Otec dieťaťa nedodržuje režim dieťaťa

viktoria2013
11. jan 2016

Potrebujem poradit prosim, mam otazocku. Mame 2-rocne dievcatko, ktore je zverene v mojej starostlivosti. Otec ju ma 1-2-3 nedelu v mesiaci od 9-16h. Vždy ked ju prinesie, tak je vidno, ze spala len v aute, je upistana, lebo nie je vyspata. Cesta od neho trva 40min., takze cas na spanok ma, len ju nedava. On sa len smeje. Možem sa voči tomu obratiť na sud a žiadať upravenie styku. Termin u soc. kurately mam v stredu, tak len zatial až máte neakú skusenosť prosím.Ďakujem

timea7
11. jan 2016

@viktoria2013 určite áno, môžeš žiadať, aby sa otec s dieťaťom stretal len v tvojej prítomnosti, nechápem, prečo to tak nie je, u takého malého dieťaťa je to bežné.

alicka850
11. jan 2016

Neurobis nic. Moj nedava ani lieky ked je chora a zabalim. Rezim u neho ziadny,nechava ju pozerat do noci televizor atd.
Tvoj povie,ze ju dava a ty nenarobis nic,je to slovo proti slovu. Skus sa nad to povzniest, lebo prides o nervy casom. My sme sa tiez rozviedli ked mala dva roky a maval ju nie par hodin ako ty,ale 3dni v kuse.

viktoria2013
autor
11. jan 2016

Ked je mala chora, tak mu ju nedam, vezmem si doklad od lekarky, ktory mu poslem, cez mms a nemoze nic. To je fakt na hlavu, pride mi uplne ina, ani sa nechce rozpravat az kdesi cosi vecer je ako vzdy.

ruthike
11. jan 2016

Ja som vydata a moj muz ma tiez obcas ine predstavy o rezime. Hadat sme sa preto vedeli kvalitne.Vzdala som to - len som z toho bola na nervy a dieta v konecnom dosledku tiez. Asi ten tvoj chce s malou travit viac casu, lepsie takto ako keby sa o nu nezaujmal. Ak k nemu chodi rada, tak tomu nebran, daj ju skorej do postele. Bude v pohode. Ak mu budes chciet zmenit navstevny rezim kvoli tomuto, tak ako alicka pise, je nepravdepodobne, ze pochodis, iba sa narobi zla krv a to myslim v dobrom

katrinka8
11. jan 2016

@timea7 - bohužiaľ, bežné to nie je ☹ Závisí od sudcu, ktorý o prípade rozhoduje. Poznám prípad, kedy dotyčná sudkyňa pri 1,5-ročnom dojčenom dieťati dala súhlas na víkendové pobyty (každý 2. v mesiaci) plus 1 deň v týždni s odôvodnením, že práva rodiča (otca) sú nad potreby dieťaťa! Keď mamina žiadala o stretávanie v jej prítomnosti a ako jeden z argumentov použila fakt, že otec dieťaťa pri prevoze dieťaťa v aute odmieta použiť detskú sedačku, bolo to zamietnuté ako bezdôvodné, vraj je to na jeho zodpovednosť... Takže tak na Slovensku. Otras!

viktoria2013
autor
11. jan 2016

Tak asi nemá zmysel nič otvárať a riešiť, aby ju nemal ešte na dlhšie?

ivana_t
11. jan 2016
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

ach tito otcovia niektori.. Kiezby robili to co je pre dietatko vhodne..

alicka850
11. jan 2016

@viktoria2013 bud rada,ze je to ako je. Riesit mozes,ale skor si myslim,ze nepochodis. Na zmenu rozsudku o stretavani musi nastat zmena pomerov a to u vas nenastala. Su otcovia,ktori robia horsie veci a stretavanie sa neobmedzi. Bola som taka ista ako ty,chcela som pre svoju dceru len to najlepsie a s mojim ex sme mali diametralne odlisne predstavy o tom,co je pre nu najlepsie.Za 4 roky od rozvodu som sa snazila bojovat za svoju pravdu a bol to boj s veternymi mlynmi. Aj otec ma pravo hovorit do vychovy a ked sa neviete dohodnut,zial u neho platia jeho pravidla. Bud rada,ze ti toleruje aj tu chorobu,pretoze vela mamiciek si mysli,ze ked je dieta chore,nemusia ho dat otcovi. Ak by ta dal na policiu,mas problem.
A ze chodi divna od otca? Aj bude. Dieta nechape preco je to u otca tak a u mamy inak. Nasa mala chodi tiez taka,ale cim je starsia,tym je to lepsie. Uvidis,ze casom sa to zlepsi.

