Nový trestný zákon

29. feb 2024

Ahoj. Tak ako je to platí nový trestný zákon ci nie?

pribinak
29. feb 2024

Nie

autor
29. feb 2024

@pribinak a ako to vyzerá? Myslíte že bude platiť nový m

bloger
29. feb 2024

Nie súd pozastavil viaceré paragrafy. Budú to musieť asi prerobiť.

bloger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. feb 2024

Moc sa tomu nerozumiem.. a aké konkrétne chce vláda presadiť?

guudy
29. feb 2024

@bloger to nie je pravda, ze ich budu musiet prerobit. Zatial len pozatavil ucinnost niektorych paragrafov. To znamena, ze nenadobudnu platnost k 15.3. O tom, ci su alebo nie su protiustavne, rozhodne ustavny sud neskor.

autor
29. feb 2024

@guudy Dnes tu bola diskusia aj o domácom väzení. To akože chcú nechávať väznov v domácom prostredí ? A ako je to s ekonomickymi a daňovými činmi tie sú pozastavené? Som zvedavá ako to dopadne toto.... prečo chcú vlastne meniť trestný zákon

guudy
29. feb 2024

Vlada chce touto konkretnou zmenou trestneho zakona pomoct svojim obvinenym a aj uz odsudenym kamosom. Nikto iny ich nezaujima. Je v zaujme obcanov Slovenska, aby v tomto zneni novelizacia nepresla.

vorkola
29. feb 2024

No ja si myslim,ze co nakradi ,aby boli kryti, ci nie? V tej koalicii mame aj niekoho spravodliveho ?,Ja to vidim tak ,ze este horsie jak za Meciara,.ten ma len ubohu,minivilku.ale napr.Danko sa tam este ani poriadne neohrial a uz si dovolil s neviem s kolkou v rade uzivat paradnu dovolenku,a este sa chechce do ksichtu , ze za svoje.A dochodci chudatka,keby im Igorko nepridal ,tak musi aspon charita, ved niektori ani nemaju deti,

bloger
29. feb 2024

@guudy Už len s toho, že to pozastavili je zrejmé, že tam nebude všetko v poriadku. Logicky som predpokladal, že ho budú musieť opraviť. Nuž ale ked tvrdíš, že je to inak nech je po tvojom.

guudy
29. feb 2024

@bloger tak zatial o tom nie je rozhodnute. Ako rozhodne ustavny sud, na to si musime pockat, kym to preskumaju a nasledne to zistime.

sasa1310
29. feb 2024

@pribinak akože nie? ÚS pozastavil len cca 2 články z celej novely. Všetko ostatné bude platné

autor
29. feb 2024

@sasa1310 a aké sú tam zmeny napríklad? Za trestné ekonomické činnosti, daňové činnosti, krádež atď..?

sasa1310
29. feb 2024

to neviem ešte, veď to nie je zverejnené. Ale 90 % obsahu novely bude platná.

jaaankaaaa
29. feb 2024

To nie je pravda, US pozastavil zmenu trestných sadzieb aj zmeny v premlčaní. Jediné čo je platné je to, že sa ruší špeciálna prokuratúra. A nie, poslanci to teraz nemôžu opraviť, kým to je pozastavené - ak by ústavný súd rozhodol, že je to plátne a oni by robili zmeny tak by boli v podstate 2 novely trestného zákona. Čiže kým US nerozhodne, nemôžu o týchto veciach znova rozhodovať v parlamente.

autor
1. mar 2024

@jaaankaaaa takže zrušili špeciálnu prokuratúru .. takže nové sadzby, nové znizene tresty a iné zmeny sa konať nebudú?

mulm
2. mar 2024

Ahojte chápem to dobre že pozastavil všetko okrem UŠP?

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaaankaaaa
2. mar 2024

@mulm ahoj áno presne tak

fido69
3. mar 2024

Sa mi páči ako sa autor neustále snaží živiť túto hlupu tému. Len aby vyprovokoval kontroverznú diskusiu. Presne vie čo robí. 😡