Neplatenie výživného, súdy, exekútor

zule666
2. feb 2013

ahojte mamicky chcela by som sa spitat ako dlho u vas trvalo kym vam zacal chlap platit vyzivne??? nam nechcel vobec najprv zaprel svojho syna isli sme na sud tak bol odklad nakolko ziadal DNA testy tie vysli samozrejme ze je otec dietata vymerali mu vyzivne /smiesne/ neplatil.podala som to dalej exekutorovi nic.dala som tresne oznamenie stale sa to taha aj tak nezaplatil caka nas sud ci pojde do chladku alebo nie neni este stale presny datum kedy strasne dlho sa to taha hrozi mu basa ak nezaplati celu ciastku co mi dlhuje ak zaplati stahuje sa trestne oznamenie ale exekutor vymohol za rok a pol len 22e aj to len tento januar neviete mi povedat ako dlho to trvalo vam??? som z toho na nervy chybaju na peniaze stale nieco treba pre dieta kupovat ale bohuzial na to nemam

lutia
2. feb 2013

@zule666 hlavne uz pises ze vymohol len nieco co je dost uboha suma...a tak sa pytam ma z coho vymoct exekutor tie peniaze?? a ak ti neplati ved existuje aby ti vyzivne za otca dietata vyplacal upsvar ako nahradne vyzivne...

sisaha
2. feb 2013

@zule666 presne tak, poziadaj o nahradne vyzivne..

zule666
autor
2. feb 2013

ma z coho chlap ma stalu robotu teraz sice su doma lebo je zima ale peniaze mu chodia nakolko cez celi rok si nadrabali aby plat dostavali aj cez zimu sice nema ziadny majetok aspon o tom neviem ale pracu ma a exekutor nekuka na to ci mu ostane dake zivotne minimum dlhuje mi cca 1200e z toho je zaplatene len 22 e

zule666
autor
2. feb 2013

@sisaha bola som si ziadat uz aj papiere ale mne sa to neepaci ako budis kebyze viem ze chlap naozaj nema z coho ale nakolko viem ze ma z coho nechcem ziadat ,pretoze stat mi sice zaplati ale ked ja dostanem splatku automaticky to musim vratit statu s tim su strasne motacky

sisaha
2. feb 2013

@zule666 ak ma z coho, tak ako je mozne, ze exekutor vymohol iba 22 eur? Ved nech da exekuciu na ucet a hotovo

zule666
autor
2. feb 2013

no ved toto nechapem chlap ma ucet pokial vuiem tak tam mu chodila cast priznanej vyplaty lenze mohlo sa stat aj to ze si ucet zrusil ucet aby mu na to nesiahol exekutor ja s nim niesom v kontakte vobec alebo ste mi napadla jedna veci ci si exukutor nestrhol uz aj pre seba peniaze a preto mi prva splatka dosla taka mala

miskalevica
3. feb 2013

@zule666 ahoj a ako to je s vyplatou tvojho chlapa? Nie je to tak, ze na ucet mu posielaju min.mzdu (co je v cistom nieco cez 280 eur myslim) a zbytok "z rucky do rucky"? A tiez, kolko ma pisane na prac. zmluve? Pracovala som isty cas s vymahanim pohladavok (nie priamo pre exekutora) a ten moze siahnut na cely prijem okrem vysky zivot. minima, co je okolo 180 eur v sucasnosti, cize aj keby tvoj ex mal na zmluve len minimalku a ta mu aj chodila realne na ucet, tak by ti exekutor kludne mohol vymoct cca 100 eurove splatky mesacne. Otazne je, ci chlap nema aj nejake dalsie exekucie a tato na tzv."cakacke" v poradi. Velmi casto sa to stava, ze su ludia velmi zadlzeni a maju 6-7 exekucii, ktore sa nemozu vymahat naraz. Zvycajne je prax taka, ze pri splatkach exekutorovi najprv zaplatis jeho trovy az potom dlh (podobne ako to maju niektore hypoteky, ze najprv splacas urok). Treba sa spytat a komunikovat priamo s tym exekutorom, ktory to riesi, lebo my tu na MK mozme iba hadat. Drzim palce 😉

cecil36
3. feb 2013

@miskalevica vyzivne ma prednost pred inymi exekuciami 😉

miskalevica
3. feb 2013

@cecil36 to som rada, aspon nieco normalne, co uprednostnil tento skvely stat 🙂 O to lepsie pre zule666

zule666
autor
3. feb 2013

@miskalevica jasne na ucet posielaju minimalna a zvysok dostane na rruku .kolko ma pisane na zluve to netusim ja s nim niesom v kontakte vobec. a dalsie exekucie netusim ci ma . ja vsetko riesim z pravnikom on mi pomaha zo vsetkim...sudmi .on komunikuje z exekutorom ale jedno je aspon dobre ze uprednostnuju vyzivne pred inumy vymahaniamy 🙂 🙂 🙂