Koľko by mal platiť môj ex s príjmom 350 eur na 2 ročné dieťa?

evickatimi
13. sep 2012

moj byvali ma 26r byva v galante na ubytovni a v zmluve ma plat 350e zaroby ale aj viac lebo roby nadcasy.2r vobec neprispieval na dieta ani na chod domacnosti lebo nemal pracu.vsetko som tahala sama z materskej.teraz mi plati 70e.ale podla mna je to malo,kedze ked neplatil som musela pobrat koli nemu pozicky ..teraz mam toho dost a jeho 70e mi nestaci.on nema ziadne poplatky.len na stravu.a vyhydzuje peniaze.na sude sme neboli.vsetko mame v ramci dohody.

huncut
13. sep 2012

@evickatimi ahoj, no poznám tieto tvoje problémy, ja som rozvedená ale my sme sa dohodli ešte pred rozvodom na sume, tak je to najlepšie. Čo sa týka 70 eur podľa mňa je to málo, neviem či vieš o tom, že pri určitých situáciách máš právo na podanie pbezplatného návrhu na zvýšenie výživného, napríklad keď budeš dávať dieťa do skôlky, keď pojde do školy a tak, proste keď sa ti zvýšia výdavky...radila by som ti to riešiť súdnou cestou aj ked je to nepríjemné, ale oplatí sa určite...

miskax2
13. sep 2012

@evickatimi co som ja pocula tak moze platit do 30% z vysky platu co je v tvojom pripade 105 eur treba s tým íst na súd a ak si slobodna matka tak by mal platit aj na teba vyzivne....

evickatimi
autor
13. sep 2012

@miskax2 ano ale to neplati len v pripade ak by sme boli zosobaseny?myslim,ze vtedy sa v pripade rozvodu plati aj vyzivne na manzelku..ale my sme neboli..ja som mu najprv navrhovala 100e .najprv mi tolko aj platil,ale teraz ma vraj uz ine vydavky,a tolko mi davat nemoze.ale moze,alebo ho prelozili z agenturneho zamestnanca za kmenoveho,cize mu aj zvysili plat.lenze sa mi vyhraza,ze ak ho dam na su,tak mi nepomoze s malym keby nieco,lebo on ho chodi navstevovat,a tak podobne vyhrazky.

evickatimi
autor
13. sep 2012

@huncut no ano viem aj o tom,ze ak sa naklady na vychovu zvysia,tak sa ma zvysit aj vyzivne,ale ja sa tak bojim toho sudu,ze mi tam spravi cirkus,a este on z toho vyjde ako vitaz..a ze mi uznaju este menej ako mi teraz plati..

huncut
13. sep 2012

no z vlastnej skusenosti ti poviem, že menej ti neuznajú, toho sa báť nemusíš, aj moj ex sa pokúšal znížiť výživné, ale neuspešne, neuznali mu to na sude. súdu sa bááť nemusíš, povieš si svoje a hotovo...

evickatimi
autor
13. sep 2012

@huncut a ako to prebieha ako to posudzuju?treba mat aj blocky co som kupovala malemu? a vraj sa da vymahat aj vyzivne 2r dozadu

huncut
13. sep 2012

no, na bločky sa pýtala síce advokátka mojho ex, ale ja som žiadne nemala a ani ich nepotrebuješ, len si zhruba spočítaj čo všetko mu mesačne kupuješ, výdavky a tak.... príde ti papier aj od soc. kurátoky, pozve si ťa k sebe a tam sa porozprávate o všetko, tam jej povieš čo a ako, ona bude vlastne dieťa zastupovať na sude, mna sa veľmi zastala a bola na mojej strane 🙂 neviem čoi sa dá vymáhať ja dozadu ale viem, že ak si nezamestnaná mal by platiť aj tebe

sisaha
13. sep 2012

@evickatimi vyhrazky nepocuvaj, na jeho "pomoc" sa mu mozes z vysoka vykaslat... Vyzivne pytaj minimalne 100 eur + doplatit vsetko od narodenia...

evickatimi
autor
13. sep 2012

mali by to schvalit?ako zohnat dobreho soc pracovnika ktory nas bude obhajovat na sude? ci to prideli sud?

