Mam nárok na vyplatenie peňazí po rozchode ?

ell3
9. dec 2019

Zdravim, chcem sa poinformovať, s ex priateľom sme spolu žili 7 rokov, zobraty sme neboli, máme spolu 5,5 ročného syna. Počas nášho spoločného spolužitia som nemalú čiastku investovala do rekonštrukcie jeho domu. Zobrala som niekoľko spotrebných úverov. Mam len zmluvy k úverom, na ktorých nemohlo bit zapísané ze je to na rekonštrukciu jeho domu, nakolko nie som na liste vlastníctva. Otázka znie ci mam nárok na vyplatenie aspoň nejakej čiastky, keď som za investovala do jeho domu a odišla bez ničoho?
Prosím nepíšte mi aká som bola blbá a ze som to nemala robiť. Žiaľ teraz už to viem a neskutocne tohoľutujem.

stela01
9. dec 2019

@ell3 asi to nebol rozchod v “ dobrom “

sasanka605
9. dec 2019

Máš nejaké doklady že tie peniaze išli do materiálu na jeho dom? Co ja viem objednávku okien alebo dverí na adresu domu a bolo to platené z tvojho účtu dajme tomu. Netuším ci niečo môžeš dostať ale najprv to budeš musieť dokázať že išli peniaze tam kam vravíš.

angi07
9. dec 2019

ak mas doklady o kupe a vies to dokazat ze si to dala do domu tak teoreticky ano.spytaj sa pravnika ....

ell3
autor
9. dec 2019

@angi07 všetko sa platilo hotovosťou a ceny boli po známosti, takže nemám. Zostali len úvery. Dovtedy som nemala ani jeden úver

stela01
9. dec 2019

@ell3 aká to je suma ?

angi07
9. dec 2019

@ell3 tak asi nepochodis. ak by si mala bločky tak by si mala sancu 🙄😌

ell3
autor
9. dec 2019

@angi07 cca 30 000€ ale aj tak ďakujem za všetky Vaše odpovede. Skúsim sa spýtať právnika

sara07
9. dec 2019

máš nárok určite, lebo on musí zdokladovat odkial čerpal na rekonštrukciu , čiže ak máš zmluvy , pripadne pravnik ti poradí ale je to vymahatelne určite
urobí sa audit u neho, jedine ak by dokazal že mu to niekto požičal ale to by sa asi už moc zamotal, lebo aj to by sa muselo dokazovat
a € išli na tvoj učet alebo spoločny , vyber hotovosti máš že to bolo vyberane

angi07
9. dec 2019

@sara07 no neviem tak isto ako on to nemusi vediet zdokladovat tak ani.ona to nevie zdokladovat takze podla mna ked to bolo "na cierno" platene tak z toho nic nebude.kludne moze povedat ze mal pod vankusom nasporene od rodicov atd atd....

angi07
9. dec 2019

@sara07 stalo sa napr.ze v rodine boli " pozicane " peniaze 5000 eur na kupu bytu ale ta pozicka bola bez vseliakych dokladovaciek .teraz ked uz by bolo treba vratit zrazu sa o tom nevie ze peniaze dostali.a nakolko vtedy nebolo nic dane na papier - i ked ten dotycny nevie dokazat odkial mal peniaze - tym padom tych 5000 je niekde vo vesmire bohuzial.... ani pravnik nepomohol

sara07
9. dec 2019

@angi07 záleží od právnika, poznám babu čo tak si zobrala uver, zrekoštruoval sa jeho dom po rodičoch, a potom ked bolo splatené ju vyhodil aj s dietatom na ulicu doslova
vychádzam z tohto prípadu, ale aj tie peniaze spod vankuša musí nejak dokazat z kade ich má inak bud napr hrozi danovaci zarabanie na čierno, neodvadzanie daní, predaj niečoho , preto sa radšej mimosudne dohodli aby chlapec nemusel aj toto ešte riešit fakt záleží ako to právnik podá a vie v tom chodit

sara07
9. dec 2019

@angi07 a vieš a 5000 a 30000 sa inak dokazuje,

angi07
9. dec 2019

@sara07 to je pravda aj vsetko ostatne co pises vyssie len bohuzial v dnesnej dobe musis mat fakt suproveho pravnika a potom to zalezi aj na sude komu vyhovie....nam sa to nepodarilo vidis....🙄ale kazdopadne sa treba obratit na pravnika mozno pochodi i ked osobne si myslim ze nema velku sancu bez tych blockov....

sara07
9. dec 2019

@angi07 zase bločky zoženie, to by nemal byt problém niekto aj predava pripadne
inak hajzel že nevyplatí

jana91701
9. dec 2019

@ell3 presne toto isté mal môj brat, keď sme mu dávali peniaze a k tomu bral úver zo stavebného, radili sme mu, daj to na papier aby si neodišiel s igelitkou, len on veril vzťahu. Boli síce zobratí, rodičia švagrinej darovali dom, ktorý sa rekonštruoval za jeho a naše peniaze, nakoniec to dopadlo tak, že by presúdil ešte ďalších 10000 Eur a výsledok bol v nedohľadne. Po poradách s právnikmi sa potom nesúdil, nechal to v podstate ďeťom. Držím palce, aj keď to ružovo fakt nevidím.

jana91701
9. dec 2019

@ell3 možnosť vidím len cez výživné, musíš vysvetliť sudcovi, prečo splácaš úvery, môže sa to odraziť na výške výživného.
To by bolo v Tvojom prípade najrozumnejšie riešenie.

mmmonika
13. mar 2024

@ell3 Ahoj, ako to dopadlo?