Nárok na výživné

11. nov 2023

Ahojte, prosím do akého veku je nárok na výživné u študenta dennej VŠ? Ďakujem.

alickapusinka
11. nov 2023

do 25 rokov

doriiis
11. nov 2023

@alickapusinka ....blbosť

Výživné je rodič povinný platiť,kým sa dieťa ( aj plnolete) nie je schopné postarať sa samo o seba a svoje potreby.Kedze sa štúdium na VŠ považuje za prípravu na budúce povolanie,nepovažuje sa za ,,staranie sa samého o seba.

alickapusinka
11. nov 2023

Tak ak je to blbosť tak pokiaľ sa nie je schopný živiť prečo môžu rodiča poberať RP len dovtedy pokiaľ neukonči VS školu. Aj ak by išiel na úrad sociálna dávka dostane až na 25 rokov skôr nie. Hej syna má 35 mama hotela ja ho mám živiť. Sú mladý čo sa nechajú živiť rodičmi dobre že nie celý život. Tak TY trepeš blbosti.

melanta
12. nov 2023

@alickapusinka prosím ťa, toto nie je prvý krát čo radíš zle. Neviem, kde si sa tu vzala, ale píšeš bludy vo väčšine diskusií. Rodinné prídavky nemiešaj s výživným. Výživné nie je nijak vekovo obmedzené. Je stanovené, že kým sa dieťa pripravuje na povolanie (denné štúdium) alebo kým nie je schopné samostatne sa živiť. Logicky, ak rodič bude vidieť, že dieťa sa úmyselne vyhýba práci, môže to riešiť súdnou cestou. Na druhej strane, napríklad pri postihnutých ľuďoch bude vyživovacia povinnosť rodiča trvať nepretržite. Prečítaj si zákon, potom píš. Nebudeš písať blbosti. Žiadna veková hranica nie je pri výživnom.

cacianka
12. nov 2023

@alickapusinka RP je limitovaný vekom, ale výživné vekový limit nemá.
Nepíš hlúposti, radšej si prečítaj zákon o rodine, stačí ti jeden jediný paragraf, aj si ho vytlac, aby si neopakovala sprostosti.
Ani mamahotel s tým nič nemá, to je súkromná vec medzi rodičmi a deťmi, ako si to obe strany zariadia a tolerujú.

minenkak
12. nov 2023

@alickapusinka dievčatá čo piši majú pravdu,ty naozaj dosť často radiš ,toto niesu veci ako uvariť polievku

heleninamama
12. nov 2023

@melanta Táto pani je tu už večnosť. Predtým však fungovala pod nickom @dilino a človek teda hneď vedel, aké informácie od nej môže očakávať a nebol prekvapený jej hlúposťou. 😂😂😂

cacianka
12. nov 2023

@heleninamama to je fakt ona ? Dilino písala dlhé predlhe príspevky, úplne domotane a opakujúce sa vety,slová, spojenia, táto píše príliš krátky prispevok

heleninamama
12. nov 2023

@cacianka Jasné, že to je ona. Mala ťažko postihnutú dcéru, ktorá napokon zomrela, píše o nej stále, pri každej možnej príležitosti, pod oboma nickmi, aj nové meno má vytvorené podľa nej. Je to ľahko dohľadateľné. A stále píše chaoticky, popletene, často úplne od vecí, ako pravdu tu prezentuje svoje domnienky a hlúposti. Ako dilinovi jej tu ženy párkrát naložili, že je hlúpa a zavádza tu naivné ženy svojimi sprostosťami, tak píše teraz takto. Čudujem sa, že admin jej nechal oba nicky. Vlastne sa nečudujem...

draik
12. nov 2023

@heleninamama
Istým spôsobom je to smutné. Ja som si totiž myslel, že tie príspevky sú nevyladeným pokusom o nasadenie AI.