Nerešpektuje predbežné rozhodnutie súdu. Čo robiť?

giulianna
23. apr 2011

Ahojte kocky,mate niekto skusenost s tym,ked manzel nerespektuje predbezne opatrenie ohladom vyzivneho,vydaneho sudom. Zijeme oddelene,podala som navrh na urcenie vyzivneho a zverenie deti do mojej strarostlivosti.Predbeznym opatrenim (kym nebude vydany pravoplatny rozsudok) bolo manzelovy stanovene platit min.sumu vyzivneho.Ale nerespektuje to a pravdepodobne sa ani nechysta platit.Co dalej?vdaka za kazdy napad a radu.pa

alexandra
26. apr 2011

Zober si pravoplatne predbezko, rodne listy deti a sobasny list a chod podat trestne oznamenie na policiu. Oni uz vedia ako dalej 😉

babu9
26. apr 2011

ahoj ja pracujem ako policajtka a práve sa zoberám neplatením výživného...... takže ako píše alexandra zober si predbežné opatrenie súdu ale aby bolo právoplatné, rodné listi detí, môžeš aj sobašný ale ja osobne ho nikdy nepotrebujem. Je potrebné aby si vedela presne za aké obdobie ti dlhuje výživné a v akej výške. Niekedy do rozhodnutí píšu, že je to 30% životného minima, ale v akej výške je v súčasnej dobe neviem, ale nieje problém ti to zistiť nakoľko výška životného minima sa vždy mení k 6. a 12. mesiacu v roku. Ak by si potrebovala poradiť ohľadom výživného nieje problém... 😉

alexandra
26. apr 2011

25.38 je aktualne 🙂

mirka_8
20. júl 2020

Ahojte.. Potrebujem radu moj byvaly nerespektuje nič žiadne rozhodnutie sudu výživné plati ale nikdy nie k 15 zaplatí vzdy 20 malú si bere ako chce naša komunikácia je len kricanie ma už 6 frajerku a ta mu dáva rozumy blokol si mňa aj dcéru robí mi naprieky bere si malu ako chce neviem ako ho mám naucit zodpovednosti už som aj psychológa vybavila na socialke.. Prosim o radu ked ho dám na policiu urobí mi zase peklo a bude sa vyvrsovat na malej..