Kúpa telefónu cez Bazoš

barbora271
14. okt 2019

pekný deň, chcela by som sa spýtať stala sa mi taká vec, že kupovala som si mobilný telefón cez bazos,v popise bolo že buď osobný odber alebo platba vopred, nemala som problém poslať peniaze , však sme aj s pánom volali, aj sme si písali, po prijatí platby pán mi napísal že telefón zaslal žiadala som podacie cislo, a stále výhovorky za hodinu atd, a stále nič, nemám ani telefón ani peniaze, keď mu napisem ze co tak stále za hodinku pošlem podacie cislo, ako by ste takúto situáciu riešili? už raz som si takto kupovala tablet a všetko prebehlo v poriadku. ďakujem za radu.,

eliska13
14. okt 2019

@barbora271 Koľko ubehlo od toho, čo si poslala peniaze?

lula313
14. okt 2019

@barbora271 pravdepodobne tá oklamal a nič nepošle. Nápis mu, že keď do 20:00 nepošle podacie cislo, pôjdeš na neho podať TO a podľa čísla úctu jednoducho policajti vypátrajú majitela

ukulela
14. okt 2019

@barbora271 da sa poziadato zrusenie platby - informuj sa v banke.

eliska13
14. okt 2019

@lula313 Keď to je nízka suma ani to nebudú riešiť.Jedine, že je to nejaký trtko a zľakne sa.jedine sa mu trocha povyhrazat

barbora271
autor
14. okt 2019

Od Stredy, ide o 150€

3009
14. okt 2019

@barbora271 poučenie do budúcna, nikdy nekupuj z druhej ruky veci drahšie akov 10 eur, že zaplatíš vopred. Radšej drahšiu vec len na osobný odber. S peniazmi sa môžeš rozlúčiť, lebo ak je špekulant a takto oklamal možno viaceré, tak počíta s tým, že za 150 eur ho nebudeš žalovať. Platba ak prebehla sa stornovať nedá, musí on dať súhlas na vrátenie peňazí. Ak nedá, tak banka ti zabezpečí kontakt na neho a ty to môžeš vymáhať na súde.

bleblu
14. okt 2019

Kludne podaj trestne oznamenie na policii, kazde sa riesi, nie je pravda, ze nebudu nic robit. Pokial to nebude spadat do ich vecne do ich prabomoci, postupia miestne prislusnemu okresnemu uradu ako priestupok a ten to bude tiez na 100% riesit. Kazde podanie organy riesit musia.

bleblu
14. okt 2019

Vecnej pravomoci