sisaha
14. sep 2012

@evickatimi kolizny opatrovnik pride na sud automaticky. Sud ho predvola.

miskax2
14. sep 2012

@evickatimi myslim ze to platí aj pre nevydate lebo ja ked som sa sudila o vyzivne tak mi vraveli aby som ziadala aj na mna no nehala som to tak ja sa nepotrebujem vlacit po sudoch bola som rada ze mi bude platit na malu ..... opytaj sa na socialke co ti na to povedia

evickatimi
autor
14. sep 2012

aha no opytam sa.a napisete mi nejaky postup kde mam ist najprv?na socialku? lebo na policiu ist nemozem,lebo mi plati.mne ide len o zvysenie

cecil36
14. sep 2012

@evickatimi postup je takyto: das ziadost na sud o urcenie vyzivneho a cakas kym si ta sud zavola na pojednavanie. Kolizneho opatrovnika priradi socialka automaticky na vyzvu sudu- toto ide mimo teba. Urcite by som si dala urcit vyzivne na papieri, lebo lahko sa moze sat, ze mlady pan prestane platit uplne a aj tak to casom budes musiet riesit. Cim skor, tym lepsie 😉 Drzim palce.

erika71
14. sep 2012

Nie je to také jednoduché . Mám 11 ročného syna, na ktorého bývalý platí 66 eur mesačne od jeho 5 rokov. Pred mesiacom som podávala žiadosť o zvýšenie , zatiaľ bezúspešne, lebo on chudák aj s jeho priateľkou majú spolu údajne 550-600 eur a z toho viac nevie dať , sudkyňa odrátala ich pôžičku údajné výdavky a vyšlo im akože sa šatia a stravujú z 50 eur. Ja som chcela zvýšiť iba na 100 eur, pričom výdavky na 11 a pol ročného chlapca sú oveľa vyššie, lebo iba desiata, cestovné a vreckové a mobil vychádza toľko. Ale oblečenie, stravovanie, hygienické potreby , školské potreby, lieky , atď, sú ďalších 100 mesačne. Čo si niektorí chlapi, čo sa nazývajú otcami vôbec neuvedomujú. Za 1 rok sme vymenili 3 konfekčné čísla šiat aj topánok. A to treba meniť na každé ročné obdobie. Ale na súde som rozprávala do vetra, lebo sudkyňa povedala, že no keď nemá, tak nevieme z neho kožu zodrať. On chudák nemá a matka má vždy čarovať a zabezpečiť.. Ďalšie pojednávanie mám 20.9. a musí doniesť na súd doklady o plate, nájomnom, plate svojej priateľky, výdavkoch a bankový výpis- ale na to museli mať ich súhlas. Nemám veľkú šancu. Vôbec nie je jednoduché podať a získať zvýšenie, iba samé nervy. No za pokus to stojí, snáď bude mať mamina väčšie šťastie ako ja.Držím palce. Nenechaj sa evičkatimi zastrašovať, je to obyčajný chuj ,ak sa ti vyhráža a chce pomstiť cez city dieťaťa.

fatimuska
17. sep 2012

tak to máte krásne sumy, ten môj do návrhu na rozvod na malého napísal 35 eur!!! a to má 2 roky 4 mesiace

zzzdenula
10. okt 2012

@erika71 Ahoj .Ja mam 13 ročneho syna tak presne viem o com hovoris.Aj ja sa chystam zvysovat vyzivné ale je to iba v plane.Zvysovala som pred 3-4 rokmi.Platil 50 a ja som chcela 100.Najprv som sa chcela dohodnut mimo sudne ale vysmial ma do tvare ze on kupil byt a musi platit uver tak ma to nastartovalo a podala som zvysenie.Asi po 3 pojednavaniach z coho vysiel ako chudacik.Mi zvysili na 66 eur.Ja som sa smiala co budem robit s tolkymi peniazmi.A on bol nestastny ze tolko.Ale neodradilo ma to a poslala som to na kraj.Tam mi zvysili na 80.Iba tolko chcem netreba sa stresovat co rozhodne sud treba to dat na kraj este nikdy ma nesklamali.A byvali sa ozenil a caka babo tak tento krat to bude na dlhe lakte.A co ma zarazalo niekde som sa docitala ze vyzivne nepocita s takymi vydavkami ako je kredit ,internet,vreckove.co ma dost sklamalo ale potesilo ma ze dieta ma zit na takej urovni ako jeho rodic-ten co je lepsie na tom.A neviem ako to funguje s 30%.To by bolo super.A aby som nezabudla moje dieta chodi na hokej a to sa mu sklada cela moja rodina aby sa tomu mohol venovat.Drzim palce. 🙂

