Osobný bankrot a následné zrušenie exekúcie

beech
11. júl 2018

Dobrý deň,mala som podaný návrh na vykonanie exekúcie(platobný rozkaz) po dlhej dobe mu konečne začali strhať peniaze a myslela som že sa mi pomaličky vrátia ale bývalý priateľ sa dal do bankrotu a už mi to zastavili,mám ešte nejakú šancu sa dostať ku svojím peniazom je to dosť veľká suma ,ďakujem pekne za každú radu

evalin88
11. júl 2018

Skus sa opytat exekutora ale podla mna by bolo mozne opätovne podat navrh po neakom case... Neviem presne ako ten bankrot funguje.. Ci je to ako pri konkurze.. Je to taka novinka a ludia to zacali zneuzivat.. Robila som pred materskou na OS. Ludia poslali doklad o bankrote akoze.. A zruste mi vsetky exekucie...aj ked ich mali 15-20

beech
autor
11. júl 2018

@evalin88 no veď je iné keď sa človek dostane do nejakej situácie napr.ručiteľ ale vedome ešte to mám aj overené podpisom a spísané že mi dlží peniaze,a nie a nie sa k nim dostať

11mirka22
11. júl 2018

@beech ak nevlastnil majetok vyššej hodnoty, ktorý by správca jeho konkurzu spenazil, tak asi sa už k peniazom nedostanete. Treba sa skontaktovať so správcom, ktorý mu bol pridelený a prihlásiť si u neho vašu pohľadávku. Ak bude bankrot ukončený z dôvodu nemajetnosti, tak už potom len dokázať, že jeho zámer zbankrotovat bol nepoctivy.

beech
autor
12. júl 2018

@11mirka22 bankrot je už ukončení už mi zastavili exekúciu

didi35
12. júl 2018

Už žiadnu šancu nemáš. Žiaľ.

On vyhlásil osobný bankrot a bol oddlzeny. Čiže jeho staré dlhy zanikli. Nezanikaju len dlhy na výživnom a náhrada škody spôsobená na zdraví a podobne, presne špecifikované v zákone.

Ostatne dlhy zanikli a on začína nový život bez dlhov.

Predpokladám, že si si pohľadávku ani neprihlásila do konkurzu a on nemal majetok, takze došlo k zrušeniu konkurzu bez uspokojenia veriteľov... klasika.

11mirka22
12. júl 2018

@beech tak v tom prípade je to ako píše @didi35

trinneo
12. júl 2018

Toto čo píšeš, je blbosť, pretože v osobnom bankrote či už konkurzom alebo splátkovým kalendárom sa nie je možné zbaviť pohľadávok z výživného. Zákon to priamo vylučuje, takže problém bude niekde inde a začala by som to čo najskôr zisťovať, jednak u exekútora a priamo sa ho spýtať prečo zastavil exekúciu na výživné - keďže to nie je podľa zákona možné... alebo ísť za právnikom a riešiť to čo najskôr s ním... Pretože pohľadávok z výživného sa osobným bankrotom nevykrúti žiadny dlžník...

evalin88
12. júl 2018

@didi35 čiže platobný rozkaz vydaný súdom je nevymožitelný akoby neexistoval?? To nedava zmysel. Okolo osobneho bankrotu bol v mediach dost velky rozruch.. Podla mna išlo o čisto populisticky krok... Argumentovali tym, žeclovek v exekucii nema snahu a legalne zamestnať

beech
autor
12. júl 2018

@trinneo výživné pokračuje(aj keď momentálne mi nechodí-, zmena zamestnávateľa )zastavená bola druhá exekúcia -platobný rozkaz

didi35
12. júl 2018

@evalin88 Ak bol ten platobný rozkaz vydaný pred rozhodnutím súdu o oddlžení, tak na jeho základe už žiadne peniaze nedostaneš, ak teda dlžník nemá žiaden majetok na speňaženie.

Proste uznesením súdu o oddlžení sa dlžník zbaví všetkých doterajších dlhov, s výnimkou napr. dlhu na výživnom, ktoré musí platiť naďalej. Ako som písala, dlh z výživného na deti oddlzenim nezaniká.

Oddlženie urobili preto, lebo veľa ľudí (úpadcov) sa kvôli roky prebiehajúcemu konkurzu nechceli zamestnať, lebo ich výplata by aj tak bola (okrem sumy, ktorú nie je možné postihnúť exekúciou), poukazovaná priamo správcovi, ktorý tie peniaze priebežne rozdeľoval veriteľom. Tak pracovali načierno. Stat im teda umožnil oddlžiť sa a začať nanovo, aby potlačil čiernu ekonomiku.

didi35
12. júl 2018

@trinneo Neviem z čoho dedukujes, že zakladateľka diskusie má pohľadávku na výživné.

Výživné je oddlzenim nedotknuté, to je fakt. Ale ona nemá pohľadávku na výživné, ale zrejme z titulu pôžičky.

trinneo
13. júl 2018

@didi35 @beech Vlastne už ani neviem, včera mi to z komunikácie bolo zrejmé, ale teraz keď čítam tie správy,tak to už také zrejmé nie je... ospravedlňujem sa @beech myslela som, že riešite nezaplatené výživné v konkurze....