Komunikácia deti s otcom cez messenger

17. jan 2021

Ahojte, potrebovala by som Vasu radu a precitat si Vase skusenosti prip. nazory...
Ex ma stretavanie s detmi 2r a 5r po dohode. Videl ich chvilku v decembri, predtym asi naposledy zaciatkom oktobra. Neustale nejake vyhovorky preco za nimi nemoze prist + korona...ale vyzaduje s detmi komunikaciu cez messenger. Vela krat som ho prosila aby prv nez cez mssgr zavola, aby mi napisal, aby som decka pripravila na telefonat. Avsak toto nedodrziava, podla neho moze detom volat kedy on chce. Absolutne nerespektuje nase aktivity a nas program. Tiež je pravda ze potom deti velakrat nemaju zaujem, lebo robia ine cinnosti a tiez ich nebavi sedet pred mobilom, ex vela s nimi nekomunikuje,vacsinou len pozera ako sa hraju, vobec ich nevie zaujat. Nase vztahy s ex su katastrofalne ale snazim sa pri kazdom telefonate sa zapajat, deti motivovat aby s otcom rozpravali ale nie vzdy sa mi to dari. Maminy, ktore to mate nejak podobne ako to prosim funguje u Vas? Je mi proti srsti nutit deti sediet pred telefonom a nasilu volat ale tiez sa mu snazim vyjst v ustrety v tom aby ich aspon mohol vidiet tymto sposobom. Aj ked teda vela razy uz mam chut vymazat cely messenger 😂 ked deti nechcu telefonovat, tak som samozrejme na chybe ja a neobijde sa to bez roznych privlastkov na moju osobu...

sense
17. jan 2021

Ja keď mam program tak jednoducho telefón nevezmem, nie som povinná sedieť nonstop pri telefóne... A potom keď môže tak mu napíšem ze môže zavolať alebo dám telefón dcére nech ta bola... Našťastie ta je už vo veku že nemá problém otcovi povedať ze výprava nechce a po čase aj on pochopil ze teda bud zloží al vidí ako sa ona venuje svojim veciam...
A ak dohoda nefunguje treba nechať rozhodnúť súd...

jajka71
17. jan 2021

Ja osobnú skúsenosť nemám, ale nemôže byť riešením že mu deti pošlú odkaz hlasovoobrazovu správu co robili ten týždeň čo majú nové a aké majú plány, pripadne ci by potrebovali alebo chceli od neho 🙂 on bude mať prehľad a nebude to narúšať vás čas lebo to nahrate keď budete mat na to čas aon bude mať pravidelne kontakt a prehľad 🙂

veronika_pb
17. jan 2021

presne takto mi vola svagrina s neterkami, hocikedy pocas dna len tak zavolaju - nie vzdy sa mi da zdvihnut a videohovor uz vobec nie a nie vzdy mi to vyhovuje sa pol hodinu rozpravat so svagrinou, lebo vlastne decka tam len skacu po posteli a hanbia sa cosi povedat, pripadne len kricia, vyskaju, behaju s mobilom po dome takze z celeho telefonatu polku sa nedeje nic, alebo idem ohluchnut z tych zvukov alebo z toho co ona ich okrikuje aby sme sa aspon poculi a vlastne keby mi svagrina nepovie vsetko za deti, tak sa z toho ani nic nedozviem .. 😀takze za mna tiez navrhujem a aj je mi to prijemnejsie, ked mi poslu fotku alebo video co nakreslili alebo ake nove saty kupili alebo co robili, pripadne aku novu pesnicku sa naucili ..

sissy27
17. jan 2021

Baby, ja neviem aké ste ročníky, ale ja som normálne zažila časy, kedy ani pevná linka v domácnosti nebola samozrejmosťou. To si neviem predstaviť, že by som od niekoho žiadala, aby mi najprv poslal telegram, že mi chce zavolať 😂😂😂
Veď na to tie mobily sú aby bol človek zastihnuteľný kedykoľvek a nie že predtým treba poslať správu, že budem volať. Ak práve nemám čas, tak slušne zdvihnem a ospravedlním sa, že teraz sa mi to nehodí a ozvem sa neskôr alebo poviem, kedy budem mať čas a dotyčný nech zavolá vtedy. Netreba hľadať problém tam kde nie je.

