Komu zverí súd 3 ročné dieťa?

paya18
14. feb 2013

Ahojte,zijem s priatelom u mojich rodicov. Mame spolu 3 rocneho syna. Uz dlhsi cas nam to neklape. Stale sa hadame a hlavny dovod je to ze on casto pije. Ja som mu dala uz tolko sanci ale nepolepsil sa. Vzdy ked moze ide s kamaratmi do krcmy, na akcie a oslavy a nas s malym nikam nezoberia. Pride domov podnapity alebo uplne opity ze len lahne a spy. Je to strasny pohlad a ked este vidim ako sa maly s nim snazi rozpravat....ja uz dalej nevladzem.Chcem sa s nim rozist, ale bojim sa ze sa nedohodneme a ze to budem musiet riesit sudnou cestou. ja som teraz nezamestnana, ale hladam si pracu. Pomahaju mi moji rodicia. On mi sice dava peniaze ale z toho zaplatim pozicky, telefon, dam mame na stravu,elektinu a neostane mi vela. Samozrejme, ze on si tiez necha nejake peniaze pre seba a nie malo. No za tyzden pride a pyta peniaze do roboty a aj to ma hneva, ze tolko penazi necha v krcme. Bojim sa ze ked to budem riesit sudnou cestou sud prideli male jemu, lebo je urci striedavu starostlivost. To by som neprezila kedy maly musel byt s nim a s jeho rodinou pretoze u neho doma je alkohol skoro na dennom poriadku. Tam piju vsetci. Prosim vas poradte mi. dakujem

sissy27
14. feb 2013

v prvom rade by malého musel chcieť do svojej opatery - čo asi nechce, keďže už teraz naňho "nemá čas" a ani striedavku súd neurčí bez toho, aby o to niekto najprv požiadal, čo u vás tiež nehrozí...
ak by si pila alebo fetovala ty, a on požiadal o zverenie dieťaťa do svojej opatery, tak by mu ho asi dali, inak nie... to, že si nezamestnaná a bývaš u rodičov, nie je nejak podstatné pre súd, hlavne je, že máš s malým kde bývať...

awalancha3
14. feb 2013

......ak vies, ze sa s nim chces rozist, tak treba zajst na UPSVaR a oznamit im, ze nevies co mas robit, ze priatel chodi opity, ze sa nestara o maleho a podobne, a aspon 2x...ze by bol zvereny otcovi je vylucene, vylucujem aj striedavu starostlivost, maximalne tak kazdy druhy vikend ho bude mat....

tonca74
15. feb 2013

ak chceš, tak mi napíš, bola som v podobnej sitácii,tak ti poradím čo treba. Ak to chceš riešiť, tak na nič nečakaj.