Nárok rodiny ex partnera na dieťa

nova222
8. máj 2013

Dobry den mamicky. Som mama maloleteho syna. S jeho otcom nezijem uz velmi dlho. Rozisli sme sa este v case tehotenstva. Dieta vida velmi sporadicky, vyzivne posiela nacas. Ked pride chce bravat syna k jeho rodicom cca 120 km daleko. Mne vadi to, ze v tej domacnosti sucasne byva aj brat ex partnera, ktory pravidelne berie drogy (huli travu) a pravidelne chodi domov na mol ozraty (minimalne raz do tyzdna). Je mozne sudne zakazat, aby tam dieta chodilo? Existuje nejaky paragraf, ktory by hovoril nieco o tom, ze ma zly vplyv na dieta? svedkov nemam....ja tam rodinu nemam a rodina exa urcite nebude svedcit proti svojmu druhemu synovi.

mata1001
8. máj 2013

@nova222 najpresnejsiu odpoved ti da pravnik... 🙂 🙂 🙂

nova222
autor
8. máj 2013

@mata1001 ja som sa pytala preto, ze mozno nejaka mamina tu na koniku je pravnicka, alebo ma s tymto skusenost...

sissy27
8. máj 2013

@nova222 pravdepodobne budeš musieť na súde dokázať, že to tak naozaj je, a to nebude ľahké, keďže svedkov nemáš (a potom je na mieste otázka, odkiaľ túto zaručenú info vôbec máš?)... ale aj keby bol priamo tvoj ex feťák a alkoholik, tak zakázať mu styk so synom by nebolo ľahké, pokiaľ vyslovene fyzicky alebo psychicky dieťa netýra a nezneužíva, tak súd styk nezakáže, iba ho obmedzí napr. prítomnosťou matky či tretej osoby... na tvojom mieste by som na to išla po dobrom a síce skontaktovala sa s exsvokrovcami a dohodla sa s nimi, že ak chcú vidieť vnuka, tak prídu na pár dní k vám alebo sa stretnete niekde na polceste alebo pricestuješ s malým ty a pôjdete niekam na ihrisko a podobne, aby si sa vyhla švagrovi...

nova222
autor
8. máj 2013

@sissy27 odkial mam taku zarucenu info? brat mojho exa tak zije uz dlhsiu dobu konkretne niekolko rokov, robil to aj v case, ked som tam este chodila spolu s ex. Ako mne je srdecne jedno, ze vedie taky zivot len nechcem aby bol v kontakte v mojou dcerou.
Hm...a dohodnut sa s exsvokrovcami? ja som za tu svinu, co sa rozisla s ich drahym synacikom, aj ked ma psychicky tyral. Exsvokrovci dieta nikdy nevideli...rozisli sme sa totiz este v case ked som bola tehotna...ja som uz pred porodom povedala, ze neni problem aby videli vnuca..a oni vyhovorky, ze nemozu prist, lebo svokra ma zdravotne problemy...co je blbost. Ma 50 rokov, berie pravidelne lieky, ale nema ziadnu chronicku chorobu, ktora by ju obmedzovala v normalnom zivote. Jej zdravotny stav poznam velmi dobre za tu dobu...potom zase vyhovorka, ze si nemozu dovolit financne...to je tiez blbost...obaja s exsvokrom su zamestnani a vtedy mali dost vysoky prijem na to, aby vyhodili par e na vlak alebo bus. Proste ex mi povedal, ze oni si myslia, ze vnuca ma chodit za starymi rodicmi a nie stary rodicia za vnucatom. ANI JEDEN JEDINY RAZ!!!!!

