Mám trvať na výživnom?

7. feb 2022

Ahojte. Súd som požiadala o výživné a zverenie deti na čas do rozvodu. Manžel stále trval na to, aby som to zrušila lebo na výživné nemá a ešte k tomu ide na liečenie. Ale ja som to nezrušila, bývam u mami, môj jediný príjem je zatiaľ rodičovský prisepovok a rodinné prídavky co 325€. Na tento mesiac mi dal 100€.. Dá sa z toho vyžiť? Dat na stravu? Atď? Kúpiť hygienu a ešte vlastne potrebujem aj sa o seba postarať... Prácu som si našla, ale prvé mesiace mam iba školenia, lebo bez toho to nejde, takže žiadny príjem mat nebudem... Mam trvať stále na vyzivnom? Nebude to brat ako zamienku sak ja som jej dal 100€? Na dve deti? Ďakujem za odpovede.

maris5
7. feb 2022

Stale trvat na vyzivnom stanovenom sudom. 50€ na dieta nie je ziadne terno.

dievcacitajucelist
7. feb 2022

Pokiaľ nepracuješ musí tvoj ex platiť výživné nielen na deti, ale aj na teba...ale neviem ako to je, keď bude na liečení...predpokladám, že ide o liečenie zo závislosti...to môže trvať mesiac, kým sa zamestná...to bude asi mať určené najnižšie výživné...neviem najlepšie sa poradiť z niekym kompetentným...držím ti silno prsty

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dievcacitajucelist
7. feb 2022

@cocolino234 ale autorka píše že ešte len požiadala o výživné...tych 100 eúr jej dal ex sám...a žiada ju aby zrušila žiadosť o výživné...ak som to správne pochopila...

desore
7. feb 2022

Zalezi od jeho prijmu. Mozno budes prekvapena, ale viacej nedostanes ani po sudnom pojednavani.
Skolenia? Ides robit poistovacku?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macko_usko222
7. feb 2022

čo nemáš na papieri akoby ani nebolo..aj ty sa musíš chrániť

dievcacitajucelist
7. feb 2022

@cocolino234 veď je nikde nepíšem aby žiadosť zrušila 🤦‍♀️

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirica
7. feb 2022

Stiahnuť žiadosť nie je v záujme detí a teda ani teba. Ak nebude platiť, tak rozsudok potrebuješ k tomu aby si si vybavila napríklad náhradné výživné. To že niečo zaplatil, to nevadí, priznáš sumu čo ti dal , a tá sa mu odpočíta z dlžného výživného.(ak vznikne - záleží na tom akú sumu súd určí)

denisa58
7. feb 2022

@desore presne tak záleží hlavne na tom ci pracoval v case rozvodu pred rozvodom ...najskôr ti sud zveri deti a potom budu riešiť vyzivne na deti...ja som si s tym prešla...sud mu moze stanoviť aj len 20 eu na dieta a nespravis a tym nic ak nepracuje tak s tym nespravis nic ..a este moze robit tak ze ti da 5 eu mesacne a tiez s tym nespravis nic ...lebo mal snahu platit ...jedine náhradné vyzivne a to je tiez na dlho ak nebude platit bude ti platit štát ale ak ti to doplatí musis to štátu vratit

lnocka
10. máj 2022

Môžeš mi napísať správu chcem sa informovať ako ste to vyriešili