Koľko trvá zmena priezviska po rozvode?

jankadankade
4. sep 2017

Chcela by som sa opýtať niekoho kto si tým už prešiel alebo kto o tom niečo počul...Dneska som mala rozvod ale v zahraničí. Chcela by som sa vrátiť k svojmu priezvisku za slobodna...Uzavretie manželstva som mala na Slovensku takže chcem to tam riešiť..Vie niekto koľko to trvá keď mi príde právoplatne rozhodnutie od suda??? Viem ze do 3 mesiacov sa nič neplatí volala som na matričný úrad ale nepochopila som trocha..viem to vybaviť budúci mesiac za 2 týždne keď pôjdem na Slovensko s potrebnými dokumentami alebo až po 3 mesiacoch sa dá zmeniť priezvisko??? Vopred ďakujem za odpoveď

modrykoniar
4. sep 2017

Spravia ti to na pockanie. Len vypises papiere. Musis mat v ruke pravoplatny rozsudok o rozvode a rodny list. A musis to stihnut do tych 3 mesiacov od rozvodu inac budes mat poplatok.🙂

jankadankade
autor
4. sep 2017

Lebo ja som to pochopila že od 3 mesiacoch môžem požiadať o zmenu priezviska takže keď mi príde právoplatne rozhodnutie tak mi to na matrike spravia hneď???

modrykoniar
4. sep 2017

Jasne. Hned ako budes mat rozhodnutie chod na matriku. Od datumu pravoplatnosti rozsudku sa beru 3 mesiace, kedy mas narok na zmenu mena bez poplatku. A gratulujem ku slobode😊

jankadankade
autor
4. sep 2017

Ďakujem

canerko
4. sep 2017

Ak rozvod prebehol v zahranici tak ten pravoplatny rozsudok musi bit aj prelozeny do slovenciny.A este neviem 100% treba rozvod preknizit cez sk sud.To sa este opytaj lebo abi si niekedy v buducnosti ak sa budesznova vydavala nebola obvinena z bigamije ako moja kamoska.Tiez rozvod vonku.Nenahlasila vo svojom rodnom state zmenu a bola obvinena z bigamije.Platila pokutu