Náhradné výživné a vymáhanie peňazí od bývalého partnera

lienka1996
9. feb 2021

Ahojte potrebovala by som poradiť. Požiadala som si o náhradné výživné všetky papiere mám okrem papiera od exekútora, či dačo vymohol od bývalého. Volala som exekútorovi ktorý to ma na starosti, no povedal že on s tým nemá nič spoločné a arogantne mi položil telefón. Kde si to môžem zistiť, či sa dačo vymohlo? Ďakujem.

janka11.3
9. feb 2021

Potvrdenie na náhradné výživné ti musí dať exekútor, tak len mu volaj. Príp. skús či by si to z úradu nemohli sami vyžiadať.
@lienka1996

lienka1996
autor
9. feb 2021

@janka11.3 volala som mu a vravel že on nie je súdny exekútor, hlavne že všade je jeho meno a napísané súdny exekútor. Na úrade som bola minulú stredu a vraveli že si to mám zaobstarať sama. Len teraz neviem ako, keď tento exekútor je "mimo". Vedeli by mi to povedať na súde? Lebo keď som s ním volala prvý krát, tak mi dal číslo na súd a tam mi povedali čo som chcela vedieť.

janka11.3
9. feb 2021

@lienka1996 ak chceš pošli mi do správy meno exekútora. Je to exekútor u ktorého si podávala návrh alebo u ktorého sa vymáha exekúcia - to je rozdiel.
Na súde nebudú vedieť koľko a či dačo vymohol od bývalého.

lienka1996
autor
9. feb 2021

@janka11.3 napísala som správu

mondolina
9. feb 2021

@lienka1996
Veď keby niečo exe vymohol tak ti prídu na účet, či?

lienka1996
autor
9. feb 2021

@mondolina áno prídu, len ja potrebujem papier, aby som si vybavila náhradné výživné. Ale aj keby mi prišli na účet peniaze, tak by mi mal prísť aj papier domov.

janka11.3
9. feb 2021

@mondolina keby jej aj prídu peniaze, tak na UP potrebujú od exekútora potvrdenie. bez toho jej nedajú náhradné výživné.

mondolina
9. feb 2021

@lienka1996
Mne zatiaľ len pípajú platby od exe. Len na začiatku mi prišiel papier o začatí exe.