Mate niekto súsenosť so striedavou staroslivosťou?

zarara
27. jan 2015

Ahojte, je tu niekto kto ma skúsenosť so striedavou staroslivosťou? Ja nesúhlasím so striedavkou, otec si požiadal, vyrieší to súd. Aká je pravdepodobnosť schválenia striedavej starostlivosti?

mata128
27. jan 2015

Daj viac info....vek dietatka,ci byvate v jednom mieste bydliska atd

ivivaiveta
27. jan 2015

@mata128 suhlasim, velmi dolezite info..

lilianalieska
27. jan 2015

@zarara - prejdi si spätne diskusie, nedávno tu takáto otázka bola riešená. A aká je pravdepodobnosť schválenia striedavej starostlivosti - prepáč, ale akú odpoveď čakáš? Nikto tu nepozná tvoj prípad, ani názor protistrany, tak neviem čo chceš počuť.

zarara
autor
27. jan 2015

@lilianalieska myslela som všeobecne ženy ktoré prípadne majú striedavú starosltivosť, či sa im to osvedčilo, či nie. Alebo či ju schválili alebo nie. Neviem jednoducho čakám akukoľvek informáciu ☹

zarara
autor
27. jan 2015

@mata128 bývame od seba cca 30 km.

mata128
27. jan 2015

@zarara my mame striedavku

zarara
autor
27. jan 2015

@mata128 dobrovoľne, alebo súdnym príkazom? Ako to vníma dieťa a koľko má rokov? môj malý ma 6 rokov.

ivivaiveta
27. jan 2015

@zarara draha,

@mata128 sa ta pyta spravne...neexistuje nejake vseobecne v tejto veci...asi to uz vzdala 😉 ..co nechapes?..ved je rozdiel, ked ziada o striedavku ex, ktory je 300 km daleko, nema kde byvat, ziaden prijem napr. atd...ved to su velmi subjektivne okolnosti, podla ktorých sud rozhoduje...napis, moj ex, ktory byva tak a tak daleko, pracuje ci nie a podobne...si myslis, ze na to je tabulka?vaha, vyska, tlak?

mata128
27. jan 2015

@zarara vies co,my sme isli od seba ked mala mala tri roky....striedavku mame od min.roka,ale my sme so stretavanim nikdy problemy nemali.NIKDY sme svoje problemy neriesili cez nu.Teraz ma 9.Mala otca zboznuje,to je pre mna najpodstatnejsie.Aj ked u nas je striedavka netradicna.My totiz mme na papieri tyzden u otc a tyzden u matky,my vsak byvame v jednej dedine,cize mala dojde kazdy den zo skoly ku mne,spravime ulohy.V pondelok,stredu a piatok ostava so mnou.V utorok a vo stvrtok ide po ulohach otcovi a od neho ide rano do skoly.V piatok po skole pride domov,spravime ulohy,v sobotu navecer ide otcoci a ostava tam do pondelka rana.Prazdniny neriesime,kde chce,tam je.Chce ist s otcom na dovolenku,ide.....chce ist so mnou,ide.....my mame tento rezim uz od jej troch rokov,kedy sme sa rozisli a neviem si to vynachvalit.Ano,su urcite veci,ktore sa mi u ex nepacia a riesila by som ich inak,ale proste nezasahujem.Ked je s otcom,dodrzuje jeho pravidla,ked je so mnou,dodrzuje moje pravidla a v podstate my s ex uz vonec nekomunikujeme.Nie sme pohadani ani nic,ale system je zabehnuty,zauzivany,dcera ma mobil,co potrebuje,to mne alebo otcovi zavola.Ja mozem ale teda s kludnym svedomim povedat,ze ked je u otca,nemam najmensi strach ani pochybnosti o tom,ako je o nu postarane.....my dvaja sme si sice nerozumeli,nemohli sme ostat spolu....nasa dcera vsak za to nemoze,preto jej to chceme ulahcit co najviac

mata128
27. jan 2015

@zarara pokial sa o dieta aj doteraz zaujimal,prispieval,je ochotny ho vozit do skoly,kedze dieta musi navstevovat jednu skolu,ci je u otca alebo matky,ja nevidim dovod na to,aby striedavka nebola umoznena....a teda samozrejme socialna kuratorka by mala rozpravat aj s dietatom,co chce ono

pribinak
27. jan 2015

Moj krpec ma v MS spoliziacku, ktora je c striedavej strostlivosti, tyzden u mamky a tyzden u otca, normalne chodi do ms, ked je chora, tak sa bud dohodnu, alebo berie dovcu ten co je s nou v ten tyzden, viem, ze si neplatia navzajom vyzivne, ale on jej spori a plati kruzok
On byva u nas na sidlisku a mamka byva na inom sidlisku, decka spolu kamosia, tak viem

