Má muž nárok na byt po rozvode?

31. mar 2022

Ako to je? Byt som zdedila darovali mi ale už počas manželstva! V prípade rozvodu má naň muž nárok? Trošku sme ho prerobili a zariadili spoločne ,ale byť je na moje meno

liz_lemon
31. mar 2022

tak zdedila alebo ziskala darom? kazdopadne ani dedicstvo ani dary ziskane pocas manzelstva nespadaju do BSM, cize muz narok nema, ale ma narok na vrátenie toho, co don investoval

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. mar 2022

@liz_lemon darom

autor
31. mar 2022

@liz_lemon jasné ti by sme sa dohodli

zmrzlinka2021
31. mar 2022

Ak bol darovaný iba tebe, je iba tvoj

radkamikic
31. mar 2022

Ak bol byt dar alebo dedicstvo a na liste vpastnictva je len Vase meno do BSM nepatri....jedine by mohol manzel namietat ze tam vlozil nejake svoje peniaze ...napr do rekonstrukcie ale tam sa musi preukazat dokladmi a ani vtedy nema narok na byt ale iba na to aby pozadoval vratenie investicie...radsej investovat nieco na pravnika ako natahovat sa

opica_skorica
31. mar 2022

@radkamikic a este vela zien urobi taku somarinu, ze dostane darom byt ci dom a da to na katastrr na obidvoch napisat. Potom sa cuduju.

autor
31. mar 2022

@opica_skorica taká blba nie som

yvanielka
31. mar 2022

@opica_skorica a keď muž dostane darom dom či byt a je na ňom napísaný iba on?

aliaray1
31. mar 2022

@liz_lemon ano a iba doplnim, manzel musi byt schopny aj preukazatelne dokazat, ze to investoval on a za svoje peniaze. Podotykam, ze standardne aj peniaze nadobudane po uzatvoreni manzelstva su spolocnym majetkom v BSM.

Z mojej skusenosti, najcastejsie to klienti dokazuju blockami a FA na sude, pripadne vypismi z BU.

opica_skorica
31. mar 2022

V pohode, veď nie všetky ženy sa nechajú opiť rožkom.

@yvanielka keď je to jeho dedicstvo alebo jeho dar, tak iba peniaze do prerabky alebo na udrziavanie nehnutelnosti su predmetom delenia…

yvanielka
31. mar 2022

Čiže je v poriadku ak žena býva s mužom a rodinou v dome ktorý on dostal ako dar a čo keď sa mu náhodou niečo stane?
Lebo väčšinou tu vidím rady aby dal hneď prepísať dom aj na ženu, teda ako spoluvlastníctvo

autor
31. mar 2022

@yvanielka veď platí to iste

opica_skorica
31. mar 2022

@yvanielka dedila by si i ty ako manzelka a i deti, keby mate deti.
Co by sa mu mohlo insie stat?
Jedine rozvod. Vtedy sa dom do BSM nepocita.

opica_skorica
31. mar 2022

@yvanielka pozor na jednu vec. Ak si ty muzovi prispela z tvojich uspor na nehnutelnost (napr.ze potreboval vyplatit sestru ci brata), tak na tvojom mieste by som ho poziadala, aby cast nehnutelnosti (napr. co i len 1/5 dal napisat na teba, resp podla ciastky, ktorou si mu pomohla vyplatit jeho surodencov).

sasa1310
31. mar 2022

@yvanielka nie, nie je to v poriadku. Nechápem ako niektoré tak môžu žiť. V manželovom dome alebo byte

sasa1310
31. mar 2022

ak nie je muž na LV, tak je jasné, že nárok mať nebude

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
1. apr 2022

@zoro9836 nie je to v poriadku. Treba mať aj niečo vlastné. Si nepochopil ako som to myslela.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
1. apr 2022

@zoro9836 akože jedna domácnosť nemá na to, aby si kúpila nehnuteľnosť? To snáď ma každá