Mám šancu uspieť v striedavej starostlivosti, ak ex nechce ?

3slavomira29
2. dec 2019

Ahojte chcela by som sa spýtať ci mam vôbec šancu uspieť v striedavej starostlivosti keď môj ex nechce nie preto ze by nechcel deti ale preto aby mi spravil napriek. Ďakujem za váš názor

deti95060810
2. dec 2019

komu sú zverené deti? Otcovi?
Striedavú starostlivosť chceš ty ako matka?

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@deti95060810 zatiaľ nikomu ešte neprešiel sú je len podaný návrh ktorý podal on a uviedol že chce deti každý druhý víkend a keď bude mať čas tak aj častejšie... Áno ja chcem striedavu.. Deti majú 5r a 2r

deti95060810
2. dec 2019

@3slavomira29 ak ocinko nemá záujem o striedavku tak veľkú šancu veru že nemáš...😉

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@deti95060810 aj keď dokážem na súde že je schopný sa o ne postarať a deti sú sním radi?

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 ja nič. V zlom, ale fakt dvojročné dieťa do striedavé? Ani to päťročné mi nepríde ako vhodné. Nie je to tak trošičku pomsta tvoja? Pretože ja by som nebola schopná byť bez svojho dvojrocneho

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 pokiaľ on nesúhlasí, tak s tým veľa nenarobis. Co našiel si druhú?

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 chodíš už do prace?

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu nejde vôbec o pomstu ide mi o to aby sme sa rovnako starali o deti lebo obaja sme rodicia rovnakým dielom tak chcem aby sme sa tak aj starali... Nie ze on si ich zobere len vtedy kedy on chce a žiadna zodpovednosť.... Sú rovnako deti zvyknuté na neho ako aj na mňa

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu ja som odišla od neho ale náš vzťah bol o začiatku veľmi komplikovaný

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu nie ale chcem ísť pracovať do zahraničia...

montemotherone
2. dec 2019

@3slavomira29 tak toto je zaujímavá téma. Tiež si myslím že ak otec nemá záujem neuspeješ. Každopádne daj vedieť ako to dopadlo. Zaujíma ma to 🤔

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 a už ste rozvedení?

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu nie zatiaľ

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 tak on podal na súd? A ty si odišla. Nuž nikoho nedonutis ísť do striedavé a tobôž pri dvojročnom batoľati

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 inak takto ťažko posúdiť, neviem aké máte obaja podmienky, bývanie, práca a podobne, to ze chceš ísť pracovať neznamená, že pracuješ, asi si doma. Na rodičovskom a manžel zamestnaný.

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 a plno iného

kittykat22
2. dec 2019

Velmi zaujimava diskusia 👍

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu ja som odišla od neho a potom podal návrh... Dobre ak nie teraz keď keď bude chodiť do škôlky je tam vecsia šanca?

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu on žije v dome u svojich rodičov ja žijem v byte mojej mami... Áno pracuje ale je to práca kde si vie prispôsobiť čas... A ak nie stále tak mu vie pomôcť jeho matka... Prvcu mam istú len nechcem ju skôr riešiť než bude rozhodnutie ci bude striedavá alebo nie

katrin21
2. dec 2019

@3slavomira29 preco to chces? Nie je to dobra vec.. poznam niekolko pripadov, deti nemaju akoby stabilny domov, stale s kufrom.. nie je to dobre.. sama som.bola rozvedena, aj MM ale ani jedna z nasich dcer by to nechcela,ked sme sa ich pytali a spravidla tp vobec dobre nefunguje.
Fungovať to môže dobre len v tom prípade že rodičia absolútne vychádzajú v dobrom sú úplne jednotný vo svojich výchovných názoroch a metódach a teda dieťa nemá problém že jeden týždeň zažíva jeden typ výchovy a druhý týždeň iný typ výchovy a nezneužíva to.
Myslím že to naozaj nerobí dobrotu a aj v prípadoch ktoré poznám po čase samé dieťa prišlo do veku kedy povedalo dosť, Lenže menšie Dieťa ti to málokedy povie pretože sa aj bojí že by tomu rodičovi ublížilo Ak by k nemu už na ten týždeň alebo dva nechcelo chodiť.
Podľa mňa je oveľa Lepšia cesta mať dieťa u jedného z rodičov a ten druhý nech mastným kontakt neobmedzený kedy chce hocikedy poobede a teda každý druhý víkend alebo podľa dohody ako sme to mali aj my. Keď chcela séra po škole ísť k otcovi Tak išla kľudne u neho aj prespala .
Aj zo Súdnej praxe som sa rozprávala s oznamom ktorá je advokátka a povedala že pozná len jeden jediný prípad dobrej striedavej starostlivosti a to ten že rodičia bývajú v tom istom činžiaku v tom istom vchode, Absolútne si vychádzajú v ústrety a nehrozí že čo dovolí 1druhy zakáže a opačne...ale takych pripadov je akp safranu...

A prepac, ale fakt 2r dieta na tyzden bez mamy?? Choroby atd.. budes moct spavat? Akoze ja nie som precitlivela, mpja od 2r chodila k otcovi na vikendy ..ok..ale na tyzden?? Fuu to by jej nerobilo dobre a to nebola mamin cecok ako niektore deti su..

amelie2017
2. dec 2019

Ako kazdy si zije svoj zivot, ale ja mam 2 rocne dievcatko a neviem si predstavit bez nej co i len jeden den a nie tyzden.

