Môže môj ex neskôr požiadať o striedavú starostlivosť, keď teraz javí minimálny záujem o dieťa?

30. aug 2023

Začnem asi takto. Mala som 4 ročný vzťah ale nám do toho prišla mladšia baba a bývalý vzťah somnou ukončil cez sms.

Jeho nový vzťah podľa všetkého nebol až tak ružový ako čakal a on hľadal útočisko u mňa.

Reči tipu CHÝBAŠ MI, JE MI ĽÚTO ŽE SOM TO UKONČIL, ZASLÚŽIM SI TAKÝTO ZLÝ VZŤAH KVÔLI TOMU AKO SOM SA K TEBE ZACHOVAL a ja zaľúbená koza som mu hltala každé jedlo slovo, každú vetu. Nechala som zo seba urobiť handru.

Cca rok a pol chodil za mnou popritom novom vzťahu, až kým som otehotnela. Vravel mi že bábätko spolu vychováme, že budeme opäť spolu. Zdal sa mi že je rád, že ho vyslobodím z toho vzťahu.

Prišiel deň keď sa oznamovalo moje tehotenstvo jeho rodine. Vtedy prišiel zlom. Otočil sa mi totálne chrbtom, každá jeho veta ohľadom nás bola plná klamstiev.

Jeho priateľkou som bola obviňovaná zo znásilnenia svojho ex.

Počas môjho tehotenstva otehotnela podľa jeho slov "náhodou" aj jeho priateľka a hneď urobili aj svadbu.

Bábätko sa mi narodilo predčasne, lebo som celé tehotenstvo prežila v strese ktorý mi spôsobovali.

Dieťatko má momentálne 2 roky. Otec ho naposledy videl minulý rok v septembri cca a pred tým v marci .

Občas napíše každý druhý týždeň a opýta sa ako sa má malý a čo nové, no stalo sa aj to, že aj 2 mesiace sa vôbec neozval.

Máme súdom dané že dieťa je zverené do starostlivosti mne a otec sa môže s dieťaťom stretnúť koľko krát chce a ako dlho chce a kedy chce s dodatkom, že len v prítomnosti matky a v mieste bydliska dieťaťa .

Nechcem aby sa dieťa stretávalo s manželkou môjho ex. Nedávno začala vypisovať mojej mamke. Je jej manžela moje DECKO nezaujíma a že rada uvidí u nich moje dieťa, že ono nemôže za to akú má matku a že keď bude niečo potrebovať keď bude väčší, musí pekne poprosiť a oni mu pomôžu. A že viac peňazí nedostanem, takže sa nemám opovážiť ani pýtať. Neviem o čom rozpráva, keďže výživné máme udané podľa dohody s mojím ex s tým, že on mi núkal ešte viac a s tým že aj sudkyňa povedala že on môže platiť dokonca aj na mňa ale to som rázne odmietla.

cookie29
30. aug 2023

Môže môj ex neskôr požiadať o striedavú starostlivosť - samozrejme, poziadat moze, ci mu to odobria je druha vec, ale preco by nemohol poziadat? Ja byt Tebou, ja by som si znacila niekde navstevy, sms-ky a podobne... keby nahodou.

Nechcem aby sa dieťa stretávalo s manželkou môjho ex - s tymto nic neurobis, ci chcs alebo nechces, pokial na to nemas nejaky padny dovod, preukazatelny, tak tomu casom nezabranis. Si predstav, ze ked dieta podrastia a napriklad jeho otec bude mat kazdy druhy vikend, tak co by akoze podla Teba mal robit? Prenajat si byt, aby sa Tvoje dieta nestretlo s jeho manzelkou alebo dokonca so surodencom?

mogaa
30. aug 2023

samozrejme že požiadať o striedavku môže - kedykoľvek......je uplne nepodstatné čo píše jeho manželka......ona nie je otec dieťaťa.....on neskôr určite požiada o stretávanie sa cez víkend a bez teba a to mu aj schvália po 3rokoch dieťaťa....ty nemáš potom ako zabrániť aby sa dieťa nestretávalo aj s jeho manželkou,lebo si ho bude brať na víkend domov.....to že mu styk s dieťaťom určili teraz tak ako má, neznamená že to tam bude 18rokov dieťaťa....

