Neodpísala som bývalému a teraz sa mi vyhráža, že ma pôjde udať

radososa
21. okt 2020

zdravím skupinka chcem sa poradiť či som povinná okamžite odpovedat ex ked sa pýta na deti.3 mesiace nejavil o deti záujem vobec ho netrapi že si ich ma brat podla sudneho rozhodnutia na vikend a tera sa ozval ako sa maju deti .Neodpisala som mu hned tak sa mi vyhráža že ma pojde udat že mu zamlčujem info o detoch?

nyusika
21. okt 2020

@radososa
nie, mozes mu oznamit, kedy ho budes o detoch informovat raz tyzdenne, raz mesacne...
Odporucam dodrzovat ten termin a o nicom inom s nim nekomunikovat.

sense
21. okt 2020

@radososa nie..ty nie si povinna sediet 24hod denne pri telefone...

pribinak
21. okt 2020

@nyusika raz za mesiac mu pošli správu na 5 riadkov, zhrn školu, zdravie a hotovo. Nie do povinná mu dávať hlásenie každý 3ti deň, najmä ak on nemá s deťmi pravidelný kontakt

mata1001
21. okt 2020

Napis mu nech sa ti nevyhraza, lebo udat ho mozes ty, ze on sa nestara a nezaujma o svoje deti...snad aspon plati...
Neukaž mu ze sa ho bojis, lebo bude na "koni"

nyusika
21. okt 2020

@pribinak nie mne to patri 🙂

nyusika
21. okt 2020

@mata1001
nesuhlasim.
odporucam ignoraciu a nie vztahove hry kto z koho.
nikto nikomu nic ukazovat nebude, toto si robia deti v skolke, alebo na prvom stupni.
v dohodnutom termine mu napise spravu, ako sa maju deti a to je vsetko,

pribinak
21. okt 2020

@nyusika och, prepáč

nyusika
21. okt 2020

@pribinak nic sa nedeje, len nech sa informacia dostane k autorke 🙂

mata1001
21. okt 2020

@nyusika ani ja nesuhlasim s tvojim nazorom...kazdy ma svoj...ja by som mu ukazala, ze sa ho nebojim.

nyusika
21. okt 2020

@mata1001 jasne, mas pravo na nazor, nemusi byt spravny, ale je tvoj 🙂
provokovat psychopata je take hrdinske

pribinak
21. okt 2020

@mata1001 to že sa s deťmi nestyka nie je dôvod na udanie, nie je to trestný cin. Neplnenie výživného už áno.
Vieš to čo si ty napísala autorke nijako nepomôže, to sú len zbytočne emócie, ale ziadnarealna rada

sissy27
21. okt 2020

@radososa a veď nech ide a zistí, že s takýmto udaním veľmi nepochodí.

denissi
21. okt 2020

@radososa ahojky , ja píšem z vlastnej skúsenosti....., prešla som si týmto všetkým rozišli sme sa velmi zle, komunikácia na bode mrazu, ale poviem Vám, čím horšia komunikácia tým horšia celá situácia. Tak som zmenila prístup JA ( ved mudrejší vzdy ustúpi 😉). Ak chcel vedieť niečo ohľadom detí ,nech sa páči, ale ozaj len, čo sa detí týkalo! ostatné neriešim ,

nyusika
21. okt 2020

@denissi
aj ja som pisala z vlastnej skusenosti.
psychopat povazuje AKUKOLVEK komunikaciu za to, co on chce povazovat, on premysla uplne inak, ako zdravy clovek.
preto ho treba ignorovat - komunikovat jedine o detocvh a v oznamenom case.
inak ani bodka.

evangelina0
21. okt 2020

@radososa presne ako piše @nyusika najlepsie je stanovit si den, kedy mu napises. Ja pisem mail raz za tyzden, dva, kde hovorim len a len o malej, nic o sebe a snazim sa byt strucna, vecna, obcas mu trochu ohladit ego - ze on je otec, takze ho prosim, aby tuto temu prebral s s dcerou on.....atd.....Ale nic o sebe, ak ma aj vytoci, absolutne to tam nepisem. Nech mas mail, ktoreho je zrejme, ze ho informujes, vies s nim jednat vecne, v zaujme deti bez nejakych invektiv a subjektivnych predsudkov. A aj ked spolu komunikejeme a on zacne rieist mojho priatela, slusne poviem nie, ja sa s tebou budem rozravat len o dcere, priatela neriesim.Ked napr. mala ochorie, napisem mu sms, ze je chora, ked ideme od lekara, napisem mu tiez. Ale nerieism take, ako ziadal, ze mu mam fotit kazdu spravu od lekara a vopred hovorit, kam ideme. Radila som sa so psychologickou aj pravnickou..drzim palce, to chce naozaj len pevne nervy a vela hryzenia si do jazyka. psychopati stale hadzu nejaku navnadu a cakaju, ci sa chytime. preto je najlepsie nereagovat, aj ked je to tazke obcas

mata1001
21. okt 2020

@pribinak a je dovod na udanie ked ona zamlcuje info o detoch? Tiez nie, takze si myslim ze ju tiez len zastrasuje, tak ako by teoreticky mohla zastrasit ona jeho.

evangelina0
21. okt 2020

@mata1001 takeho cloveka nezastrasi, len mu ukaze, ze sa chyta na jeho manipulacie..taky clovek sa v tom vyziva a hlada sposob, ako niekoho vyhecovat. najviac ho rozhodi ignoracia a vecny pristup

pribinak
21. okt 2020

@mata1001 skús si niečo pozrieť v zákone. Pekný deň

mata1001
21. okt 2020

@pribinak dakujem, nepozriem.aj tebe pekny den...

lenka0714
23. okt 2020

@denissi ahoj, presne toto si aj ja hovorím, že múdrejší ústupi a nesnažím sa reagovať na spravy co píše ex ohľadom mňa, že aká som... Aj keď popravde je to niekedy ťažke nereagovať

pesmaxipes
23. okt 2020

@radososa pozri si, čo máte v súdnom rozhodnutí. Či tam je uvedené ako často ho máš informovať a o čom presne. Aké staré sú deti? Ja bývalého informujem len o prípadnej návšteve lekára, aj to len pri chorobe.