Nesúhlasím so striedavou starostlivosťou

rira
2. jan 2023

Pekný deň prosím o radu priateľ chce dcéru do striedavej starostlivosti dcera bude mat 3 roky vo februári ja s tým nesúhlasím!! Viete mi poradiť ?

melanta
2. jan 2023

Súd bude prihliadať na to, čo budeš komunikovať ty ako ja na to, čo bude komunikovať chlap. Čiže priprav si argumenty, prečo z tvojho pohľadu nesúhlasíš, aké riziká pre dcérku vidíš a prečo. Ak ide o týranie, alkohol, nepríjemnú komunikáciu a pod. ukladaj si dôkazy (správy, fotky). Zároveň bude pre súd podstatný názor kolíznej, ktorá vyjadrí objektívny názor, či striedavka je pre konkrétne dieťa vhodná alebo nie. Ďalšia vec je tá, že mnoho mužov sa na začiatku vyhráža striedavkou, aby v žene vytvorili strach. Ale mnoho mužov reálne o ňu záujem nakoniec nemá, pretože bude jeho život viazaný na starostlivosť o dieťa. Predovšetkým mysli pozitívne, s ex komunikuj tak, aby nič nemohol použiť proti tebe. Držím palčeky.

ameema
2. jan 2023

@rira a prečo s tým nesúhlasíte? Máte nejaké opodstatnené dôvody? Viete on je rodič rovnako ako ste vy a ma právo rovnako na všetky krásne ale aj náročné chvíle ktoré pri dieťati sú...
Pokiaľ s tým nesúhlasíte len preto lebo ste sa nepreniesla cez rozchod alebo novú partnerku určite s tým viac neurobíte... Ak má otec dobré zázemie a podmienky na výchovu

amiaja
2. jan 2023

@rira a s cim chces poradit? Treba napisat ze nesuhlasis, uviest vsetky dovody, pripadne dokazy preco. A potom je to uz len na sudcovi ci schvali alebo nie. Najdi si dobreho pravnika, s nim to budes mat jednoduchsie, poradi ti.
Ale ak je dobry otec, ma rovnake prava ako ty.

pribinak
2. jan 2023

Hm, pokial priateľ nepije negembli, nefetuje či nie je agresívny, tak možno tá striedavka nie je až taký zlý nápad
Pôjdeš do prace, dieťa do skolky, budete sa striedať v starostlivosti

isis234
2. jan 2023

Poradiť sa správnikom. Všetko si zapisovať. Pýtať sa dieťaťa, ako sa cíti pri otcovi, ak on má priatelku inú, ako sa ona správa ku nej... Ale... treba mať oči aj na chrbte.. Do tváre môžu byť láskavý, a za chrbtom poznámky nemiestne. Buď silná. Komunikuj s ním v pohode, aby niič nepoužil proti tebe, ako tu písali. Mlžno on urobí chybu a súd neschváli sriedavú starostlivosť. Niektorí to žiadajú preto, aby nemuseli platiť celú sumu na dieťa

pribinak
2. jan 2023

@isis234 robiť výsluch? Otras! Dieťa nemá čo vedieť aký boj prebieha medzi rodičmi

Matka nemusí podrobovať dieťa výsluchu, stačí odpozorovať negatívne zmeny správania

isis234
2. jan 2023

@pribinak zle si to pochopila,, nie výsluch.. len sa jej spýtať, ako sa tam mala, čo robili.. Výsluch je niečo úúúplne iné.

luccija
2. jan 2023

@isis234 píše o 3 r dieťati🙂
@rira chápem, že nesúhlasis, ale nič nespravis, ak to chlap myslí vážne.Mala som veľa detí v škôlke, ktoré boli v striedavke v 3,4 r.Dokonca chodili do rôznych škôlok otec platil súkromnú kvôli veku nikde ju nechceli zobrať plus ešte platil výživné pri striedavke.Ak nie sú vážne dôvody prečo nie, môžu mu ju odklepnúť.

luccija
2. jan 2023

@isis234 rozidení rodičia sú zaujatí.Mojej kamarátke vadilo všetko a ku všetkému mala poznámky pred deťmi aj to, prečo dieťa jedlo pizzu či vyprážané pritom ona to deťom tiež dávala.Je to ťažké dať emócie, ego, nevraživosť bokom.Uz, keď deti majú trpieť rozvodom bolo by fajn, keby aspoň rodičia im to ešte nesťažovali.Pre 3 r dieťa je dobre všade kde má rodičov.Chlap môže byť na h....o partner, ale dobrý otec

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rira
autor
2. jan 2023

@ameema nesúhlasím s tým lebo priateľ si raz vypije víkendy chodí rozhodovat na zápasy často chodí až nad ránom domov neviem si predstaviť ako bude o malú postarané

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
2. jan 2023

@isis234 nechce sa mi doťahovať sa, ale tvoj prvý príspevok znel dosť inak

rira
autor
2. jan 2023

@melanta čiže to musí ísť k súdu ?

nikaeli
2. jan 2023

@rira samozrejme, ako inak?
budeš vypovedať ty, on a sudca rozhodne

rira
autor
2. jan 2023

@nikaeli ďakujem

rira
autor
2. jan 2023

@nikaeli aj keď sme neboli manželia ?

luccija
2. jan 2023

@rira pravdaže...aj, keď ste neboli manželia.

mogaa
2. jan 2023

@rira no tie dôvody čo si písala ti veľmi nepomôžu, keďže aj v prípade že dieťa bude zverené do tvojej starostlivosti - tak otec bude mať určené kedy sa môže stretávať s dieťaťom a to býva obvykle každý druhý víkend + delia sa sviatky + neskôr prázdniny......

rira
autor
2. jan 2023

@mogaa ja nemám nič proti tomu aby sa s malou stretával cez vikendy

mogaa
2. jan 2023

@rira no ale to je presne to isté - akurát nebude s dieťaťom len cez víkend ale bude ju mať obtýždeň....tam záleží vyslovene od sudcu a akú budeš mať možnosti ty a aké otec....predpokladám že ty pôjdeš do práce a dieťa do škôlky....otec dieťaťa býva v jednom meste? prac.dobu má takú aby vedel dieťa zaniesť a vyzdvihnúť? vieš to isté zabezpečiť aj ty? má mu kto pomôcť v prípade potreby? má kto pomôcť tebe? ono ide to jedno s druhým, ak býva dieťa choré čo po nástupe do škôlky bude choré obtýždeň, budú ti v práci tolerovať časté OČR? práve na toto je dobrá striedavka že proste o dieťa sa bude starať rodič čo ho vtedy má mať....ak bude dieťa zverené tebe, ty budeš musieť riešiť všetky OČR-ky, ty budeš stáe tá čo musí byť s dieťaťom....

dadis
2. jan 2023

@rira Aj ked cez vikendy bude rozhodovat a pit do rana? Vtedy ti to vadit nebude?

simona20201309
2. jan 2023

@rira ci je alebo nie je dobrý otec to je úplne jedno. Nikdy by som toto nedovolila, aj keby sme sa rozišli v neviem akom dobrom ...
Žiadne dieta si nezaslúži takýto dvojitý život. Súdila by som sa a bila ako levica o svoje mláďatá. Navrhla by som mu, že jediné s čím súhlasíš je to, aby dieťa ostalo bývať tam kde býva a že vy dvaja sa budete pri ňom po týždni striedať.
Veľmi by ma zaujímala jeho reakcia a reakcia všetkých ktorý sú za striedavku.
Véd nech si ex s tebou bali každý týždeň kufre...
Toto je veľa aj na psa...nie to na deti!!!!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
2. jan 2023

@elizabet173 snáď by ten víkend si to vedel zariadiť, aby nepiskal zápasy.

slavomira236
2. jan 2023

@simona20201309 to si môže zariadiť aj keď ju bude mať týždeň bude pískať tie víkendy keď bude dieťa u matky...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rira
autor
2. jan 2023

@elizabet173 bude trápiť jasne,ale keď ju bude mat tak na zápas nepojde

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz