Na víkend u otca

cucoriedka33
24. máj 2024

Dobrý deň, s ešte manželom sme v rovozdovom konaní.. Nežijeme spolu už pár mesiacov.. Mame 2 deti, ktoré majú chodiť k otcovi každý druhý víkend, momentálne na nich ešte nič neprispieva
.. Ja sa len chcem opýtať, ci im oblečenie, hygienu mam na ten víkend baliť ja. Ale im to ma všetko zabezpečiť otec? Ako to mate vy? Balite detom všetko od zubnej kefky, pyžamá, oblečenia ale majú aspoň niečo u otca, co im on kúpil a zabezpečil ?..

Ďakujem.

kitycat
24. máj 2024

Vy sa s muzom nerozpravate?
Budu tam mat svoju izbu? Idealne aby mali aj u otca veci a nemuseli nic balit

harley1205
24. máj 2024

My sme manzelovmu synovi z predch.manzel. nakupili všetko potrebne aby nemusel chodit s taskami, vypytali sme si zo skoly aj ucebnice aby sa mohol ucit aj u nas a nevlacil to hore dole...

tehotna40
24. máj 2024

Mužov syn mal u nás všetko od nás nakúpené, priniesol si len čo on chcel, nejaku obľúbenú hračku atď.

dadka1997
24. máj 2024

@cucoriedka33 ja im veci balím, v súdnom rozhodnnutí je napísané, že ja ako matka, ich musim riadne pripraviť na styk s otcom.. aj tak su tam sobota nedela, takže zatial nepotrebujú veľké tašky

betulinka1
24. máj 2024

@cucoriedka33 ak idu len na vikend tak pobaľ oblecenie, hadam kefku a pastu im nakupit vie. Spravidla sa pri striedavke nenosia veci a kazdy rodic ma u seba.

damian85
24. máj 2024

@cucoriedka33 ak máte rozhodnutím súdu že dieťa máš pripraviť na pobyt u otca každy xylz víkend tak áno - treba ich pripraviť. Ak je to iba na dohode Vás - tak nie - keďže vec sa má tak že sa predpokladá že sa o deti staráte spoločne a keďže on neprispieva na výživu detí - má sa o deti postarať presne tak ako aj ty. Neupresnila si či ten víkend k nemu chodia lebo je to súdom nariadené ( asi nie ak výživné nie je ) alebo Vašou dohodou.

cookie29
24. máj 2024

Ono to zalezi. Za normalnych okolnosti pokial ide o kazdy druhy vikend tak veci cestuju s dietatom. Ja by som poslala aj kefku a pod, Mydlo ci sampon nie, pokial nema nejake specificke problemy. Ak je striedavka, tak deti maju mat v domacnosti co potrebuju a cestuju tak maximalne skolske veci. Ale vsetko je to na dohode, podla moznosti.

mandzula
24. máj 2024

My sme to riesili dohodou a zakladne veci mala dcera u otca, oblecko si nosila podla potreby a aktualnych preferencii.

reanda
24. máj 2024

ved si muza poznas snad.. je taky, ze im zabezpeci, ci nie? a ked nie, tak im nenabalis a nechas ich tam cely vikend v jednych trenkach a bez zubnej kefky?
je to na dohode, ale ja, ked by sme sa nevedeli dohodnut, tak by som urobila tak, ako je najlepsie pre deti.. nebudem si na ich ukor dokazovat svoju pravdu..
a dohoda uz podla potrieb - pokial chodia na kazdy druhy vikend, tak je podla mna zbytocne, aby im otec nakupoval oblecenie, ved to ani nevyuziju.. ale tu zubnu kefku a podobne veci by si snad nemuseli z domu nosit

martinkatinka
24. máj 2024

Ale to sa musite dohodnut medzi sebou. Este nic nemate urcene.
A ze neprispieva? Tak si daj vyzivne urcit aj spätne.

sante81
24. máj 2024

@cucoriedka33 mne došla trpezlivosť po 6 rokoch, tak im otec kúpil zubné kefky k Vianociam a po 8 rokoch konečne pyžamo. Pre dcéru síce malé, ale nech. Ostatné veci kupujem stále ja a aj si deti balia.

sense
24. máj 2024

Ja nebalim nič... V nedeľu večer ide so školskou taškou, pripadne ak si chce niečo zobrať, a v stredu zo školy príde so školou taškou... Ak dcéra potrebuje niečo špeciálne u neho tak bud napíše a dcéra si zabali...ak má u neho nejaké veci co si male tie zabali a keď idem dcéru zaviesť tak ich vezmem...
Ak máte rozhodnutie zo súdu drz sa toho a ak nemáte tak sa dohodnite... Ak sa neviete/nechcete dohodnúť tak pre dobro deti zábal vsetko

butterflyeffect
25. máj 2024

U nas maju muzove deti vsetko, od hygieny, pyzamka, topanocky, po oblecenie aj sezonne-tiez hracky, hry, farbicky atd…aj tak si zvyknu este nieco obcas zobrat od mamy. Ak viazne komunikacia s ex a nechce sa jh pytat co ma a nema pre nich prichystane, tak radsej by som pobalila viac, nech im nic nechyba,(pripadne aj nejaku hracku) potom uz same ti povedia co u otca maju a co nie. Ale idealne je s nim komunikovat. Podla mna kupit zubne kefky a pyzamka je najmenej, ale tak niektory aj s tym maju problem… zas v rozhodnuti o starostlivosti sa zvykne uvadzat ze matka ma deti na styk s otcom riadne pripravit-tak aby to neotocil proti tebe ak nieco nebudu mat. Zaciatky su tazsie, aj pre deti, casom to uz je lepsie a jednoduchsie.