Odchod od otca dieťaťa

fiffynka
16. máj 2017

Dobrý deň. Veľmi by som vás chcela poprosit o radu ak mate skusenost alebo viete poradit. Som slobodná mamička a mám 2,5 ročného synčeka. S priateľom sme sa rozišli pretože si našiel inú. Problém je v tom že zijeme v Ceskej republike v Pardubiciach. S malým ale odchádzame na Slovensko kde máme rodinu. On s tým samozrejme súhlasí a aj na výživnom sme sa dohodli. Lenže vobec neviem ako postupovať. Stále poberám rodičovsky prispevok v Čr. Možem odísť na Slovensko tam si pozariaďovať veci a až potom v Čr nahlasiť zmenu? Dúfam že aspoň trochu ste ma pochopili. Mám hlavu plnú starostí. Prosím poraďte.

sopka10
16. máj 2017

Ahoj , mne sa zda , ze mozes poberat ...ale na Sk nepoberaj nic.... podla zakona mozes poberat jedneho casu len z jednej krajiny ... a to je asi tak cele ..pokial to nemienis riesit hlbsie

carrot_apple
17. máj 2017

@fiffynka zatelefonuj do sociálnej poisťovne na slovensku, oni ti musia povedať ako máš postupovať, teda na čo máš právo, je tam zákaznícka linka zadarmo.

fiffynka
autor
17. máj 2017

Aha ďakujem krasne za radu.

papulienka48
17. máj 2017

Je to také dosť špecifické. Ak si chceš byť úplne istá tak zavolaj na tú poisťovňu a tam ti asi skôr poradia. Lebo môže sa stať, že ti tu poradia mamičky, ktoré mali podobnú situáciu ale odvtedy sa to mohlo desať krát zmeniť a môžu byť úplne podmienky. Najistejšie to budeš mať keď ti povedia tam 🙂 Nech nemusíš potom nejaké peniaze vracať a podobne