Mám zaplatiť poplatok za odvolací súd?

24. mar 2023

Môj ex mal asi pred rokom súdom zvýšené výživné. Jasne, že na moju žiadosť on by veľmi rád do dnes platl tu "almužnu". Teda zvýšené výživné bolo schválené, lenže ex sa odvolal všade, kde sa dalo. Môj právny zástupca stále na to odpísal. Najvyšší súd rozhodnutie potvrdil. Teraz mi prišla zaplatiť mastná pokuta za odvolací súd. Keď sa ex odvolával nemal by to zaplatiť on?

autor
24. mar 2023

Faktúra nie pokuta

simca06022011
24. mar 2023

myslim, ze je to otazka na pravneho zastupcu... vacsinou pisu v rozhodnutiach kto co bue platit

matullienka
24. mar 2023

Nemáte v súdnom rozhodnutí uvedené ako budú uhradené trovy konania?

tanyan
24. mar 2023

Faktúra od tvojho právnika za zastupovanie? Pozri rozhodnutie či má platiť iba zvýšené výživné alebo aj trovy konania a či aj tvoje náklady právneho zastúpenia... Prípadne je tam možno uvedené, že ostatné platí podľa pôvodného...
Ak je faktúra na teba, tak ju musíš ty zaplatiť a potom prípadne vymáhať od neho.
Daj dokopy fakty a podstatné informácie a skús pozrieť cez lupu v skupine Právne poradenstvo, prípadne napíš tam ak nenájdeš odpoveď. Môžeš tam aj pridať fotku rozhodnutia (s prekrytými osobnými údajmi) a niektorý z právnikov ti snáď pomôže.
https://www.modrykonik.sk/group/1900/

janka_266
24. mar 2023

Faktúru vám vystavil pravnik, nie súd. Za výživné sa v 99% trovy konania neplatia. Takze tu treba zaplatiť

autor
24. mar 2023

@janka_266 Prepáč, som iritovana..píšeš, 99℅ sa neplatia, ale toto mám zaplatiť? V rozsudku som nič ohľadom platenia nenašla. Právnikovi som písala, ten asi až pondelok odpíše

janka_266
24. mar 2023

Je v rozsudku určené kto bude platiť vášmu právnikovi? Ak nie, tak mu máte zaplatiť vy. Pripadne sem rovno dajte výroky, okrem prvého.

mirka2418
24. mar 2023

ak chceš pošli mi do správy, čo Ti prišlo, pozriem sa na to, lebo si neviem predstaviť o akej pokute hovoríš

dupinka
26. mar 2023

Súdny poplatok sa v prípade výživného neplatí. Trovy konania väčšinou tak, že žiadny účastník nemá nárok na trovy. To znamená, že každý si platí náklady svoje, ktoré na konanie mal, sám. Takze tvoje náklady na Tvojho právnika si platíš ty.