alicka850
11. jan 2016

@katrinka8 ja vselico mojmu ex stolerujem,ale ked vidim,ze vozi dceru /6 r./ na prednej sedacke na podsedaku,ide ma rozhodit. Ja mam este syna 1r. a ked ideme niekam,tlacim sa vzadu medzi detmi ako sardinka,ale v zivote by som ju nedala na predne sedadlo a ked tak,tak v detskej autosedacke. On v pohode,tiez maju maju1,5 rocnu dceru a aby sa jeho zenuska nemusela nedajboze s nasou dcerou tlacit vzadu,supne ju na podsedak ako spolujazdca. A pritom maju take velke auto,zeby sa vzadu pohodlne pomestili.
A co mozem? Suchat nohami akurat 😠

timea7
11. jan 2016

@katrinka8 píšeš bohužiaľ pravdu, no ak by bol otec spoľahlivý, nevadilo by mi to, naopak, ak nie, neuspokojila by som sa s tým, robila by som prekážky, odvolávala by som sa, rozvírila by som to v médiách.....ak ide o dieťa, mením sa na diabla, aj keď viem, že aj tak by bol výsledok neistý. A sudkyňu, ktorá povýši záujmy otca nad záujmy dieťaťa by som .....ale verím, že aj toto je realita na SK. 😒 😒 😒

viktoria2013
autor
11. jan 2016

alicka850 na policii som sa bola osobne pytat, v pripade, ze bude chora, ci ma na nu pravo a pokial budem mat papier od lekarky, tak ma smolu. Nerobim, to co nemam overene a zistene. Minule prisla po jednej takej navsteve s nalakovanymi nechtami na rukach, to bola praca jeho matky.

guinevre
11. jan 2016

@viktoria2013 Preboha! S nalakovanymi nechtami???!!! 😀 😀

viktoria2013
autor
11. jan 2016

Guinevre presne tak..ona je pre nich ako cvicena opicka.A ked sa k tomu vyjadrim,tak ma vysmeje,ze si s nou bude robit co chce.

alicka850
11. jan 2016

@viktoria2013 no neviem,pokial to nemas v rozsudku,nebola by som si ista. Moj ex ma zalubu nahlasovat ma bezdovodne na policii a vzdy ked som tam,pozru rozsudok,ci je tam ten konkretny problem zadefinovany. Ale ked ti to povedali,asi to bude tak.
S nalakovanymi nechtami chodi aj mne. To prezijem. Ale ze prisla tazsia o 5kg a s ostrihanymi vlasmi,na to som si musela flasku vina otvorit 😆

guinevre
11. jan 2016

@viktoria2013 Neviem co ti am povedat, mam neter ktora ma zboznuje, a ktoru zboznujem, a vzdy rada takto so mnou vystrajala, nie raz sme si malovali nechty. Akoze, okrem toho, ze som ju vlacila po detskych divadlach, ze som je citala, a viedla ju k sportu a milion inych veci. Zdoraznovat malovanie nechtov ako strasny problem mi pride smiesne.

viktoria2013
autor
11. jan 2016

Ma 2 roky a nie 12...guinevre

katrinka8
11. jan 2016

@guinevre - no ale načo si má 2-ročné dieťa lakovať nechty? Pochybujem, že by ju to samú napadlo... ☹

viktoria2013
autor
12. jan 2016

Ani jeho a ani malu,ale jeho matku. Koli nej nie sme z velkej miery spolu.Ale dobre he tak,ked sme sami s malou.Len tieto nepodarene vylety.

guinevre
12. jan 2016

@katrinka8 No, s dvojrocnou by mohli urcite mat ine aktivity, ale ja si nemyslim, ze je to taka katastrofa, ze by sa mala nahlasovat na policiu, alebo socialku.

viktoria2013
autor
12. jan 2016

Len som sa i formovala,zaujimalo ma ci mam neake pravo oznamit,to ze nedodrzuje spankovy rezim.Nechty som hned odlakovala,to ma tak nehnevalo.Len to,ze chodi rozhadzana.