sense
17. jan 2021

@sissy27 vieš to nie je hľadanie problému kde nie je lebo je veľa rodičov kt si dohodu po rozvode rozchode vysvetľuje tak ze bud bude po mojom alebo nie, aj môj ex bol na začiatku taky, len potom pochopil ze pri určení styku súdom bude ťahať za kratší koniec a teda máme v rozvodov ch papieroch styk po dohode ale ak dohode nepríde tak patrí nariadenie súdu... A potom veľmi rýchlo pochopil význam slova dohoda a teda bud napíše dopredu alebo ak zavolá a nemám čas nedvihnem a neskôr mi napíšem keď moze...
To ze mame mobily neznamená ze musíme byť nonstop k dispozícii a sú aj momenty kedy sa ten mobil jednoducho dvihnut nedá

A tu autorka píše ze otec hneď obviní ju že hucka deti proti nemu...
A tiež som ročník kedy ani pevná linka nebola samozrejmosťou takže otec by musel napísať list alebo prísť osobne.

sissy27
17. jan 2021

@sense veď ako píšem - nemusíš byť nonstop k dispozícii, ale stačí slušne zdvihnúť a povedať, že teraz sa mi to nehodí. A nie očakávať, že mi niekto bude vopred oznamovať, že zavolá. Aj keď to sa zrejme očakáva len od exa, keď hocikto iný zavolá neohlásene, tak asi problém nie je.
Ja chápem aj to, že exovia sa vedia chovať nepochopiteľne, ja mám dieťa s takým exotom, že neohlásené videohovory nemôžem nijako považovať za problém 😃

sella38
17. jan 2021

@sissy27 ale toto nie je telefonát od jej mamy, ktorej povie: mami, zavolaj mi za 15 min, teraz miešam omáčku.... Evidentne je tam problém s komunikáciou a s pochopením zo strany muža...

zuzanka.zuzu
17. jan 2021

ja ani neviem kde mám v tomto momente telefón a musím počkať, kým mi niekto zavolá (alebo muž príde domov a prezvoní) 😂😂😂 toto je fakt doba otrokov mobilov.... dobrý sluha, zlý pán !

elizabet173
17. jan 2021

Nie si povinna skakat tak, ako si exmanzel piska. Daj si styk deti s otcom urcit sudom a mas pokoj. Ziadne tajtrlikovanie pred mobilom, na to moze zabudnut. Ak chce vediet, ako sa maju deti, nech sa za nimi doprace a venuje sa im. Korona je len v hovorka, toto je vo vynimkach, len je pohodlnejsie sediet doma na riti a cumiet do mobilu, ako zobrat deti, sane a hodinu sa im venovat. O deti evidentne az taky zaujem nema, ale ma zaujem buzerovat teba.

autor
17. jan 2021

@sissy27 nemam problem mu dvihnut, je teraz taka doba, ze naozaj sme 99% casu doma a pri mobile. Problem je ten, ze deti su male a ked maju nejaku cinnost a poviem vola ocino, neviem ich v momente naskladat pred telefon a donutit ich s nim volat. Vcera tak volal, maly mu stal chrbtom, hral sa a nevnimal otca, dceru som isla zatial zavolat a ex sa urazil a zatial to polozil a potom mi vypisoval, ze som pripecena a huckam deti proti nemu. A na navrh nech zavola neskor od neho boli najust reakcie ako je unaveny, ide do sprchy, atd...

autor
17. jan 2021

@sella38 presne to je ako pises, u nho neplati, ze zavolaj za 30minut lebo teraz robim veceru, kupem deti..proste najust...a vzdy vyskakuje, ze on sa nam nebude prisposobovat, lebo on chodi do prace a moze volat vtedy kedy vola, nie kedy to vyhovuje mne. Ja sa chcem dohodnut, ale plati to tyzden a potom si vymysli xy novych dôvodov preco to zmenit a nezabudne pritom do mna rypat. Neustale urazanie, vyhrazanie...

elizabet173
17. jan 2021

TY sa mu nemusis prisposobovat. Dokonca nie si povinna mat ani mobil. Daj si to urcit sudom mas pokoj. Nech sa "otec roka" realizuje.

tosomja
17. jan 2021

Ved nech mu dvihnu a povedia, oci, ideme sa hrat, mame sa dobre. Potom zavolame ked budeme chciet. 🤷 Naco ich nutit, sediet pri nich, podporovat v tom? Ved ked nie teraz, o rok urcite povedia same. Alebo nedvihnut a napisat, ze ste vonku, alebo mate ine aktivity momentalne.