Na súde ohľadom výživného bez právničky.

luckaleo1988
2. mar 2020

Ahojte. Mam otázočku. Ci potrebujem mat právnickú na súde ak môj ex ju bude mať. Budeme mat súd ohľadom výživného a zverenie dieťaťa do opateri.Ďakujem

pribinak
2. mar 2020

Nemusíš mat právnickú ak si veríš, že to sama dáš

suzitok
2. mar 2020

Nie je to nutne, budes tam mat pri sebe koliznu opatrovnicku, keby mali snahu tlacit vyzivne prilis nizko, ona zasiahne...ja som tiez nemala, vo vyske vyzivneho mi sud vyhovel a byvalemu nepomohlo ani mat pravnika, ani sa odvolávať, proste ked prijem mal, nebolo o com..

luckaleo1988
autor
2. mar 2020

@suzitok ďakujem lebo tiež sa mi zdá zbytočne si platiť právnickú.

luckaleo1988
autor
2. mar 2020

@pribinak tak ja neviem aký má on príjem. A neviem co sa tam bude diat

pribinak
2. mar 2020

@luckaleo1988 nemusíš to vedieť, on to bude musieť na súde sudcovi povedať. Ty si spočítaj náklady na dieťa a požiadaj o výživné

pribinak
2. mar 2020

@luckaleo1988 koľko má dieta rokov? Chodí do školy?

eliska13
2. mar 2020

@luckaleo1988 určite by som si ju zaplatila.Poradi Ti na čo všetko máš nárok aké sú možnosti vie v tom chodiť.Nelutovala by som tie peniaze môže to veľmi pomôcť veď ide o vyzivne a život tvojho dieťaťa.

ssandyy
2. mar 2020

@luckaleo1988 všetko závisí od jeho príjmu a veku dieťaťa. Keď bude mať malý príjem ani právnička ti nepomôže. Jednoducho si spiš náklady na dieťa. A samozrejme aj ty prispievas na svoje dieťa. Nie len otec.
Najlepšie by bolo sa dohodnúť....

larisalarisa
2. mar 2020

Radšej by som volila pravnicku pri sebe. Nikdy neviete , čo vytiahnu, a vy nebudete vedieť reagovať

ysseba
2. mar 2020

Na 100% by som si zaplatila právničku. Hlavne ak aj on bude mať.

trinneo
2. mar 2020

Ja by som ako pravnicka tiez odporucila mat niekoho na svojej strane. Pretoze z osobnej skusenosti sa stretavam s tym, ze po vyzivnom pride klient a zisti, ze suhlasil aj stym vo nechcel a potom sa tazko tieto veci vedia zvratit. Takze ak nie si od prirody priebojnejsia a sebavedomejsia, radsej neriskovat. A kolizna tam nie je pre teba ale dieta a ja sa skor stretávam s tym, ze vacsinou ja ziadam vyjadrenie koliznej co si mysli, oni malokedy nieco povedia a stoja na niekoho strane.

eliska13
2. mar 2020

@luckaleo1988 a ešte skôr, keď nevieš aký má otec príjem

betulinka1
2. mar 2020

@luckaleo1988 ono nie je pravnik ako pravnik. Mat priemerneho pravnika to date aj sama. Dobry pravnik je sice drahsi ale pomoze viac, ma viac skusenosti, pozna aktualnu judikaturu. Mozno by vam stacilo objednat sa na konzultaciu u pravnika, ktory sa specializuje na rodinne pravo. Poradi nejake typy na pojednavanie. Na koliznu by som sa nespoliehala, zazila som iba sliepky.

luckaleo1988
autor
2. mar 2020

@pribinak áno chodí navštevuje 1 ročník ZŠ a nosím ho pravidelne ráno 20km a poobede 20km čiže 40km denne ma tiež stojí dosť.

luckaleo1988
autor
2. mar 2020

A viete poradiť dobrú a nie moc dráhu v okolí Košíc? Ďakujem. Lebo zatiaľ nemám žiadnu

pribinak
2. mar 2020

@luckaleo1988 tak si spis koľko tá škola + krúžky mesačne stoja. Tiež pripomen či ti prispel na výbavu pre praváka, alebo nie.
Ak má zdrav.problemy to treba tiež spísať: napr okuliare, vložky do topánok, alergo spreje, dieťa, ....
Samozrejme obuv, oblečenie
Kultúra + aktívne trávenie voľného času
Treba pripomenúť ak nedal nič na Vianoce, narodky, .....

Ideálne by bolo sa dohodnúť ešte pred pojednávaním. Je to vždy lepšie dohodnúť sa na sume a na tom kedy ten druhý to dieťa bude mat ako keď to určí súd

luckaleo1988
autor
3. mar 2020

@pribinak to som spísala súdu ešte pred tým. Ako mi došli papiere. Takže súd to ma. Čierne na bielom. A sním sa nedá dohodnúť nekomunikuje

aelwen
18. apr 2020

Ahoj, ja som si v novembri 2019 prešla takýmto súdom. obaja sme z východu. jeho tatinko mu zaplatil právnika z BA- kanceláriu, kt. bola známa aj z médii. Návrh som podávala ja, spísala som ho pravdivo, vzory sú na internete, nemala som právnika. po podaní návrhu na úpravu styku a výźivne k nám prišla neohlásene kolízna opatrovníčka, dieťa bolo v škôlke- ja som pracovala z domu. Všetko sledovali, aj v skriniach ako ma maly ulozene veci (daj si zalezat)...ale mala som dobré hodnotenie. na 1.pojednávaní sa sudca pýtal otázky prečo som podala...atď, potom jeho stanovisko, moje- že nesúhlasím. - s ním bola koncipientka v zastúpení toho právnika- nič nepovedala. keďže som nesúhlasila s jeho protinávrhom, súd bol prerušený na čas dokazovania a psychológa.v novembri bolo 2. pojednávanie - podla psychológa mal odporucane si ho zobrat na kazdy druhy víkend. zdokladovala som všetko - výdavky, zdr. záznamy malého, moje potvrdenia o plate, to, že bol viac na služobkách ako s ním...všetko, čo mi napadlo a samozrejme všetky úradne dokumenty- RL, OP, ...on tiež musel preposlať koľko zarába, opäť prišiel s koncipientom - s mladým dravým chlapcom - asi v mojom veku, dvakrát vzniesol námietku a ja som mu priamo odpovedala - v jeho klienta neprospech, takže potom oľutoval, že namietal :D. Na základe zdokladovaných nákladov( kt. som súdu posielala už s návrhom) mi súd určil výživné, upravil styk - iba na každé 2 týždne a 1x na 3 hodiny bez mojej prítomnosti. vždy som si všetko spísala sama- písomne stanovisko k psychol. posudku. Jemu to písal právnik - malo to inú formu, ale aj tak neuspel. Závisí aj od sudcu, my sme mali súd v malom okresnom meste na východe. ty ako matka najlepšie vieš odpovedať, aký mal/má vzťah s otcom, teraz začínam rozvod a tam už mám právnika