zuzkag2
27. jan 2015

@zarara u nas je to podobne ako u @mata128 , priatel ma syna s prveho manzelstva, ma 8 rokov a v striedavke je od svojich 2-3rokov. ale tiez ako u Mati, pondelok, streda, piatok, sobota nedela, a potom utorok a stvrtok. kym chodil do skolky, spaval u nas aj cez tyzden, teraz ked chodi do skoly, spava zatial cez tyzden u mamy, od nas by mal cestu do skoly hodinovu, od maminy ma 3minutovu, tak sa takto rozhodol. Striedavku maju dohodnutu, nie stanovenu sudom.
dovolenky, rpazdniny, vsetko je na malom, ako sa rozhodne, dospeli si podla toho dohovaraju dovolenky z prace ... atd.

bonaqa2013
27. jan 2015

@mata128 mne sa páči keď sa dvaja vedia takto dohodnúť. My s mojim exmanž..si ani po 19 rokoch nevieme prísť na meno, a na syna vykrikuje dokedy na Teba budem ešte platiť ty ...... Syn chodí na VŠ 2 roč.
Ale vidím, že niektorí sú aj normálny....

rebeka7501
28. jan 2015

a prečo nesúhlasíš so striedavkou ? lebo mama ?
pokiaľ majú s otcom pekný vzťah, prečo nie, aby sa ti to raz nevypomstilo.

kaktusik007
28. jan 2015

@rebeka7501 striedavka aj cezo mna proste neprejde - dieta ma mat JEDEN domov.

rebeka7501
28. jan 2015

@kaktusik007 ale má DVOCH rodičov. Odporúčam ti prečítať knihu Slzy otcov.

sue
28. jan 2015

Kedy uz matky na Slovensku pochopia, ze dieta nie je ich potomok? .....hlavne,ze ochranujeme tradicnu rodinu....ale po rozpade vztahu by sme najradsej slovo otec vymazali zo zivota dietata... Smutne. Velmi. Co tak nekonat len podla vlastnych traum a bolesti, ale mysliet na dieta, ktore ma pravo na oboch rodicov? :(

mata128
28. jan 2015

@kaktusik007 a co ak by mal otec dieta u seba a na adresu teba ako matky sa vyjadri,ze u neho slovo striedavka neprejde????Otec ma mat rovnake prava ako matka a nie byt len "dojna krava" na vyzivne.Kolke matky by dali neviem co za to,keby otec o dieta mal zaujem!Ja s exom problem nemam,moj manzel s exkou problemy ma aj po siedmich rokoch.Ma dieta ako majetok,tiez by dietatu otca najradsej vymazala zo zivota. A je to sakramentsky poznat,ked porovnam svoju dceru a jej vztah s otcom a mm syna s so svojim otcom.On chudiatko ma plnu hlavu bludov,ktorymi ho matka krmi,ma v tom hokej.Chcel by prist,matka ho nechce pustit.Len zabuda,ze jedneho dna sa to moze skaredo otocit proti nej.

kaktusik007
29. jan 2015

@rebeka7501 nepotrebujem nic na tuto temu viac citat, mne osobne stacia studie ohladne citoveho priputania sa, ktorych som si precitala niekolko... Pre dieta je nutne a dolezite aby malo stabilne prostredie. A ano, dieta ma dvoch rodicov, avsak to neznamena ze ma mat dva domovy, pretoze to proste fungovat nikdy NEBUDE. Dieta nie je majetok, ktory je raz u jedneho na navsteve, raz u druheho. Hovorim, dieta ma mat JEDEN domov. A ano, ma chodit k druhemu rodicovi a je super, ak maju spolu vztah -- ale na to striedava starostlivost byt fakt nemusi.
@sue kedy matky pochopia, ze dieta nie je ich potomok???????? akoze prepac, ale koho ineho moje dieta potomkom je, ak nie je mojim????? A ja nepisem ze zmazat otca dietata zo zivota, rovnako neviem preco mi
@mata128 davas tu "do ust" veci, ktore si si akurat tak domyslela..... Preco si myslite, ze ked som proti striedavke, automaticky som matkou, ktora brani v styku deti s otcom?
Toto su predsudky, ktore v tom mojom prispevku vy vidite.... Ale ja v styku s otcom detom nebranim... A to ze by bol dojnou kravou moj ex --- ako prepac, ale tu sa zasmejem, tak cez slzy, lebo zrovna budem riesit trestne oznamenie pre neplatenie vyzivneho.... takze rovnako mimo je aj tato poznamka...