zuza265
30. aug 2023

Jeho sucasna manzelka asi nevie kudy kam. Ona moze komunikovat so svojim muzom a nie s tebou a rodinou. Ona nerozhoduje o stretavani sa a o peniazoch.
Ano, ex ma pravo poziadat o striedavku. Ked je dieta este male a nepozna ho, tak to podla mna neschvalia. Mozno mu mozu urcit konkretne dni a cas na stretavanie a casom aj vikendy. Pane boze co je to za chlapa…

autor
30. aug 2023

@zuza265 je odomňa mladší o 7 rokov.. on má teraz 27 a keď som otehotnela mal 25, takže ešte "dieťa". Minulý rok keď ho videl malý vôbec naňho nereagoval a aj on len sedel a len čumel na malého

autor
30. aug 2023

@mogaa
@cookie29

Čo sa týka jeho ženy nepovolím a dokonca s tým nesúhlasí ani mama môjho ex, lebo vie aká je jej nevesta. Sú tam aj iné dôvody prečo to tak chcem, napr. dostalo sa mi do uší aj to, že mala reči, že si malý zlízne všetko za mňa.

Za druhé ona je dôvod, že urobili zo mňa psychicky narušenú osobu, ktorá uspí a znásilní svojho ex len pre to aby mala dieťa a potom ma poslali kvôli jej rečiam ešte aj na DNA. A on ako správny chlap sa k tomu postavil tak že len pritakával na všetko a zo seba urobil obeť.

Zapisujem si návštevy, sms-ky mám.

Sudkyňa na pojednávaní povedala, že O PÁR ROKOV SA TU STRETNEME KEĎ BUDEM ROZVÁDZAŤ VAŠE MANŽELSTVO, LEBO TAKÉTO TELENOVELY KONČIA VÄČŠINOU ZLE. A že by bolo férové poslať aj pani manželku na DNA, ale ona a jej rodina o Tom nechce ani len počuť

luciaaaaa
30. aug 2023

To by som chcela vidiet, ktory sudca by schvalil striedavku otcovi, ktory s dietatom nema ziaden vztah a dieta ho ani nepozna. Ved to je akoby tvoje dieta dali mojmu muzovi, ci uplne inemu muzovi. Na SS musi byt vytvoreny vztah medzi otcom a dietatom a nie ze otec vidi dieta raz, ci 2-krat do roka. A taky otec, ktory o dieta nejavi zaujem teraz, sa o dieta nebude zaujimat ani neskor.

autor
30. aug 2023

@luciaaaaa pravdupovediac v to aj dúfam že nebude mať ani neskôr záujem

Mám dosť občas aj s jeho mamou. Nedobre kúpeš dieťa, nedobre obliekaš dieťa, daj malému ponožky lebo prehľadne aj keď je vonka 35°C 🤦🏻‍♀️ ale v jednom súhlasí so mnou že malý nemá čo robiť v dome svojho otca a hlavne pri jeho žene

cookie29
31. aug 2023

@autorka pozri, ja kludne uznam, ze mas vsetky dovody jeho zenu neznasat, ze to co Ti urobila nie je normalne, ze to je dokonca chore. Na druhej strane, ak raz sud bude znovuposudzovat navstevy, nebude sa starat o to co je medzi Tebou a jeho zenou, pojde len a len o dieta. Takze pokial nemas prijatelne dokazy, ze ide o psychicky narusenu osobu, ktora by mohla ublizit dietatu, tak tomu jednoducho nezabranis, aj keby sa na hlavu postavis.
No nadej je este, ze sa rozvedu, kym by k tomu doslo. Inak Ti odporucam zhromazdovat dokazy. Pretoze to ze si niekde od niekoho pocula, ze povedala ze "že si malý zlízne všetko za mňa" nie je dokaz.

kvetinka75
31. aug 2023

pane bože už len to jej vyjadrenie, že si znásilnila ex. 😂. To kde na to niektoré chodia? Znač si všetko -stretávania, SMS-ky. Pokiaľ s ním dieťa nebude mať vybudovaný vzťah, striedavku neschvália, veď to by dieťa bolo u ľudí, ktorých ani poriadne nepozná a nemá s nimi vytvorené žiadne puto. Proste cudzí ľudia.
Na druhej strane, s jeho priateľkou, manželkou - veľa tam nenarobíš. Je súčasťou jeho života a ak bude mať dieťa on, a budú žiť spolu, bude aj ona jeho súčasťou. Ale možno k tomu ani nepríde. Ak teraz nejaví záujem o dieťa, ak by sa to v minulosti zmenilo, tak určite mu neschvália hneď striedavku. Pre tvoje deiťa to bude cudzí človek.

autor
31. aug 2023

@cookie29 áno viem že to nie je dôkaz.. ešte aj mamina vymazala správy kde jej písala, že sa môj ex chcel zabiť keď sa dozvedel že si nechám decko (píšem jej slová)..

