Mimosúdna dohoda o výživnom

8. jan 2023

Ahojte s priateľom sa rozchádzame a chce sa so mnou dohodnúť mimosúdne čo sa týka alimentov tak že mi bude na nášho 2 ročného syna platí 150€ a keďže platí na dve detí ešte 4 roky dokým dovŕšia 18 a dostuduju tak mi povedal že po 4-5 rokoch mi bude posielať 300-400€ na syna... Priateľ je zodpovedný a čestný takže sa pýtam myslíte že to mám mať čierne na bielom?Jeho ex posiela naviac aj bez toho že to majú odklepnute

tosomja
8. jan 2023

Áno. Aj keď je čestný a viete sa na všetkom dohodnúť, dohodnite sa aj na Tom, že chcete mať všetko na papieri. Nikde nie je napísané, že nemôže syna vidieť častejšie ako bude súdom určené, ani že nemôže poslať viac, alebo časom dať návrh na zníženie.

vikiki29
8. jan 2023

Určite je lepšie mať to na papieri a ak bude chcieť tak nech posiela napriek tomu viac. A len tak mimochodom, dovŕšením 18 rokov vyživovacia povinnosť nekončí.

mogaa
8. jan 2023

tak záleží od jeho príjmu, ale zase aj keď to dáš na súd, tak mu môžu vymerať menšie výživné vzhľadom na to, že dieťa má len 2roky......

autor
8. jan 2023

@mogaa Jeho príjem je už roky rokúce 1300€ a jeho ex nemajú vôbec určené výživné len rozvod a aj tak jej platí na 2 detí 300 a od tohto mesiaca 400€ ,Mali striedavu starostlivosť, lenže priateľ si kúpil 20 km od predošlého bývania byt tak preto sú už deti u jeho ex a preto aj platí 🙂 Tiež premýšľam aj nad tým že súd mi na 2 ročného syna odklepne menej ako je 150€ .. Sesternica poberá na svoje dve detí 150€ a to sú vo veku 11r a 9 takže neviem teraz čo spraviť 😅

eternity24
8. jan 2023

Ak chce platiť 150e na dvojročného, je to dosť vzhľadom na jeho príjem. Súd by ti ktovie koľko priznal. Ak je ochotný, spisala by som to ale na papier, pre istotu. Ak toľko platiť bude, môžeš byt spokojná aj ty.

liloastitch
8. jan 2023

Spíšte rodičovskú dohodu, v tej upravte aj výživné. Súd ho znižovať nebude ak na tom jeden z účastníkov nebude trvať..

tosomja
8. jan 2023

Ale ak ex súhlasí s výživným 150€, tak to odklepne súd. Najlepšie je napísať dohodu o právach a povinnostiach voči maloletému. A tam určiť všetko, čo chcete mať v rozhodnutí. Výživné, styk, spravovanie majetku atď.

horty99
9. jan 2023

1300 zarába platí 400 eur výživné na 2 deti na tretie chce 150 eur / kúpil si byt - ten muž je kúzelník. Nechceš mi poslať na neho číslo ? Spísať dohodu / lebo do budúcna to nevidím neviem ako ružovo .