Ale suhlasim - puberta pride, deti budu riesit, preco maju rodicov od seba a preco su so svojim otcom tak malo.... Ja na toto myslim dopredu, a mam cisty stit. Svojim detom viem DOKAZAT, ze JA som vytvorila podmienky a umoznila, aby otec s nimi bol -- len zial, zaujem o vlastne deti sa nanutit neda.

Obhajujete tu striedavku, vidite akurat tak potreby rodicov -- ze rodicia maju pravo na dieta obaja.... Ale maskujete to tym, ze dieta ma pravo na oboch rodicov....... Ako krasne to znie. Len strasne blbe je, ze dieta, co sa strieda po tyzdni, ma proste gulas v hlave a logicky NEVIE kam patri -- a TOTO je pruser. Ja chcem z mojich deti vychovat vyrovnane osobnosti - a na to je nutnostou, aby mali stabilne rodinne zazemie, ktore v striedavke nikdy mat nebudu.

Sa porozrpavajte s ucitelkami - ktore vidia na ziakoch, kedy su u mamy, kedy su u otca... Ako to na tie deti vplyva.... A ako sa spravaju ich spoluziaci, ktori su tiez z rozvedenej rodiny, ale v striedavke nie su.... Porozpravajte sa so psychologmi -- ale nie o tom, ze dieta je naviazane na oboch rodicov a ze preto striedavka, ale o tom, ako na dieta, na jeho jemnu psychiku vplyva to, ze si v piatok bali svojich par veci a ide na tyzden zase inde.....

Viem o JEDNOM pripade, kedy striedavka fungovala.... Deti zili v jednom a tom istom byte, a to RODICIA sa v tom byte striedali po tyzdni.... Po pol roku obaja uznali, ze svojim detom by NIKDY nespravili to, aby sa takto museli stahovat... ze je to tak ubijajuce a narocne, ze proste fakt nie...

Takze - ano, u mna striedavka neprejde ani nahodou, pretoze NIE JE a nikdy NEBUDE v zaujme deti. Je iba a vyhradne v zaujme egoistickych rodicov (rodica).

sue
29. jan 2015

@kaktusik007 dieťa nie je majetkom matky...ale bohužiaľ drvivá väčšina matiek sa tak správa 🤐 kvôli bolesti, utrpeniu, strate, ktorú im spôsobil odídený partner / manžel si privlastnia dieťa a spravia z neho rukojemníka 😔 v mnohých prípadoch to nie je kritické, vo veľa prípadoch ale je 😔

Babule spamätajte sa...to, že chlapi sa k VÁM zachovali ako chrapúni, že vám zlyhal spoločný vzťah neznamená, že budú mizerní aj ako otcovia 😔

...a musím oponovať aj čo sa týka striedavky, poznám niekoľko rodín, kde to 100% dlhodobo funguje - jedinou podmienkou je, aby sa rodičia k sebe nesprávali ako psi... deti sú spokojné, že sú s otcom i matkou kedykoľvek chcú 😔 viem len o jednom prípade, keď striedavka zlyhala - rodičia sa pretekali v tom, kto dieťaťu vymyslí lepší program, keď je práve s ním a decku z toho skoro švihlo (najskôr to zneužívalo samozrejme....) ...nech dopadne rozchod / rozvod akokoľvek je to LEN rozluka páru, nie trhanie detí od jedného alebo druhého rodiča... a tak ako si jeden rodič môže myslieť, že striedavka je pre jeho dieťa nevhodná, druhý si môže myslieť, že striedavka vhodná je... a obaja môžu (i nemusia) mať pravdu 😉

Píšem stále len o tom, že matky nemusia mať 100% pravdu ohľadne svojich detí, nemusia byť neomylné a rovnako je to aj u otcov... neberme ich im práva 😉 (povinnosti väčšinou vyžadujeme hlava nehlava 😉 )

kaktusik007
29. jan 2015

@sue suhlasim v jednom - je to striktne individualne. A ano, po rozchode sa ex partneri spravaju vacsinou ako hajzli a mstia sa cez dieta a suhlasim, ze toto je zle... Ale robia to ako matky, tak aj otcovia.

mata128
29. jan 2015

@kaktusik007 s ucitelkou som o tom neraz rozpravala,kedze uz takto fungujeme 7rokov.Dcera je stvrtacka a gulas v hlave teda rozhodne nema.Tak ako sa tesi ku mne,tesi sa aj k otcovi.To jej podla mna dava ovela viac.A ze by mala byt nevurovnana???Ani omylom.Sama ucitelka mi povedala,ze oproti svojim mnohym spoluziakom je daleko daleko popredu.

rira
6. apr 2023

Ako nosiť