autor
31. aug 2023

@kvetinka75 jeho konverzácia je len AHOJ. AKO MALÝ. ČO NOVÉ? Nič iné. Do okola tieto isté slová.
Ak by som ukázala všetko, ale naozaj všetko, ukázalo by sa kto je tu najväčší klamár. Dokonca som si istá že by som ich vedela tým aj rozdeliť. Ale nemám to za potreby

kvetinka75
31. aug 2023

autorka - všetko si odkladaj a uvidíš ako sa to vyvinie. V krajnom prípade môžeš použiť neskôr. Držím palce

autor
31. aug 2023

@kvetinka75 ďakujem pekne. Keby ste videli sudkyňu ako krútila nad celou situáciou hlavu, že si môj ex dokafral poriadne život, že neuzavrel somnou kapitolu ako trebalo lebo ma voči mne city a preto chodil naďalej za mnou A on už jej nevedel čo na to povedať tá povedal že náš 4 ročný vzťah bol len kamarát z výhodami vzťah a pokračovalo to keď mal ďalší vzťah 🤦

kvetinka75
31. aug 2023

autorka - no čistý debil 🤦

luccija
31. aug 2023

Nebudem sa rozpisovať áno, môže kedykoľvek požiadať o striedavku určite by mu povedali, že má chodiť najprv za dieťaťom častejšie, až potom striedavku, ale nikto mu to nezakáže, ak by chcel...
S jeho ženou si netreba vypisovať ignorovať všetci aj tvoja mama

autor
31. aug 2023

@luccija ja si s ňou nevypisujem a ani nikto iný z rodiny. Ona písala mojej mamke.

A čo sa týka že mu nariadia častejšie stretávanie sa s malým ak chce neskôr striedavú tiež nie je možné, keďže sa jeho manželka obáva že svojho ex zase uspím a znásilním ho 🤣 takže mu zakazuje čo i len priblíženie sa ku mne

luccija
31. aug 2023

Odpovedám na otázku áno, môže žiadať striedavku kedykoľvek, pokým dieťa nebude dospelé.

autor
31. aug 2023

@luccija pochopila som aj prvý krát keď ste to napísala

heleninamama
31. aug 2023

Ja nechápem, načo sa s ním vôbec zaoberáš a uvažuješ o tom, že by chcel niekedy striedavku. Na občasnú sms odpíš, že ste ok - kvôli súdu a zvyšovaniu výživného v budúcnosti a ďalej ho nerieš. O dieťa reálny záujem doteraz nemá a zrejme nikdy mať nebude. O Teba už vonkoncom nie, podvádzal Ťa, mal Ťa za nič a napokon si vybral tú druhú, s ňou má dieťa a rodinu. Tam nech sa stará a Vám dá pokoj. Je to klamár, klamal Tebe a klamal zrejme aj tej druhej. V každom prípade, Tvoje dieťa je tam proste navyše, tak sa tam netlač, nerob mu traumy a ani neuvažuj o tom, že by si ich vedela rozdeliť. Zabudni na neho aj na jeho rodinu. Rieš vlastný život s dieťaťom a snaž sa z neho vychovať lepšieho človeka ako je jeho biologický otec.

annelise17
31. aug 2023

Odpovede na otázky si dostala, moja rada znie : odsťahuj sa na druhý koniec republiky. Bez srandy. Oznám exovi, že si dostala skvelé pracovné miesto, pre malého máš všetko zariadené, stretávať sa môže naďalej. Dopadne to tak, že sa stretávať prestane. Možno sa bude súdiť o víkendy, striedavku, ale len preto aby ti ublížili, to by nasledovalo podľa slov tej jeho tak či tak. Odsťahuj sa ďaleko, oni za ním cestovať nebudú, on sám minimálne do 15 rokov cez celú republiku tiež nebude môcť, budeš mať pokoj.

annelise17
31. aug 2023

Iné by bolo, keby on je super otec aj keď ako chlap charakter nula a má praštenú ženu. Lenže on ani ako otec nevyniká, raz za čas ti napíše ako malý a raz za čas sa naňho príde pozrieť, aby sa nepovedalo že sa nanho vys*al predsa pán samaritán, výživné platí. Čo sa jej týka, ona nevie prežiť že napriek tomu, že s ňou bol tak sa stretával aj s tebou, čoho následok je dieťa. Je jedno na akú nadpozemskú náhodu s neuveriteľnými okolnosťami to zhodil, ten fakt že za tebou chodil a mali ste sex sa nezmaže. Ona sa ho nechce z nejakého divného dôvodu vzdať a “poistila” si ho tehotenstvom. Teraz si svoju frustráciu vybíja na tebe, pretože ty si podľa nej tej zdroj zla v jej rozprávke. Sama pritom vie, že jej chlap nebude zrovna ideál, ale snažne predtým zatvára oči a hnev si vybíja na vás. Na ňu kašli úplne.

