Náhradné výživné od úradu

lianka28
9. máj 2016

Prosim vás ako to je kedˇ mi bývalí priatel neplatí výživné čo má už právoplatne schválené od súdu dala som to na exekúciu je to akurát v riešenía,ale pani právnička mi poradila že od začatí exekúcie kedˇ prejdu 3 mesiace že my vystavia niake potvrdenie a to zanesiem na úrad Sociálnych vecí a rodiny a že tam my môžu za neho poskytnúť náhradné výživné.čo všetko k tomu potrebujem a ako to prebieha či je to len jednorázové alebo viac mesiacov.A hlavne ma zaujíma či sa niekto stým už stretol a ak to nevymôžu od bývalého či to potom budem musieť úradu vrátiť alebo splatiť.Ďakujem za akú kolvek radu.

zutera
9. máj 2016

Já pobiram náhradní výživné.Potřebuješ potvrzení o příjmu,rodný list dítěte a rozsudek že soudu o výšce nesmíš přesáhnout 2,1nasobek život. minima příjmu tvé domácnosti.Po třech měsících dostaneš potvrzení že exekutor nic nevymohl a úřad práce a sociálních věcí a rodiny ti vyplatí tři měsíce zpětně a pak půl roku každý měsíc vyplatí dannou částku, nejvíc však asi 102€-to nevím jistě-ja pobiram jen 90€.Po půl roku se znova dokladuje příjem domácnosti. Pokud ti ale ex vrátí jakoukoliv částku-i zameškané výživné, musíš to na úřadě hned hlásit a tu částku úřadu vratit-to znamená že když ti v máji vyplatí úřad náhradní výživné 100€ a ex ti v máji pošle 50€ ty musíš vrátit 50€.Pokud nic nevymuzeš nic nevracíš.Doufám že jsem to nenapsala jako Maďar 🙂

lianka28
autor
9. máj 2016

Dakujem za radu a aká je čiastka 2,1 násobek životného minima kolko to je prestne neviem lebo nikdy som nebola na úrade evidovaná.

zutera
9. máj 2016

Spočítaj si členy domácnosti-přiklad:ty 198,06+ dítě 90,42=288,48*2,1=605,80 to je suma ktorou nesmiš přesahnout abys mohla pobírat nahradní výživné

lianka28
autor
9. máj 2016

Dakujem za pomoc