erika71
11. okt 2012

@zzzdenula Ahoj, aj aj držím palce, odvtedy som sa dovolala pravdy natoľko, že do decembra platí 80 eur a od januára 100. A teraz mu idem poslať odfotené bloky z lekárne, že za 3 týždne som nechala 30 eur v lekárni, lebo dostal zápaľ plúc tak lieky boli 15 eur a ešte z toho ani nebol vyliečený a už má zápal dutín, dnes ďaľších 15 eur , .a takéto veci si oni vôbec neuvedomujú.

szonyanz
17. jún 2013

anyukàk ne csak az apuka àlljon minden költséget tesség dolgozni!

adka.baby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
huncut
9. júl 2013

@adka.baby ahoj, no čítala som si tvoj príspevok, jasné ničoho sa neboj, nedaj mu znať že máš obayv, súd bude na tvojej strane, nie je normálne takto znížiť výživné ak na to nemá patričný dôvod, aj moj ex mal snahu zníži zo 130 na 60e ale neprešlo mu to aj mu pekne sudkyňa ako malému decku vysvetlila, že zmena výživného je možná vtedy ak sa zmenia podmienky u niektorého z rodičov, napríklad že matka začne pracovať ak nepracovala, alebo začne zarábať viac... prípadne u neho ak by s tratil prácu a pod.ak je stále v tej istej práci tak sa nič nemení, to že on si vzal úver natom vôbec nezáleží je to jeho osobná vec a predsa dieťa nebude tým trpieť že on si požičal peniaze a musí to splácať... no pokilaľ som ja čítala tak presne ako si vravela má byť životná úroveň rovnaká, dieťa nesmie trpieť a asi to tak vychádza že tých 30 percent by mal platiť, čím vyšší plat tým vyššie výživné...držím palce...kedy máš pojednávanie?

adka.baby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beech
3. aug 2013

tak to čo tu čítam,tak ja som dala do návrhu 150€ a zarába 850-900€ mesačne,môžem to pri súdnom konaní zmeniť že by som chcela viac?lebo 30% je viac ako som tam dala?

adka.baby
8. okt 2013

@beech na sude to už zmeniť nemožeš do uvahy sa berie to, čo je v návrhu moja,jedine, že by on s tvoji návrhom suhlasil, o čom velmi pochybujem.

adka.baby
8. okt 2013

@huncut ahoj ešte stále čakám na pojednávanie, moj ex sa medzitým stihol oženiť, čo si podla mna len zavaril,kedže už maju dva prijmi. A chudačik zavolal mi, že on pomaly nema z čoho žiť...no treba ho poľutovať a ja akože mám???Dobre vie, aký mám príjem a opovaži sa toto vypustiť z ust????Jeho problem, že si zobral uver,nie moj povedala som mu, nech to všetko nechá na sud..o malu sa už ani velmi nezaujima, prečo aj, ma novu rodinu a jeho ženuške to určite nevyhovuje.Uvidim ako dopadne sud a keby že nie v moj prospech / potom neviem čo budem robiť,lebo nevyžijeme/ dám podnet na skrátenie návštev.

christina123456
8. okt 2013

@evickatimi ahoj,neviem ci by som s tym isla na sud, kedze poznam 3pripady... muz zaraba 650eur, plati vyzivne 80, muz zaraba 1200eur, plati vyzivne 70, muz zaraba 400eur a plati vyzivne 50eur a podotykam tento posledny nema zalozenu novu rodinu, len zdokladoval vydavky na lieky