Môžem dať zveriť dieťa do výchovy sestre?

pestikova
20. nov 2014

som rozvedena a chcela by som ist pracovat do zahranicia a je mozne dat dieta do starostlivosti sestre vdaka za kazdu odpoved

pribinak
20. nov 2014

Samozrejme, ze moze sestra mat dieta zverene, ale bude sa riesit aj otec dietata, ak si poziada aj on o zverenie, bude sa posudzovat aj ta moznost, ze by dieta dostal on

evelynm
20. nov 2014

suhlas s tym, co pise @pribinak . Zajdi na upsvar, na socialnu kuratelu, tam ti poradia, ako treba postupovat. Pokial viem, da sa to spravit sudnou cestou aj mimosudne.

draik
20. nov 2014

Sama od seba ju dať inej osobe nemôžte, je potrebné schválenie takejto dohody súdom.

tova
21. nov 2014

zda sa, ze sa chystas na dlhodobo. To synovi nerob j, poznaci ho to nadlho aj ked pri sestre by mal zabezpecene. Matka je len jedna, chlapec ti v cudzine moze chodit do skoly je este malicky nauci sa jazyk do roka, a ty do prace.

samasebou
21. nov 2014

Ahoj, v pripade, ze odides do zahranica, a ak dieta ma otca, slusne zijuceho,slusne sa starajúceho.je treba predpokladat, ze otec poda navrh na zverenie do vychovy..

fidorka7
23. nov 2014

evelyn, určite sa nedá zveriť dieťa do starostlivosti inej osobe mimosúdne, to by sme už kde boli? Deti by sme si pohadzvali sem-tam len tak na základe nejakej dohody? 😲 😲 😲