Odchod z bytu a zaplatenie smeti

17. jún 2022

Ahojte prosím poraďte ako to je keď muž odišiel z bytu do podnájmu ma tu trvalý pobyt a prišiel papier za zaplatenie smeti a on odmieta to zaplatiť?

anjelicek26
17. jún 2022

Tak mal by platit smeti v mieste, kde ma podnajom. Donesie potvrdenie, ze plati tam, nemala by si potom platit (resp. ho odhlasit s platenia smeti) u vas v obci.

autor
17. jún 2022

@anjelicek26 on odišiel len teraz tam platí len podnájom ale pokiaľ tu ma trvalé bydlisko mal by platiť tu nie?pokiaľ si to neprihlásil?a na deti by mal zaplatiť polku nie?

julinka65
17. jún 2022

tak pokial ma u teba trvaly pobyt, tak jasne, ze mu pride platit smeti tam. musel by mat nahlaseny prechodny pobyt alebo nejak inak zdokladovat, ze sa zdrziava prosto inde ako v mieste nahlaseneho trvaleho pobytu.

autor
17. jún 2022

@julinka65 no ved to ze to nenahlasil a smeti mu sem prišli a ešte polku na dieťa by mal prispieť nie?

ibrunova
17. jún 2022

určite by mal, niekde tie smeti zaplatiť musí.

sense
17. jún 2022

Koho je byt? Ste manželia? Smeti by mal platiť tam kde býva resp kde ma prechodný pobyt a následne doniesť potvrdenie na úrad kde ma to. Co sa týka dieťaťa, mate určené výživné?

julinka65
17. jún 2022

potom sa niet, co cudovat, ze mu to prislo tam. mal si to vsetko povybavovat a nahlasit, alebo teraz dodatocne, nech si to poriesi. ale to ze povie, ze on to nezaplati a hotovo, tym nic nevyriesi. s dietatom neviem, to zalezi od toho, ako ste sa dohodli.

autor
17. jún 2022

@sense áno sme manželia a len teraz sa presťahoval a vyzivne nie je určené

ibrunova
17. jún 2022

Normálne ho upozorni, že za neho platiť nebudeš a bude tam visieť ako neplatič. A žiadala by som aj tú polovicu na dieťa.

martinkatinka
17. jún 2022

Ved to je na tento rok, nie? Tak za ten cas, co tam byval, nech si zaplati.... A daj si urcit vyzivne

leskovael
17. jún 2022

Kým nemá nahlásený prechodný pobyt tak bude chodiť suma za smeti na adresu. Normálne mu daj vedieť, že treba uhradiť smeti a nech si vybaví prechodný pobyt

gabrielkaa
17. jún 2022

Šek za smeti mu prišiel na jeho meno?

modry1985
17. jún 2022

Nie smeti chodia často krát v spoločnej čiastke , niečo podobné som riešil 2 roky za sebou. Kedy mi prišla čiastka XXX a ja som netušil koľko je za mňa , koľko je za ex , koľko je za dieťa......Jednoducho som to zaplatil za všetkych 3 a bol pokoj......Pani na úrade veľmi ochotná nebola , znova nový výmer .....a i........

autor
17. jún 2022

@gabrielkaa áno na jeho meno

autor
17. jún 2022

@modry1985 tak my to máme celú sumu deleno 4 tak nech zaplatí za seba a jedno dieťa a ja za seba a druhe dieťa

viestta
17. jún 2022

Nie, pozri si vaše VZN v meste. Niekde ak má niekto prechodný pobyt inde, má znížený poplatok za smeti v mieste trvalého bydliska. Ale to musí ten, kto pleti za smeti a chodia mu faktúry požiadať na meste, obci o zmenu výmeru. Niekde neplatí vôbec ak sa v trvalom bydlisku nedržia a, ale tiež to musí mestu vydokladovat a požiadať o zmenu.

herriett
17. jún 2022

@modry1985 u nás chodí pekne rozpísaná suma na každú osobu. Ale rozdiel to nie je, lebo aj za novorodenca je toľko ako za dospelého...

gabrielkaa
17. jún 2022

Tak potom to budú od neho vymáhať. On v jeho zaujme musí prísť a smeti prehlásiť. Ale vystavený sek už zaplatiť musí

1mimka18
17. jún 2022

Kym bude u teba nahlaseny tak budes platit aj zanho. Nech sa odhlasi a hotovo.

silvia2013
19. jún 2022

Preco by mal polovicu platit za deti?

gabrielkaa
19. jún 2022

@silvia2013 možno preto, lebo sú jeho? A na nákladoch vynaložených na deti by sa mal podieľať ?

silvia2013
19. jún 2022

@gabrielkaa cize ak ona da na deti 400€ , tak otec deti tiez 400€? 😂😂😂😂🙈🙈🙈🐟

gabrielkaa
19. jún 2022

@silvia2013 normálny partner aj po rozchode prispieva na deti? Smiešne?

simca06022011
19. jún 2022

Treba to na meste vybaviť, len nadšene to nerobia. Mame byt kde su 3 ľudia na tp, realne tam byva 0. Neplatí sa za smeti, predtym sme bývali a platili 2. V kazdom pripade plati si to on. Ziadne odmieta 😁 pozri sa na ten výmer, na koho meno je. My mame kazdy svoj vymer. Ak to takto mate, tak od neho to budu vymáhat. Este max by som mu to dala prevziat, urob si kópiu kde ti ppdpise kedy si mu to odovzdala ak by sa chcel vyhovárať ze si mu nedala.

silvia2013
19. jún 2022

@gabrielkaa ak tvoj neprispieva, tak asi nie je normslny, to je na plac a nie na smiech.Pekny vecer, skus robit sj nieco ine ako sediet na MK.

gabrielkaa
19. jún 2022

@silvia2013 môj prispieva. Ty sa pýtaš prečo by mal manžel autorky platiť za deti….

silvia2013
19. jún 2022

@gabrielkaa previtaj di este raz co pisem.Zjavne nevies ani spravne precitat.

gabrielkaa
19. jún 2022

@silvia2013 “Preco by mal polovicu platit za deti?”

gabrielkaa
19. jún 2022

@silvia2013 prečo tak vyskakuješ ? Sa ti niečo nepodarilo a kompenzujes si to na mne?

autor
20. jún 2022

@gabrielkaa preto lebo odišiel a nemáme ešte vôbec stanovené vyzivne tak zatiaľ by mal