mery aj ked je nezamestnany, je povinny platit, to uz bude na tebe, aby si si vybehala policiu, exekutora a urad kvoli nahradnemu vyzivnemu

bonaqa2013
14. júl 2015

Môj ex tiež tak bojoval o syna, a potom si ho bol zobrať asi tak 3 krát. potom sa odmlčal a syna nevidel 17 rokov. V súčasnosti má syn 20 rokov, otca už pozná, ale má na neho svoj názor. proste medzi nimi sa vôbec nevytvoril vzťah syn - otec. Ale ako aj mohol keď ocinko jednoducho prepásol ten správny čas? 🙂