Musím poskytnúť súdu adresu dvoch dospelých dcér?

janine2
20. feb 2013

Dobrý deň všetkým, exmanžel podal návrh na zníženie výživného na dcéry. Návrhy išli na ich mená, keďže sú už dospelé. Obe chodia na VŠ mimo svojho trvalého bydliska a chodia domov sporadicky. Po niekoľkých neúspešných doručeniach mi nedávno prišla výzva zo súdu, aby som ako zrejme ich spolubývajúca a matka oznámila súdu, kde sa zdržujú, prípadne do akej školy chodia...Musím to súdu oznámiť??? Prosím poraďte... ďakujem

zuzulica
20. feb 2013

Mohli ste si predtým na pošte vybaviť splnomocnenie, aby Vám dali aj doporučenú poštu pre dcéry. Asi tú adresu bude treba poskytnúť, alebo ak nechcete, aby ju niekto vedel, tak si dcéry môžu vybaviť P.O.BOX na pošte kde sa zdržiavajú.

sissy27
20. feb 2013

nemyslím si, že súd by od teba žiadal nejakú informáciu, na ktorú by nemali nárok... im ide o doručenie pošty, nie o to, aby tvojmu ex prezradili, kde sa zdržujú... bolo by vhodné buď si vybaviť splnomocnenie, aby si mohla preberať doporučenú poštu svojich dcér (na pošte) alebo ich vždy informovať, že im niečo prišlo a nech si to prídu prevziať...
ale ak ti ide o to, aby neprebehol súd a neznížil dievčatám výživné, tak ideš na to zlou cestou - ak si nebudú preberať zásielky zo súdu, môže sa stať, že po niekoľkom neúspešnom pokuse o doručenie bude "zásielka považovaná za doručenú", alebo ich polícia skôr či neskôr vypátra a predvedie aj s pokutou...

sisaha
20. feb 2013

presne tak, nedobre na to ides... Nechce sa mi verit, ze nemas splnomocnenie na vyberanie doporucenych zasielok a zasielok urcenych do vlastnych ruk, ked dcery doma nebyvaju...A druha vec..nemyslim si, ze by tvoj ex so znizenim uspel, ak este chodia do skoly a pravdepodobne si platia najom, alebo byvaju v internate..