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 nuž donútiť ho nebudeš môcť, tobôž pri tak malom dieťati. Ja viem, že je rovnaký rodič, ale úprimná otázka tebe by deti týždeň, dva nechýbali, myslíš, že je to pre ne dobre? Teraz ich brava ako?

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@katrin21 lebo chcem aby mal rovnakú zodpovednosť za deti ako ja... Nechcem aby si deti prisposoboval tomu ako sa jemu dá ale aby sa naučil že sa musí o ne starať aj keď nie vždy sa da...ak chápeš ako to myslím...striedava starostlivosť nieje jednoduchá to mi je jasne ale ja vidím tie deti že sú sním šťastné a nestačí im dva víkendy do mesiaca.... Neviem co je na tom zle ze bude bezo mňa ved bude zo svojim otcom ktorého ľúbi rovnako ako mňa....

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu úprimne neviem povedať ci by mi chýbali alebo nie.. Taky dlhy čas som bez nich nebola... Ale všetko je len o zvyku... A určite by som to tak nechcela navždy len kým sa postavym na vlastné nohy aby som nemusela žiť u mamy...teraz ich brava každý druhý víkend keď sa mu dá aj každý

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 akože nerozumiem, na jednej strane píšeš, že chceš, aby boli aj s nim, aby mal rovnakú zodpovednosť a na druhej, že to nechceš navždy, trochu si odporujes. Teda riadne. A myslíš naozaj na deti?) kde ste bývali doteraz? Kde sú deti doma?

3slavomira29
autor
2. dec 2019

@maciatkolulu áno máš pravdu.. Celkom sa to bije neviem to dobre vysvetliť.... Samozrejme na deti na čo iné.... Bývali sme u jeho rodičov v dome... Ja by som povedala ze my ako rodina nemame svoj domov... Všade len bývame... A toto nechcem

maminuska
2. dec 2019

@3slavomira29 vieš čo ja ťa chápem , naozaj ano . Pretože otcovia alebo povedzme rodič ktorý nemá dieťa zverené to má neporovnatelne ľahšie , často potom ešte ľahšie lebo styk zredukuje na minimum a len platí výživné , alebo si chodí pre deti kedy chce, ako chce a tak . Takže chceš dosiahnuť nech sa stará on .

Ja už som si vypočula toľko historiek od právnikov s ktorými robím , od toho že matka chcela aby deti boli zverené otcovi , otec chcel aby boli zverené matke a sudca pozeral ako puk . Tak ale keď chce striedavku a matka nechce , tak to často prejde aj proti vôli , ale naopak niekomu vnútiť súdnym rozhodnutím deti aj keď nechce no o takom som ešte nepočula.

valeva
2. dec 2019

Striedavku ti neschvália. Na tvojom mieste by som sa zamerala na to, ako budeš fungovať. Keď otec nechce, nezmeníš to, bude ti platiť výživné a ty si skús zariadiť život ako sa bude dať, aby deti boli v pohode a aby si ty bola v pohode. Áno, presne ako píšu baby, pohodlní oteckovia víkendoví.... Ale striedavka nasilu - to by som nerobila. Čo by som ja za to dala, keby môj ex bol taký pasívny. Nám schválili striedavku a dieťa si to riadne odskákalo Držím palce, nech to zvládneš.

maciatkolulu
2. dec 2019

@3slavomira29 tak skus😉ved chceš striedavo a to pri batoľati, lebo veď aj on je rodič, deti sú s ním šťastné a vzápätí napíšeš, ze to tak nechceš navždy. Iba do času, kým sa postaví na nohy. Zaujímavé. Lebo ja tam nevidím, nič v prospech deti. Véd keď by si už zvykli na istý režim striedavas, tak buuum zase by si dala na súd, že stačilo, už nepotrebuješ, aby mal rovnaké povinnosti? Tak to vyznieva. Ono opäť píšem, ťažko radiť, keď neviem ako to je. Vyjadrenie aj druhej strany. A najmä stále a dokola, nutis ho nemôžeš. Si u rodičov, ved ti ti pomôžu zatiaľ. Otec ti bude platiť výživné.

katrin21
2. dec 2019

@3slavomira29 ja nevravim,ze iba dva vikendy, pisem o stretavani sa hocikedy,avsak nie o pobyte dietata tyzden - dva od mamy.. nerobis dobre..
Chces ist do zahranicia, chces aby on ich mal iba kvoli tomu. Prepac,ale je to sebecke. Mensie oojde fo skolky,z choroby do choroby a ty to nechas ba neho? Fu.. nemala by som dobry pocit.
Moj manzel,aj moj ex sa vedia dobre o dieta postarat na 100% ale chorobu by nedali..predsalen horucky atd..to zeny zvladaju inak.
Starat sa ako zena sa muz nikdy nebude.. je to chlao! Aj ked ste zili spolu,tak si sa urcite viac starala o deti a domacnost ty.
A ze zije s mamou? Ona neni povinna skakat okolo jeho deti stale, mozno potrebuje aj svoj klud.. pisem to teraz vsetko bez okolkov,na rovinu, ale podla mna fakt nerobis dobre... a okrem toho,ak nesuhlasi, aj tak ti to nikto neda..
Pre deti je vzdy mama top Nr.1