alicka850
12. jan 2016

@katrinka8 moja mala tiez po tom tuzila strasne,tak som jej na dovolenke nalakovala,do skolky nie. Mala to za odmenu za posluchanie a mala 3 roky. Z toho netreba robit vedu ☺

mima4
12. jan 2016

@viktoria2013 riesis kraviny...
je to jej otec..rovnoceny rodic ako ty.
nevybijaj si problemy s nim na dietatku...

alicka850
12. jan 2016

@mima4 neriesi kraviny. Riesi to,ze otec nerespektuje rezim dietata,co je v jej veku dolezite. Otec je rovnocenny rodic,ale podla toho by sa mal aj spravat.

katrinka8
12. jan 2016

@guinevre
@alicka850 - heh, veď aj moja si v 3 rokoch chcela dať nalakovať, ja z toho vedu zas nerobím, nalakujem 😉 Len ako vraví @viktoria2013 - tak malé dieťa to nemá z vlastnej hlavy a je na pováženie, koho a prečo taká volovina vôbec napadne 😝 Celkovo, je to somarina riešiť so sociálkou nechty, ale všeobecne to hovorí niečo o tom, kto to urobil a o jeho zmýšľaní. Je to len časť obrazu o danej osobe.

@mima4 - ak by bol ten otec taký rovnocenný, tak by sa snažil robiť všetko v záujme dieťaťa, čiže by rešpektoval jeho prirodzené potreby (čiže by rešpektoval jeho režim), a nerobil by on veci tak, aby cez dieťa robil matke prieky...

tilda
12. jan 2016

@mima4 ako si podla teba vybija problemy s ex na dietatku?

emily76
12. jan 2016

@katrinka8 no, moju to veru napadlo...a vzdy, ked sa varovala u babicky, tak si "museli" spolu lakovat nechtiky....co uz len na tomto je zle....no a spanok...ako, chapem aj teba..ale zas aj otca, ze si chce malej uzit...a ked prespi polovicu navstevy, tak z toho moc nemaju. Neviem...podla mna by to chcelo v klude sa dohodnut...neviem, kedy mala chdi spavat, kedy ju ma doviezt k tebe....mozno sa dohodnut, ze ju necha pospat a dovezie o hodinu- dve neskor...a budete vsetci spokojni....druha vec je, ze mala tam mozno spavat nechce...je zvyknuta spinkat doma a tam je to pre nu nove....

katrinka8
12. jan 2016

@emily76 - zakladateľky píše že jej malú to nenapadlo. Vychádzam všeobecne aj z toho, že naozaj si neviem predstaviť 2-ročné dieťa (bez staršieho súrodenca či vplyvu iného staršieho dieťaťa), že by si samé od seba v takom veku pýtalo lakovať nechty. Mám jedno také dieťa doma, v mojom okolí asi 7 detí okolo 2 rokov. Ani jedno také veci proste "nerieši" Dcérka napr. v takom veku tiež nemala tucha, čo to je lak na nechty. Až okolo 3-4 rokov, keď videla u sesternice staršej, že si lakuje. Napr. jej vôbec nenapadlo, že keď si ja lakujem nechty, že by si mohla aj ona... Ale to je off topic, tu chcela zakladateľka poukázať na správanie a zmýšľanie svokry, že v akom prostredí necháva dieťa. Proste čoho môže byť schopná babka, keď nalakuje sama od seba nechty 2-ročnému dieťaťu - čo ešte jej napadne?, že s tým dieťaťom bude dorábať. Nemusí, jasné, ale aj môže... Proste taký ten nepríjemný pocit z toho, čo kto robí v mojej neprítomnosti s mojím dieťaťom - nie je to koniec sveta, to isto nie. Ale asi by som ani ja z takýchto pokusov nadšená nebola. Je to taká tá 1 vec z tisícov drobností...

guinevre
13. jan 2016

@katrinka8 Nie je Panna Maria, ze si dieta urobila sama, otca dietata si sama vybrala, nie len ona je rodic ale aj on, na vychove sa viac menej podielaju, teda otec asi minimalne, kedze dieta u seba nema az tak casto, takze riesit lakovanie nechtov a na zaklade toho sudit ci je svokra schopna sa o dieta postarat ci nie je kravina. Nezbili ju, len jej nalakovali nechty, predpokladam, ze to nejak prezila.

emily76
13. jan 2016

@guinevre mozno horsie ako nalakovane nechty je fakt, ze to urobila exsvokra....😕

maxilienka26
10. feb 2016

@katrinka8 moja dvojročná dcéra našla lak v obývačke a sama si začala lakovať, takže evidentne tie deti môže napadnúť kadečo 😀