Majiteľ vozidla

janasilnajana
19. nov 2022

Ahojte je tu taká dobrá duša, ktora mi vie poradiť. Takže manžel si založil firmu ešte, keď ma nepoznal, čiže ako som čítala pri rozvode je firma jeho. Jedno auto svoje už na tu firmu mal, które si splacal na leasing. Ide o to, że ďalšie auto sme už kúpili spoločne, ale kvôli DPH sme ho dali tiež na firmu, lenže stále sme neboli svoji. A teraz keď sme sa vzali Manžel sa rozhodol k firme pridať 2 spoluvlastníkov, który budú mať rovnaké právo, slovo na všetko robí z nich spoločníkov. Ide o to że tie auta ešte 2 roky musia ostať na firmu. Nedajbože sa mu niečo stane, alebo sa pohadaju, tak tie auta budú aj ich. Viete mi poradiť niejaku zmluvu ktorú sa im dá tiež podpísať, pri podpisovani spoluvlastníctva??kde si nemôžu nárokovať na tieto autá? v pondelok idú podpisovať vsetke papiere co sa týka firmy. Ďakujem (Ja s nimi majiteľka nemôžem byť)

doriiis
19. nov 2022

Autá ťa trápia najviac?

janasilnajana
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janasilnajana
autor
19. nov 2022

@doriiis ty si normálna??? Asi, keď sa to pýtam i manžel to tak chce. Majú mu vziať auto za 30 000??vidím, že blbci sa ešte nájdu. Pekný deň prajem 🙂

kaja01
19. nov 2022

@janasilnajana Takže takto, nedá sa napísať žiadna zmluva, že sú autá vaše, autá nie sú vaše a zatiaľ ani nikdy nebudú. Autá sú majetkom firmy, keď pristúpia spoločníci do firmy, tak sa autá nestávajú automaticky ich majetkom, lebo stále sú majetkom firmy. Ak chcete aby boli autá vaše, tak Vám ich firma môže predať, za cenu obvyklú.

janasilnajana
autor
19. nov 2022

@kaja01 nemyslím moje, że na mňa sa prepísať. To mi bolo jasné, len som sa asi zle vyjadrila, Ale aby ostali nateraz len manželovi. Aby mu ich nemohli len tak prísť a zobrať na vlastné účely, lebo sú vlastníctvom firmy. Ci mi stačí napísať zmluvu ze si nebudú nárokovať na nich ani na podiely pri predaji.

doriiis
19. nov 2022

@janasilnajana ...myslela som to tak,že keď im dá muž podiel vo firme a náhodou niečo krachne tak možno autá budú najmenší problém.Ale nechaj tak...tvoja reakcia vraví za vsetko

kaja01
19. nov 2022

@janasilnajana Autá nie sú ani manželove, autá sú firemné, tvoj manžel je vlastníkom obchodného podielu firmy, nie majetku firmy.

janasilnajana
autor
19. nov 2022

@doriiis keďže ani nevieš o akú firmu sa jedna a krachnut tam nemá čo. Jedine zanikne po dohode. Môžu tam mat i nulový príjem, takže asi ani ty nevieš a píšeš. Napodobne. Dobrú noc 😉