Môže otec vziať dieťa, keď je zverené matke, ale bez úpravy styku na súde?

femiz
31. aug 2013

ahojte..prosím Vás ak sa do toho rozumiete, alebo máte skúsenosť mohli by ste poradiť? s bývalým máme 2ročného syna, keď sme sa rozišli dala som návrh na súd o zverenia dieťaťa a výšku výživného..na súde prebehlo všetko ok lebo bývalý súhlasil aby syna zverili mne aj s výškou výživného..nechceli sme tam ale riešiť úpravu styku, na tom sme sa dohodli na úpsvar so psychologičkou pri ktorej sme sa stretávali. teraz ale aj tak musím podať ďalší návrh na súd ohladne styku, lebo sa mi hocikedy vyhráža, že syna nedonesie v čase ktorý máme dohodnutý, že s ním pojde tam a tam...a že mi má byť jedno kde je s malým...takže je možné ked je malý zverený mne, že ho môže niekam vziať..uniesť?a ja by som nemohla nič robiť keď nemáme súdom upravený styk? ďakujem za všetky príspevky

meminka
31. aug 2013

URČITE NEMOŽE!!!! Keď máš raz synčeka zvereného do výchovy, nemôže si ho zobrať hocikedy a už vôbec sa nemôže stať, aby ti ho nevrátil!!! Keby sa tak stalo, volaj políciu a rýchlo pre malého k otcovi v sprievode policajtov...to sú len vyhrážky, aby ti ublížil...ty v podstate vôbec nie si povinná mu syna dať, keď nechceš...iba ak by bol súdne upravený styk...mám to teraz preštudované, lebo je to pre mňa tiež veľmi aktuálne...držím palce, aby bolo všetko v poriadku...

jajka71
31. aug 2013

moze alebo nemoze, to je dost hypotetizovania, z praxe by nemal, no viem-e, ze to oteckovia robia, aby ukazali svojim ex prostrednictvom deti, aky su "frajeri" a vidieraju svoje ex prostrednictvom deti, mala by si konzultovat s upsvarom a dat navrh na sud, pokial vezme dieta bez predchadzajuceho dohovoru, oznam to na uspsvar-e a tam ti povedia co a ako, no co najskor maj na papieri ako to ma byt, aby si vedela efektivnejsie konat,
dalsia vec je, ze otcovia casto povedia mamickam svojich deti a, a detickam b, vsetko v style aby si deticky mysleli, ze mamicky su tie, ktore prekazaju styku a nie oteckovia ti, ktori nemaju zaujem (cest vynimkam), tak treba konat cim skor, a citlivo o tom s dietatom hovorit,

m_ij_ka
3. sep 2013

rozhodne by som mu dieťa nedala, pokiaľ nemáš rozhodnutie zo súdu, že sa môže stretávať s dieťaťom. Nikdy nevieš kde zobere dieťa a kedy ti ho donesie, či ti vôbec zdvihne mobil a pod. Čím skôr si podaj žiadosť na súd o úpravu styku , prajem veľa šťastia