Môžem sa odsťahovať počas rozvodového konania?

chrissi13
12. máj 2012

Dobry den, som v rozvodovom konani ale dieta mam v osobnej starostlivosti - uz mi to urcil sud lebo este pred rozvodom sme riesili styk otca s dietatom. Chcem sa odstahovat do ineho mesta na uzemi SR. Moze mi v tom moj uz skoro ex manzel zabranit? Teraz pri rozvode budeme riesit este aj styk otca s dietatom, nakolko som to zmenila kvoli manzelovmu spravaniu sa voci malemu. Mam pockat do rozvodu alebo mozem odist do ineho mesta uz teraz? Moze sa stat, ze mi sudkyna prikaze aby som ja vodila dieta na stretnutie s otcom zato, ze som sa odstahovala? Samozrejme, ze pre mna by to bolo fin. neunosne, lebo cesta je draha...Chcem sa hlavne odstahovat s malym kvoli mojmu ex. Robi mi zle a ako nastroj pomsty berie prave nasho syna. Ja ho chcem pred nim uchranit, lebo jedine comu ho uci je agresivita. Vedia o tom socialne pracovnicky, taktiez policia - lebo ma napadol a nikto to stale neriesi. Jedine vychodisko vidim v odstahovani sa na druhy koniec SR. Mam tento argument - z akeho dovodu sa idem stahovat pouzit aj na sude? Lebo naozaj nevidim ine vychodisko iba toto.Prosim o radu skusenych. dakujem

janaalzbeta
12. máj 2012

moja kamarátka to urobila a aj oľutovala teraz majú striedavú starostlivosť malý je 2týždne u nej 2 t.u neho a všetko majú napoli a tiež bývajú v iných mestách............... No ja ti môžem poradiť len jedno popýtaj sa advokáta- existuje niečo ako je bezplatná právna pomoc načo majú sociálne prípady nárok. Poinformuj sa ...........

zukna
15. nov 2012

kludne sa možes odsťahovať, ak bude dieťa tebe zverené do opatery otec bude povinný preberať a vracať dieťa matke po styku do miesta bydliska dieťaťa. Neargumentuj ze ta prenasleduj, jednoducho je to tvoje rozhodnutie a basta (napr. kvoli praci, rodine a pod.)