Manžel nesúhlasí s rozvodom a máme spoločné dieťa

vlocka5
20. jan 2016

Dobrý deň, manžel ma podviedol, počas manželstva bol viackrat agresívny, ked som sa už predtym chcela rozviesť vyhražal sa nízkym výživným... tak vždy som to nechala tak ☹ ..teraz ked som mu zistila neveru, podala som predsa len o rozvod, ale on tvrdí že to lutuje, že ma lúbi a nechce o mna prísť...ja som k nemu ale už citovo uplne chladná, ba čo viac, sprotivil sa mi ☹ nežijeme už ani v jednej domácnosti, budú tomu dva mesiace čo sa odsťahoval k bratrancovi, nakolko byt je v mojom vlastníctve. Teraz sa vyhráža samovraždou ak ho neprijmem späť, lebo on nemá kam ísť... vraj stratil zmysel života. Vyzniem isto kruto...ale po všetko čo som si s ním prežila (boli aj samozrejme krásne chvíle ale...) ma to necháva chladnou, viem,že sú to z jeho strany len pokusy o citove vydieranie....dokonca sa na rozvod aj teším. Máme spoločnú dcérku, je šanca,že nas súd na prvom pojednavani rozvedie alebo sa to bude naťahovať? a aky je potom další postup ak on odmieta rozvod? ... na jednej strane sa vieme už aj na vyživnom dohodnúť, aj na starostlivosti o dcerku, ale na druhej strane sú dni kedy sa zatne a nepočúvam ine len aby som mu dala ešte šancu... nechcem...stačilo mi ☹

pribinak
20. jan 2016

Ak uz ani nezijete pod jednou strechou, tak to bude rychlovka,
Teda on to moze umelo pretahovat, nepride na pojednavanie a potom sa bude dotahovat o dceru, ale ak bude skusena sudkyna, tak to bude rychlovka

bonaqa2013
21. jan 2016

takých tu bolo čo nechceli platiť na dieťa a potom keď prišlo na vec tak to bolo o inom.... nedaj sa ani zdeptať jeho blbými rečami, ani sa nedaj vydierať.... Tento sa nezmení len tak ľahko.... máme to v rodine niekoĺko exemplárov čo tiež sľubovali hory doly a aj tak podviedli ..... Tiež by som ho poslala kade ľahšie.... ak nerozvedú na prvý krát - tak rozvedú na druhý.... 😀 😀 😀 Keď vysvetlíš o čo ide - rozvedú.

jajami
21. jan 2016

@vlocka5 nenechaj sa a chod do toho,ak to tak citis, tak urcite to bude pre teba a dcerku to najlepsie. Ja tiez mam rozvod pred dverami, nevera,opakovaná,udrziavala som to 3 roky len aby som zachranila rodinu, na rozdiel od teba nie som taká silna a chcem to mat uz za sebou. Velmi ti drzim palce a rozviest Vás rozvedu, moze sa vyhrazat kolko chce, nevazil si to co ma a kazdy ma pravo na lepsi zivot po boku partnera, ktorý si bude vazit,to co ma - rodinu.

vlocka5
autor
21. jan 2016

@pribinak
@bonaqa2013
@jajami ďakujem vám žienky za povzbudivé slová...ja sa len bojím,že ak povie,že nesuhlasí s rozvodom budú nas chcieť uzmierovať, bola som na upsvar na kuratele, na to ma kuratorka upozornila,že ked len povie slovkom,že sa posnaží tak nás nerozvedú.... ja ho mam však už plne zuby, vadí mi, hrču mam v žaludku už ked má prísť za malou... ale viem,že ju lubi, za to sa vieme aj dohodnúť na stretávkach...len on si to,že sa s ním snažím vychádzať kvôli malej uplne inak vysvetluje darmo mu ja tvrdím opak.

pribinak
21. jan 2016

@vlocka5 to nie je Pravda co povedala kuratorka, poznam vela pripadoch, ze ked Zili oddelenia, samostatne hospodarili, intimne sa nestykali a Bol vazne dovod ako napr nevera, tak to bolo na 1x

jajami
21. jan 2016

@vlocka5 asi Vám navrhnu manzelsku poradnu. Bude sa to asi u teba natahovat,ale rozviest Vás rozvedú. Bud rada, ze s nim nezdielas spolocnu strechu nad hlavou, aspon mas klud. A to, ked ta podvadzal, to si neuvedomoval ako ta zranuje?
Chlap to spravi raz a bude to robit opakovane. Vlastna skusenost. Naozaj drzim palce a ak to uz vobec nechces ty zachranovat,len Ta mozem v tom podporiť a drzat moc,moc palce.

