Klamár - bojujem o výživné

jana182929
15. apr 2022

Dobrý deň, idem si po radu ..som mladá a nevyznám sa v tom ..priateľ ma nechal pre inú ženu mám s ním dcéru a už od pôrodu vkuse bojujem o výživné..stále pošlem na ďalší mesiac,týždeň a stale nič už keď sa blížil dátum peňazí vraciam sa domov k Vám nič z toho sa neudialo peniaze nikde už ma to nebaví..teraz na novo si ma zablokoval všade som unavená z toho vyčerpaná, lebo verila som ,že dohodneme sa nebude treba súd..volala som ,že to nedodržiava tak ,že zas mám písať na súd a zase bude ..rozmýšľala som ,že po tom všetkom ako klamal, že ide domov neviem čo. Napíšem nejakému jeho kamošovi, lebo poznám všetkých jeho kamošov aby mu odkázal nech konečne pošle čo sľúbil..len neviem či by to nebolo trápne, ale oni mi píšu ako im on hovorí, že všetko splatil strašne by som sa chcela vyhnúť súdu mám to urobiť? Keď ma zablokoval cez kamaráta skúsiť a keď nič tak súd? Alebo to s tým kamošom nie

sense
15. apr 2022

Ja vy som sa neponizovala a nepisala jeho kamosom, dala by som to na sud a hotovo

jana182929
autor
15. apr 2022

@sense len ja veľmi neviem ako sa to robí..tam mi povedali ,že si mám nájsť právnika,že on mi pomôže s tým napísať to a okolo toho , ale ja nemám peniaze toľko, že by som mala na právnika som s babom sama

malinoismum
15. apr 2022

@jana182929 Kuk skupinu Právne poradenstvo.
Tento problém a veľa odpovedi najdes práve tam, lebo tieto situácie sú ako cez kopirak… (hľadaj pod lupou…)
A nebude ti treba ani právnika.
https://www.modrykonik.sk/group/1900/

deti95060810
15. apr 2022

zbytočne mu vyvolávaš a o vyvolávaní jeho kamarátom ani nehovorím... daj to rovno na súd a nebudeš sa ex doprosovať

brendaa
15. apr 2022

@jana182929 nechápem prečo kontaktujes jeho kamaratov, a cez nich riešiš vase súkromné veci. Mas určené výživné súdom?
Ak ti nezaplatí dlhšie ako 3mesiace mozes žiadať výživné.
Pozri si tento link. https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sawushka
15. apr 2022

Neda sa to bohužiaľ inak riešiť ako sudnou cestou ,budete mat istotu penazi co vam stanovi sud,ak nezaplati potom je to viac vymahatelne ako dajaka neurcita ciastka ,ocividne ste este naivna,ako pisete mlada neskusena a cakate ze sa zmeni...nie takyto sa nemenia bohuzial...schopte sa a bojujte aspon o peniaze co patria vasmu dieťatku inak ako sudne sa da -jedine s rozumnymi ludmi a NIE natahovacmi a klamarmia zatajovacmi..cez druhych ludi-kamararov nerieste nic je to sukromna vec,vela sil 🌷

petamich
15. apr 2022

uprimne, ked by si mne ako jeho kamosovi zavolala a riesila so mnou tieto veci, tak ta poslem slusne do kelu a zablokujem - co ja s tym? kazdy ma dost svojich starosti a nie riesit Ferove vyzivne

treba to riesit oficialnou cestou 🤷‍♀️

lavinis
15. apr 2022

Co s tym maju jeho kamaráti? Rovno ries sud

karhu
15. apr 2022

si mlada a toto je na dlho, nestrapnuj sa vypisovanim kamosom🙈 vzdelavaj sa co a ako a ries rovno vsetko oficaialne cez urady a sudy, dnes nie je problem pozistovat si info online, pravne poradenstvo je dostupne
kym to nebude oficialne, nezacne to brat vazne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana9393
15. apr 2022

Ten sud nie je taky hrozny ako to znie. Kludne ziadaj co najviac. Mas narok na 20-30% z jeho prijmu a predpokladam, ze neskor nechces ist na dalsi sud aby ti zvysili. Tak ziadaj pekne co najviac, su to peniaze pre babo. Prinajhorsom ti schvalia menej, ak budes ziadat malo, tak ti schvalia oba tolko. Mne aj sudca povedal, ze to nemam ani minimalne vyzivne. Drzte sa ✊

micusa2222
15. apr 2022

@jana182929 vôbec nerieš s jeho kamošmi, veď tí budú aj tak na jeho strane..okamžite na súd...moja priateľka sa tiež non-stop doťahovala a prosíkala ,ale napokon aj tak to skončilo na súde a povedala, že ľutuje, že to nedala skôr, pretože syna ochudobnila o slušné výživné...

lady_hurts
15. apr 2022

@jana182929 inak to ani nepojde ako len cez sud, kedze sa s nim neda dohodnut normalnou cestou. A kamosom urcite nepis, je to naozaj hlupy napad, zbytocne sa pred nimi ponizis.

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
15. apr 2022

Neviem ci ti upravili názov admini ale ty o výživné nebojujes.... Takže hneď po sviatkoch na Upsvar vyhľadať kolizneho opatrovníka a zatiaľ cez sviatky spísať všetky výdavky na dieťa. Na jeho kamarátov kašli ak sú rovnakí ako sploditel dieťaťa sa na tebe akurát dobre zabávajú ze ich otravujes...
Teda za predpokladu ze je ako otec uvedený v rodnom liste

lienka.7
15. apr 2022

@jana182929 CPP ti pravnika prideli bezplatne

moony99
15. apr 2022

Nepros sa mu,choď na políciu podať trestné oznámenie pre neplatenie výživného,oni dajú potvrdenie o tom.Nájdi si potom exekútora,tam podaj žiadosť o exekúciu a keď bude neuspešná môžeš vybaviť náhradné výživné na Úrade práce socialnych vecí a rodiny.

mamkalentedkova
15. apr 2022

@jana182929 centrum právnej pomoci ti vie poskytnut právnika .Zatiaľ teda asi rozhodnutie o zverení dieťaťa a výške výživného nemáte ? Treba ísť na kuratelu,povedať ako žijete ,že nežijete v spoločnej domácnosti a na dieťa neprispieva.Poda sa navrh na súd ..len do toho..Nečakaj ,že sa s tebou dohodne ,keď to doteraz nespravil

cicuca
18. apr 2022

@jana182929 choď sa poradiť na upsvar na oddelenie sociálnej kurately a tam ti pomôžu spísať návrh na súd a pošleš si to. Alebo môžeš si dohodnúť konzultáciu v centre právnej pomoci.