sissy27
8. máj 2013

@nova222 neviem, ako je to dlho, čo si tam bola naposledy, ale každopádne súdu nebude stačiť informácia "vtedy to tak bolo", ak je to pár rokov, tak mohol teoreticky podstúpiť liečenie, resp. nemusí sa zdržiavať v rodičovskom dome... nezastávam sa ho, ani neobhajujem, ani nespochybňujem tvoje slová, len sa ti snažím vysvetliť, že svoje tvrdenia budeš pravdepodobne musieť pred súdom dokázať, tak ako keby o tebe ex povedal, že fetuješ a nestaráš sa o dieťa, tak to súd nebude brať ako 100% info... každopádne obávam sa, že súd nezakáže styk dieťaťa so starými rodičmi, resp. návštevy u nich, keďže ho nijako dokázateľne netýrajú...skús požiadať,aby stretnutia s otcom prebiehali za tvojej prítomnosti, alebo iba na taký čas, aby sa s ním nestihol otočiť hore dole za starými rodičmi...

monika15
8. máj 2013

@nova222 jednoznacne ked mas dokazy tak pravnik !!!

janinah
8. máj 2013

nejako si protirečíš..raz spomínaš syna a druhýkrát dcéru 😉

simca06022011
8. máj 2013

Podla mna sudnou cestou sa nic nevyriesi, nemas dokazy a dalsia vec je ze dieta navstevuje starkych s otcom nechodi za ujom fetakom (dcera alebo syn? ;) ) Ak si myslis ze to pomoze skus sud, mozes sa o tom porospravat aj s EXom a dohodnut sa normalne. Ak je to tak ze ma brata fetaka je to aj v jeho zaujme aby si ochranil dieta... urcite by ho tam nenosil keby mu niekto robil zle. Nehladaj problemy kde nie su a sustred sa na pokojny zivot 🙂 Ma tvoje dieta nejaky problem s navstevami u starkych? Traumu, nechce tam chodit, nema ich rado atd?

nova222
autor
8. máj 2013

@sissy27 Hm....a v tom je prave ten problem....dokazy nie su. Viem, to pretoze som exovi povedala, ze si neprajem aby sa moje dieta stretavalo s niekym, kto huli travu. Na to sa mi ex vysmial do tvare, ze si vobec nepomozem, lebo nemam ziadne dokazy a on a jeho rodina na sude vsetko poprie.
Je napriklad mozne nariadit nejake testy, ktore by potvrdili pritomnost drogy v krvi?
Mna to strasne ser*e, lebo nechcem aby moj syn prisiel do styku s fetakmi. To rovno mozem cakat, ci nezacne hulit za par rokov tiez???? lebo to videl u nich doma...

nova222
autor
8. máj 2013

@simca06022011 stary rodicia ho este nevideli. Oni si totiz myslia, ze vnuca ma chodit za nimi, nie oni za nim....Ked som im povedala, ze vnuca mozu kedykolvek vidiet, tak to nie...to boli same vyhovorky.
za druhe. Dieta sice nechodi za ujom, ale kedze on tam byva, tak by s nim v styku bol. A kedze ujo nikdy nikde nepracoval ani nepracuje, tak asi tazko by byval inde, ze ano? 😕

sissy27
8. máj 2013

@nova222 pochybujem, že súd nariadi testy na drogy jeho bratovi... najschodnejšia cesta bude asi tá, že požiadaš o úpravu styku s dieťaťom buď tak, že v tvojej prítomnosti alebo len na krátky čas a častejšie, napr. 2x 2 hodiny do týždňa, to sa nestihne s malým otočiť...

nova222
autor
8. máj 2013

@sissy27 napisem ti IP ok?

lujza123
27. máj 2013

@nova222 to je dost zvlastna situacia ze dieta nikdy nevidelo, nepozna svoju babku, dedka, nevie kde byvaju, nevie aky su. ...
Neviem ake mas stare dieta ale myslim ze by muselo mat minimalne 14 -15 aby spoznalo ze je niekto zhuleny..mimochodom podla najnovsieho prieskumu travu vyskusalo fajcit az 41 % mladych ludi do 20r. ...tych co to vyskusaju v starsom veku je o nieco viac..takze je velmi vysoka pravdepodobnost ze to aj tvoje dieta niekedy vyskusa..bez ohladu na stryka
ako ti to napisala vyssie simca
Nehladaj problemy kde nie su a sustred sa na pokojny zivot