Koľko vás vyšiel súd?

emakiki
21. aug 2018

Chcela by som vediet, kolko priblizne moze stat sud, je uplne jedno coho sa tykal. Je to ako taky maly prieskum.
👆prosim reagujte iba v pripade, ze chcete odpovedat na otazku, ktora je jasne polozena 😉
👆Viem, ze je to vysoko individualne, preto by som chcela poprosit o info, kolko pojednavani to bolo a ci ste boli zalobca, alebo zalovany, ak to nieje tajomstvo. Kludne aj do IP. Dakujem za kazdu odpoved. Odmenim sa 💙.

jamika27
21. aug 2018

to je ako keď sa spýtaš koľko vás vyšiel dom. Niekto si kúpi dom za 40.000 niekto za 400.000

odpoveď na otázku: súd môže stáť aj 10.000

nás vyšiel vyše 3000 a boli sme žalobcami

emakiki
autor
21. aug 2018

@jamika27 uplne stacila ta posledna veta, ale dakujem...

emakiki
autor
21. aug 2018

@jamika27 prosim ta a kolko to bolo pojednavani a ako dlho cely sudny proces trval?

jamika27
21. aug 2018

@emakiki súdny proces rok a pol pojednávanie 1

emakiki
autor
21. aug 2018

@jamika27 tyyy brdo, tak to si ma teraz silno prekvapila...

maminuska
21. aug 2018

@emakiki mňa súd vyšiel 7000 eur , sú trval 6 rokov

erikaa09
21. aug 2018

Sud ohľadom dieťaťa nestal nič. Ak som mala právnika cez centrum právnej pomoci tiež nič. Ak som bola odporkyna nič 🙂

emakiki
autor
21. aug 2018

@maminuska teeeda, to vazne? Fuuuha... Dakujem 😉

danyb
21. aug 2018

navrhovateľ, 1 pojednávanie, 1 kolok vo výške 66 eur

deti95060810
21. aug 2018

môj ex platil aj môjmu právnikovi - zvýšenie výživného.... 3 pojednávania, 1800 e nariadil súd že mu má vyplatiť... Tam to bolo v rozsudku presne vyrátané že koľko percent mal ex úspešnosť...

emakiki
autor
21. aug 2018

A neviete nahodou niektora, ci zalovany plati poplatky sudu, ked zalobca je oslobodeny od poplatkov?

hors
21. aug 2018

@emakiki je tu právna poradňa isté ti poradia 😉

emakiki
autor
21. aug 2018

@hors dakujem, ale ta skupina mi absolutne nepride vierohodna, kazda tvrdi nieco ine a medzi sebou sa dost casto hadaju a dost casto tam tvrdia veci, ktore viem ze niesu pravda a to ani nemusim byt pravnicka... Takze tam urcite pisatnebudem 🙂

hors
21. aug 2018

@emakiki ano aj to môže byt pravda sorry😊

fokuska
21. aug 2018

@emakiki :D To ma pobavilo, tu na verejne forum, kde ti moze odpisat hocikto , napises a pytas sa na veci a veris odpovediam od kadekoho?
V tej skupine su ludia so sa vyznaju, pravnici, ale skupina ti nepride vierhodona.

Ano, nepopieram, su tam aj zle info podane (ale to od laikov, nie od pravnikov) a niekedy maju aj pravnici rozdielne nazory, lebo tak to je aj realne na sude, ze kazdy pranvik moze vylozit veci inak.

emakiki
autor
21. aug 2018

@fokuska ale ja sa tu s nikym neradim, pytam sa kolko koho vysiel sud a jednu jedinu otazku, ktoru si mozem zistit aj sama, ziadne pravne rady nehladam a mimochodom, tie akoze pravnicky co sa v tej skupine prezentuju, dokazali ze su naozaj pravnicky? Lebo vela krat to vyzera ze o prave nemaju ani sajnu 😉 To tam moze hocikto prist a vydavat sa za pravnika, tak ano, je pre mna nedôvery hodná 😉

janinque
21. aug 2018

Sud kvoli maloletému dietatu, zastupovanie pravnickou 1700eur, 2 pojednavania.

erikaa09
21. aug 2018

@emakiki draik v skupine pravne poradenstvo iste rad odpovie na otazky . mne vela krat poradil a pomohol

jamika27
21. aug 2018

@emakiki tak je to všetko veľmi individuálne a veľa rôznych zádrheľov, závisí čoho sa to týka, kto je žalobca a kto žaľovaný, miesto konania, či riešiš právnika alebo nie ....

bosorkabb
21. aug 2018

Svokra bola navrhovateľ a suma ktorú jej musel zaplatiť odporca bola 10000, súd trval 5 rokov. Ono tie sumy sú rôzne, lebo každý právnik má inú sadzbu.

macko1007
21. aug 2018

@emakiki keď sa rodičia rozvádzali tak matka platila kolky do 70€ +každý právnika viem že otcova právnička vyšla 1500€+peniaze ktorými vyplácal matku z domu ...bolo to podané 8.11 a 6.12boli rozvedení na prvý krát