majulka0509
21. jan 2016

Tiez si myslim, ze Vam navrhnu manzelsku poradnu, kedze nebude suhlasit s rozvodom. Na prvykrat Vas urcite nerozvedu, ale neboj nakoniec to vsetko dobre dopadne. My sme nezili spolu 4 roky a tiez nas nerozviedli na prvykrat, a to sme obidvaja suhlasili s rozvodom (u nas bol problem - vyska vyzivneho) na druhy sa to uz zadarilo 🙂

vlocka5
autor
21. jan 2016

@majulka0509 a kolko to približne trva ked sa to odročí a tá poradna.... ako dlho sa to môže takto ťahať? ☹ od podania navrhu vraj mam čakať dva mesiace na vytýčenie terminu pojednania :-/

majulka0509
21. jan 2016

@vlocka5 nam to odrocili o 3 tyzdne, ale nechapem aky to malo vyznam..s tou poradnou Ti neporadim, lebo my sme obidvaja suhlasili s rozvodom..my sme sa nevedeli dohodnut na vyzivnom..a na termin sme cakali skoro 3 mesiace...

vlocka5
autor
23. feb 2016

@majulka0509 rozviedli nas na prvom pojednaní, nerobil problemy 🙂 dnes mi prišiel rozsudok poštou, chcem sa spýtať ak je v odseku čo sa týka dieťaťa napísané,že obaja mame narok na jeho zastupovanie a spravovanie majetku ale malá žije so mnou a navštevovať bude len každy druhy vikend..tak ako to mam vlastne chapať, môže mi časom robiť problemy?

majulka0509
23. feb 2016

@vlocka5 jeeej,tak to je supis 😉 nakoniec suhlasil s rozvodom? Neviem celkom odpovedat na tvoju otazku, pretoze moj exmanzel sa vzdal naroku na zastupovanie a spravovanie majetku, co som aj chcela 🙂 ale myslim si,ze si to pochopila spravne, aj ked zase na druhej strane, ak chce robit problemy bude ich robit aj bez toho..napr.moja mala bola na dovolenke uz viackrat, a ani raz som od neho nepytala povolenie, aj ked som niekde citala,ze by som mala...

jajami
23. feb 2016

@vlocka5 tak uz to mas za sebou 🙂 a vsetko v poriadku? Ja cakam uz 2 mesiace,kym mi príde termín pojednávania a stale nic :(

vlocka5
autor
23. feb 2016

@majulka0509 sama nechapem ako je to možne že tak rychlo 🙂 ale hlavne že to mame za sebou. neprešiel ani mesiac od podania navrhu a už nás rozviedli. Nakoniec súhlasil, priznal si chybu ešte pred sudcom sa mi ospravedlnil...tak sme sa na všetkom nakoniec dohodli...len ma desí že máme obaja pravo malú zastupovať...presne aj tie dovolneky napr, to aby som si pýtala dovolenie ked budem chcieť s nou napr k moru?

@jajami držím palce nech to máš už rychlo za sebou, sú to zbytočne nervy ☹

majulka0509
23. feb 2016

@vlocka5 no moj exmanzel sa toho prava vzdal este na sude...Vas sa na to nepytali? Ale tak super, ze to mate za sebou a hlavne, ze to prebehlo hladko...

tinaaa9
25. feb 2016

@vlocka5 Ahoj, ak budete súhlasiť s rozvodom obaja, je možné, že vás súd rozvedie aj na prvom pojednávaní. Čo sa týka celého rozvodového konania, odporúčam Ti pozrieť si túto stránku http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-rozviest. Držím palce! 🙂

mackamizjedlaskrecka
25. feb 2016

Na rozvodovom treba dorazne hovorit preco si nevies S nim predstavit dalsi zivot zdoraznuj ze sa ti hnusi a nevies ho zniest.Rozvedu vas.