mondolina
31. aug 2023

@annelise17
to je rada teda🙈 odsťahovať sa na druhý koniec republiky.
no ani by ma nehlo.
veď ani o dieťa nemá záujem, tak čo sa tu rieši? 🙈

annelise17
31. aug 2023

Ešte mám otázku, to on má akože pepana z diamantov alebo akými superschopnosťami disponuje, keď si s ním skomplikovali život 2 ženy ?

annelise17
31. aug 2023

@mondolina no aká otázka taká rada, keď nechce aby s ním trávili čas tak toto je jediné riešenie. On teraz nejaví záujem, a keď ho potom dostane na víkendy a pani manželka si na ňom bude kompenzovať zlosť, čo potom ?

autor
31. aug 2023

@annelise17 nie nemá.. kým sme boli spolu bolo všetko okej, okrem blbych kecov typu je stará k tebe, nemá nič a bla bla. Hádali sme sa stále len kvôli jeho mame. Potom sa do toho obula moja "kamarátka" ktorá poradila mladej aby si s ním začala lebo načo by mu do budúcna bola taká stará ako ja a že s ním sú budúcnosť ona zabezpečí keďže rodina je finančne dobre založená.

Ja som bola zaľúbená a uverila mu každé slobodná že sa vráti

autor
31. aug 2023

@annelise17 ak by som nechcela aby sa on stretával s malým tak nedám to že ho môže kedykoľvek vidieť bez ohľadu na čas alebo deň v týždni.
Dokonca tých pár krát čo on videl malého som väčšinou malého ešte ja brala pešo do vedľajšej dediny k jeho rodičom aby mohol vidieť malého

annelise17
31. aug 2023

A načo vlastne ? Veď vidíš, že nemá oňho záujem, načo chceš aby sa s ním stretával ? To čo bude z neho mať ten malý keď bude starší, polroka plakať kedy konečne pôjdeme pešo do vedľajšej dediny aby som bol s ockom?
Je iné, keby ten záujem mal. Ale on očividne len hasí oheň, “stalo sa” a nechce vyzerať za najhoršieho. Keby ho mal úprimne rád tak za ním chodí oveľa častejšie.

autor
31. aug 2023

@mondolina
@heleninamama

Preto sa s tým zaoberám a pýtam sa lebo jeho mama by chcela nosiť k nim domov malého akože aby bol s otcom.

A oni sa rady oháňajú že majú veľa známych na sociálke alebo v zdravotníctve a tak

Jeho mama sa naváža aj do toho že žijeme v jeden a pol izbovom byte, že malý nebude mať súkromie a tak.

Bojím sa, toľko je celé

annelise17
31. aug 2023

Chápem, že si bola zaľúbená tak si verila blbcovi, ale teraz musíš hľadieť na dieťa. On mu len komplikuje život a ešte jeho pani má v pláne vybiť si zlosť na nevinnom dieťati. Veď to je strašné. Ty si vyhrala, že nie si s ním, že nejaví záujem o dieťa taký blb, jeho tá jeho mrochta zožerie. Môžeš nájsť malému lepšieho otca, ktorý mu dá lásku ktorú potrebuje, nie 2x za dva roky sa pozrieť na dieťa..ale musíte byť obaja v pohode, to určite nebudete keď ona vypisuje tvojej rodine, vyhráža sa.. strašné.
Tak nech to jeho mama príde povedať na súd, že má veľa známostí a vybaví si, aby mohla strkať svojho vnuka pod čumák synovi.. a prečo vlastne? Pretože syn sám nejaví záujem. To sa krásne vyfarbia.
Že žiješ v malom byte? No a? Veď nefetuješ, nepiješ, netýraš dieťa. Staráš sa oň a robíš všetko čo jeho otec nie. Veď keď jej vadí, že vnuk nebude mať súkromie, prečo neprispeje na väčší byt? Alebo jeho otecko? To je rodinka …

autor
31. aug 2023

@heleninamama ja ani nechcem aby mal o mňa záujem. Dokonca keď sa opýta ako sa mám ja Na to ani neodpovedám.
V ten rok ako sa mi malý narodil mi kúpil vianočný darček, tak som ho po ňom hodila naspäť, že ja jeho dary nepotrebujem, že som potrebovala jeho počas tehotenstva, aby sa postavil k tomu ako chlap a povedal pravdu a nerobil zo seba obeť.