Neplatenie výživného a minimálne výživné

honey1151
22. apr 2016

Mám otazku na maminky ,ktore majú skusenosti s otcom neplaticom ,alebo sa vyznaju....byvaly uz pomali rok neplati,samozrejme vsetko co treba som podala....len teraz mu jeho matka poradila velku mudrost, a toho sa drzi,aj ked mi policajtka a exekutor povedali,ze je to blbost a sice,ze mu staci ked plati nejake minimalne vyzivne,a posiela mi teraz 27,13e tusim,este to tam napise na ten sek ten nazov,hned mi stupa tlak....lebo minimalne vyzivne zevraj platia len tí,co su na podpore,lenze on neni ,pracuje a toto si dal do hlavicky....resp ona dala,mate s tym vy skusenost?

zutera
22. apr 2016

Ne,normálně si můžeš podat exekuci i trestní oznámení, protože ti výživné neplatí v plné výši kolik máte od soudu dané

mondolina
22. apr 2016

nestaci ze plati minimalne, ma platit v plne vyske stanovenej sudom

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zutera
22. apr 2016

@honey1151 nepomôže, neboj,ja už mám zasebou spoustu trestných oznámení a niekoľko súdu za neplacení tak už v tom umim tak trošku chodiť 😁

sissy27
22. apr 2016

@honey1151 záväzné je to, čo je v právoplatnom rozsudku... ak má nejaký problém s výškou výživného, tak to musí riešiť súdnou cestou a ak by bol na podpore, tak to neznamená, že mu súd zníži výživné na minimum, kľudne môže zo súdu odchádzať so zvýšením a doporučením, aby sa čím skôr zamestnal...
takže ty kľudne oslov exekútora

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
22. apr 2016

@honey1151 spätne mu to neuznajú a teda pochybujem, že mu vôbec uznajú zníženie zo 150 na 50... možno v prípade, žeby mal vážny úraz alebo ochorel (nie soplík, kašlík samozrejme), jednoducho by sa dostal do situácie, kedy má výrazne zníženú schopnosť sa zamestnať... ale pokiaľ je to zdravý chlap v produktívnom veku, tak má minimálnu šancu... a celkom by som bola zvedavá, ako tento návrh na zníženie výživného odôvodnil...

mamulka211
22. apr 2016

Strielala by som takych muzov aj ich pri.ebane matky

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamulka211
22. apr 2016

@honey1151 bojuj za svoje dieta aj seba a ukaz tej starej hyene,ze nie len,ze sama je nanic,ale ze tak vychovala aj svoje decko. Nedaj sa. Strasne drzim palce.

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamulka211
22. apr 2016

@honey1151 uplne ta chapem a nepochopim nikdy take zeny,ze ju hanba nefackuje

sissy27
22. apr 2016

@honey1151 ale majetkové pomery si zmenil sám, z vlastného rozhodnutia, vedel, aké má povinnosti a mal sa tomu prispôsobiť... u žiadneho normálneho sudcu toto neprejde...

zutera
23. apr 2016

@honey1151 už 4,je to pořád dokola,dostal už podmínku, pak byl odsouzený na rok,pak se odvolat,tak jsme byli i u krajského soudu, tam cosi zaplatil a teď jsme zase v stádiu že čekáme na další soud ☹

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zutera
23. apr 2016

@honey1151 jsou to hajzlici!Můj ex žádal u rozvodu dcerku do střídavé péče. Na dva měsíce nám ju skušobně nařídili, já jsem se sesypala,zhubla jsem v té době asi 12kg,velmi se mě zhoršil zdrav.stav o zdrav.stavu dcerky ani nemluvě (je astmatička) ☹ Po dvou měsících můj ex řekl že ju do péče nechce,že on na to nemá nervy- malá mívala často zachvaty-podle mě to byl i důsledek toho všeho čím musela projít. Od té doby co se jí,, vzdal" -je to 6 roku,nezaplatil ani korunu-kromě 58€ u soudu,ale to jen aby ho nezavřeli a vzal si ji asi 3×,teď už vůbec, má už vlastní rodinu.Věř mě nebo ne,od té doby co jí nebere dcerka neměla ani jeden jediný záchvat!!!

mirica
23. apr 2016

@honey1151 ...ja viem o čo sa snaží , snaží sa vyhnúť tresnému stíhaniu aj exekúcii...mamička zistila , ako sa to dá, a má v určitom zmysle pravdu, len to celkom nedomysleli.....úspešné by to zrejme bolo , ak by platil nie minimum ale tých 50 EUR čo žiadal v znížení.

neviem , či by bolo rozumné to sem detailne vysvetliť, lebo by to mohol byť návod ako to urobiť, aj pre niekoho, kto sa snaží robiť bývalej partnerke zle všetkými spôsobmi (najme cez dieťa/deti)

honey1151
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz