Mesačné výdavky na dieťa - žiadosť o rozvod

erika0605
10. apr 2017

Ahojte..chcela by som sa opýtať..podávam žiadosť o rozvod..a potrebujem k tomu zdokladovať,resp.napísať aké sú mesačné výdavky na 1 dieťa..a neviem sa pohnúť...poradte mi prosím čo tam mám napísať alebo ako to napísať...nemám ani šainu..mám dve dcéry 14 a 9...pomôžte prosím 🙂 Dakujem

xstelinka
10. apr 2017

@erika0605
1. naklady na byvanie (my mame myslim cca 80e osoba, v tom je elektrina, voda, internet, plyn....)
2. skola (obedy, druzina, kruzky, vylety, zrps....)
3. oblecenie a drogeria
4. mimoriadne vydavky (lekar, lieky...)

zlte_kuriatko
10. apr 2017

@erika0605 porozmyslaj si realne kolko tvoj ex zarobi ake chces vyzivne aby platil a podla toho si spis vydavky na dieta. Radsej vydavkov viac ako menej 😉

nyusika
10. apr 2017

a rozpis to uplne podrobne a neboj sa to aj kusok nadhodnotit....vacsi kusok, priam kus 🙂

zlte_kuriatko
10. apr 2017

@erika0605 ak som teda spravne pochopila,ze sa bude jednat o vyzivne

erika0605
autor
10. apr 2017

Dakujem pekne...mám sa čoho chytiť 🙂

erika0605
autor
10. apr 2017

@zlte_kuriatko áno bude sa jednať o výživné 👍

zlte_kuriatko
10. apr 2017

@erika0605 to bude malina neboj sa 😉 sud vzdy prihliada na deti

nyusika
10. apr 2017

@erika0605
nezabudni na poistky
stravu mimo skoly, pomocky do skoly, pomocky na kruzky, specialne oblecenie, nabytok do detskej, uplne komplet vsetko. pohonne hmoty, pokial pouzivas auto.

zlte_kuriatko
10. apr 2017

@erika0605 este si nam mohla napisat kolko zarobi a kplko chces vyzivne. Moze nas este vselico napadnut,len sa treba od dacoho odrazit

sissy27
10. apr 2017

bývanie s energiami (pomerná časť na počet osôb v domácnosti), strava, náklady na školu - rôzne poplatky v škole, školské pomôcky od ceruzky až po aktovku, výbavu na telesnú, výtvarnú, prezúvky, obedy v škole, krúžky a vybavenie na krúžky, hygiena, zdravotná starostlivosť ( aj keď len nejaké vitamíny či paralen), poistenie detí, cestovanie (či už mestská doprava alebo ak ich vozíš autom), mimoriadne výdavky ako napr. letný tábor, škola v prírode, športové sústredenie, výlety, dovolenky, kultúrne podujatia, oblečenie a obuv, vreckové, vybavenie izby ak si medzičasom kupovala nové, športové pomôcky napr. bicykel, korčule...
a žiadaj aspoň 2/3 nákladov, jednak súd zvykne ubrať a zároveň ty sa o deti staráš viac osobne, čo ťa limituje napr. v tom, že nemôžeš robiť nadčasy alebo v prípade očr prídeš o časť zárobku, zatiaľ čo on to riešiť nemusí...

lucka_ke
10. apr 2017

aj tak je to hrozné, že muža všetci ľutujú a ešte mu znižujú výživné a žena jednoducho musí... nielen financovať, ale hlavne sa starať, vychovávať...

erika0605
autor
11. apr 2017

@zlte_kuriatko ...je vedený na úp..ale pracuje a zarobí okolo 1000 ečiek..

erika0605
autor
11. apr 2017

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za pomoc...pomohli ste mi 😉

zlte_kuriatko
11. apr 2017

@erika0605 no to som si mohla mysliet. To mu uz mozno ktosi poradil aby mu dali co najnizsie vyzivne chudakovi nezamestnanemu. To na sude musis povedat! Lebo ak nue daju mu vyzivne po 50e a bude to v haji