Kuratela pri rozvode

21. dec 2023

Ahojte, dnes poobede som bola podať návrh na rozvod. On súhlasiť nebude, rodičovskú dohodu nemáme, lebo sa dohodnúť nedalo.
Máme 2 malé deti a tak čakám, že príde návšteva zo sociálky.
Viem že je to veľmi individuálne, ale chcela by som sa opýtať kedy býva ten čas kedy môžu prísť, nakoľko ma tá predstava, aj keď asi nedôvodne, ale stresuje.
Môžu prísť napríklad už v najbližších dňoch, alebo až po tom čo návrh na rozvod príde aj manželovi, alebo ako to býva? Budem vďačná za Vaše skúsenosti.

pribinak
21. dec 2023

Nemusia prísť vôbec, v najbližších dňoch určite nie, aj na sociálke chcú mat sviatky, majú deti a rodiny
Cez sviatky sa rieši len pohotovosť

Pozru ake majú deti životne podmienky, to je celé. Väčšinou sa ohlásia, aby si bola domov aby nechodili zbytočne
Ty máš priestor konzultovať svoj návrh a možnosti riešenia

nikaeli
21. dec 2023

u mňa neboli vôbec, u kolegyni chceli vidieť aj obsah chladničky (čo mi prišlo absurdné)..

darkswan
21. dec 2023

Pri mojom mega komplikovanom rozvode sa neunuvali

arasidka123
21. dec 2023

@pribinak mne sa nehlásili keď prišli ..len potom volali že boli ale neboli sme doma tak že či sa vieme porozprávať aspoň cez telefón ako žijem s detmi

autor
21. dec 2023

Žienky srdečne Vám ďakujem. Ja ani neviem prečo ma to tak stresuje, možno preto že pri tých mojich drobcoch nemám nikdy nejaký úžasný poriadok 😁
A keď tu nájdu môjho čoskoro exa, keďže je PN a zatiaľ tu býva, tak nájdu okolo neho akurát tak chliev 🤦
Bojím sa aj toho či má zastihnúť, ja chodievam z práce o štvrtej a to už oni asi nepracujú

ibrunova
21. dec 2023

Kamoške volala kuratela, že príde, v presný deň aj hodinu, a chcela, aby boli doma aj deti. Prišla len pár dní pred pojednávaním. Ale bolo to v pohode, kamoška sa jej popýtala, ako to bude prebiehať a tak. Žiadne vypočúvanie ani kontrola poriadku sa nekonala. Držím palce ❤

pribinak
21. dec 2023

@arasidka123 tak závisí ak od toho ako sú vyťažené

autor
21. dec 2023

@ibrunova ďakujem veľmi pekne ❤️

katuskamala1
21. dec 2023

Teraz uz do konca roka pridu len pri ohlaseni nejakej vaznej veci. Inak nie,uz maju uzavrety rok.

hipuska
21. dec 2023

Na to, aby prišli, musí súd najskôr stanoviť koalizneho opatrovníka a vyzvať ich. O tom, by si mala byť so súdom upovedoma. Takže až po tomto čakaj prípadnú návštevu. U nás nahlásene boli iba poobede, keďže vedeli, že doobeda som v práci. Ak budeš mat aj stretnutie, budú sa ta pytat....tak im povedz, že doobeda, poobede si zväčša von s dieťaťom alebo že chodíte niekde do centra. Znizis tým riziko nepredvídanej návštevy

deti95060810
21. dec 2023

mňa nenašli doma, bola len mama... spolu vypili čaj, pokecali a bolo to všetko. žiadna kontrola.
u svokrovcov ich nepustili ani za bránu - sa pamätám keď to čítala správu na súde sudkyňa. Viac tam neboli.

misa1308
21. dec 2023

Ja som mala takú návštevu asi cca pred mesiacom. Oznámili mi do predu kedy prídu. Pozreli si deti izbu, napísali nejaké papiere a to bolo všetko. Prišli po cca pol roku od podania návrhu ( tesne pre pojednávaním). Keď som podala návrh tak cca mesiac na to si ma len zavolali na úrad a tam sme tiez spisovali nejake papiere

kristina28918
4. jan 2024

Ahoj. Napíš mi súkromnú správu.