Neplatenie výživného pre nedostatok financií.

23. dec 2019

Dali by ste na chlapa trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho,ak viete,ze neplati nie preto ze nechce,ale nema na to momentalne?

pribinak
24. dec 2019

Momentálne - to je kolko mesiacov?

stela01
24. dec 2019

Tak nech dieťa tiež nepapa momentálne .
Momentálne si nevie nájsť prácu , alebo momentálne sa mu nechce ? Momentálne je čo ? Aký časový úsek ?

vinkel
24. dec 2019

Momentálne by som mu dala dieťa nech sa stará.

sense
24. dec 2019

Zalezalo by preco momentalne neplati,resp z akeho dovodu, ako by sa k tomu vsetkemu stavial ...ako dlho by neplatil .... a ako by som bola na tom.financne ja

mondolina
24. dec 2019

Áno dala som, neplatil bo bol nezamestnaný.
Veľmi rýchlo začal robiť.

debbie798
24. dec 2019

Na prvom mieste máš exekútora. Tým ,že ho dáš na trestné a jeho odsúdia mu fakt pomôžeš. Vzhľadom nato , že momentálne každá lepšie platená práca vyžaduje bezúhonnosť , tak tým pádom ochudobňuješ aj samú seba a dieťa. Treba trošku zapnúť hlavičku. Myslím si že pokiaľ nemá tak to ani neurýchliš a pokiaľ ti ide o pomstu tak nezabúdaj že je to vrtkavá mrcha.

mondolina
24. dec 2019

@debbie798
Nemusí byť odsúdený keď v danej lehote zaplatí.

autor
24. dec 2019

@pribinak pol roka

mondolina
24. dec 2019

To je dosť, aký má dôvod?

autor
24. dec 2019

@mondolina vraj mu to teraz nevychadza

pribinak
24. dec 2019

Pól roka je uz viac nez dist a dovod nema zrejme ziadny
Ja by som brala cca 3 mes, dovod choroba, úmrtie v rodine, strata prace, ale toto co ty pises, je uplne v riti

No nic, pekne krasne mu napis, ze bud do konca roka uhradí svoj dlh, alebo hned 2.1. pojdes dat trestne a pojdes k exekutorovi (to musis ak chces náhradné vyzivne)

Ak nema prachy, tak nech si pozícia. Tvoje dieta potrebuje mat strechu nad hlavou, potrebuje jesť, mat odev, obuv
Mimochodom su Vianoce, darčeky co? Mas ukradnúť?

pribinak
24. dec 2019

@debbie798 vies kolko trva kym by ho odsúdili? Staci ak v den sudu zaplatí dlžnú sumu

sense
24. dec 2019

Toti by nebol pre mna dostarocny dovod: teraz mi tonyvachadza a uz polroka.... takze toto by som riesila

erikavesela
24. dec 2019

Ako nech sa na mna ten chlap nehneva...urobit decko a potom zduchnut a este aj neplatit...nech sa laskavo hybe a zarobi na to, aby malo co jeho dieta jest...na tvojom mieste by som to uz riesila davno...polroka mu to nevychadza?..tak nech sa postara o to, aby mu to vychadzalo...zaujimave matka si aj od huby odtrhne, len aby malo dieta, co jest a chlapovi to nevychadza?...aj tak platia akoby ich deti zili zo vzduchu...

sissy27
24. dec 2019

Vedela by som pochopiť a dohodnúť sa v prípade nejakej nečakanej situácie, napr. opodstatnená dlhodobá pnka, nešťastie v rodine, mesiac-dva nezamestnanosti, samozrejme pokiaľ je ex normálny (môj nie je, takže by ma nezaujímal ani jediný mesiac). Ale pol roka určite nie, to už je vychcanosť a lenivosť. Čo keď ty zostaneš bez práce? Bude ho to zaujímať, zaplatí viac? Tvoje dieťa potrebuje jesť, čakala si dosť dlho, takže čo najskôr trestné oznámenie a exekútor.

sueevelynka
24. dec 2019

A ja by som si ho vzal. A bol by som zvedavý aká by bola otázka a odpoveď. Som otec

sueevelynka
24. dec 2019

@sueevelynka výchova dieťaťa nieje o pravidelnom platení výživného ktoré vám stanový súd, ale o tom ako sa každú chvíľu venujete svojmu dieťaťu. A ak máte výživné 150 eur mesačne a dieťaťu nakúpite veci za ďalších 100 eur tak matka nemusí preukázať že dala tie isté prostriedky na Vaše dieťa

mondolina
24. dec 2019

@sueevelynka
Hej dieťa žije a rastie zo vzduchu.

sueevelynka
24. dec 2019

@mondolina nie
@mondolina nie. Dieťa nežije zo vzduchu. To Vy asi žijete na inej planéte. A na akej planéte žije dieťa ktorého náklady na život sú 500 eur. Pozor sú to náklady oboch rodičov. No bohužiaľ právo výchovy a ešte raz vám to napíšem, právo výchovy bolo umožnené iba jednému

sueevelynka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. dec 2019

@ruzicka603 ani ja moc nechcem,skor okolie mq tlaci do toho,kamaratky a znami

pribinak
25. dec 2019

Ale tie peniaze nepatria teba. To su peniaze, ktore patria dietatu. Nemusis úchvatne míňať, mozes ich odkladať dietatu na účet.
Vies, moze sa ti hocičo stat, nie ze by som ti želala nieco zle, ale potim sa taka rezerva z úctu hodí.
Z tvojho dietata moze vyrásť šikovný umelec, športovec a potom sa peniaze na jeho podporu hodia
Toto nie je o hrdosti, alebo o tom, ze chces byt zákerná, ale o tom, ze to su peniaze, ktire dietatu patria, su určené na jeho podporu, výživu, socializáciu
Len pekne to trestne daj, nepodporujem svojho exa, ale podpor svoje dieta

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stela01
26. dec 2019

Čo si ty nesvojprávna
Keď nechceš tak nechceš a ostatný nech sa starajú o svoj život .

@sueevelynka každý má inú životnú úroveň , a tak isto každé dieťa je iné iný kraj iné nároky .

chrobacik41
23. apr 2020

@debbie798 Ja teda riešim skoro takú istú situáciu. So mnou môj bývalý absolutne nekomunikuje naposledy mi poslal výživné v auguste 2019, netuším kde býva kde sa nachadza, dokonca ma kontaktovali jeho dve sestry či neviem kde je čo s ním je. Čiže ja to budem musieť riešiť s políciou keďže ten exekútor mu nemá kde poslať poštu keďže pred rozvodom sme žili u mojich rodicov, a zrušili sme mu trvalý pobyt to bolo ešte roku 2017 a odvtedy si ten pobyt neriesil aj v auguste keď mi prišiel sek tak napísal našu starú adresu . Čiže ja to musím riešiť s policajtmi, a u mňa to už je suma 2000 eur, čo dlhuje deťom na výživným, stále len sľuboval dokonca vo februári mi napísal sms že mi ďakuje že som trpezlivá. Ale ta moja trpezlivosť už tiež ma svoje hranice. Tak u mňa ten exekútor asi nepomôže.