Kedy môže súd matke vziať dieťa?

tehulka_mk
21. dec 2012

Ahojte,prosim vas,je sice pred Vianocami,ale ja nevlazdem...Prosim vas,kedy a za akych okolnosti vezme sud dieta matke?Musi mat psychicke problemy,alebo byt fetackou alebo alkoholickou????Prosim odpiste,napor svokrovcov uz nezvladam,utiekla som domov k rodicom aj s malym,no manzel o tom vedel...Vyhrazaju sa mi,ze maleho mi vezmu,hoci s manzelom este slovo rozvod ani nepadlo,len som povedala,ze potrebujem byt doma,lebo som na tom uz zle kvoli spravaniu manzela....

elli333
21. dec 2012

@tehulka_mk nie som síce právnička ani neovládam právo ale som si na 100% istá že kvôli tomu že si išla na pár dní k rodičom ti dieťa vziať nemôžu. V podstate je to tak ako si popísala matka musí mať psychické problémy alebo byť na niečom závislá a byť neschopná sa o dieťa postarať,aj psychické problémy záleží že aké..ak je to trebárs depresia a matka to rieši tak sa nemá čoho báť a zvlášť ked ide o takto maličké dieťa. Neboj sa,nedaj sa zastrašiť. Držím palce

sisaha
21. dec 2012

@tehulka_mk ukludni sa.. 😉, nikto ti dieta nevezme..dokonca ani psychicke problemy automaticky neznamenaju odobratie dietata. Vyhrazky svokrovcov nepocuvaj...

slniecko77
21. dec 2012

@tehulka_mk len ta strasia, tak male dieta ti nikto nevezme..musela by si byt psychicky chora, narkomanka alebo alkoholicka
..a nejedna sa ani o unos kedze ste stale manzelia 🙂
..hlavku hore

tri
21. dec 2012

no tak ako si napísala pokiaľ nie si alkoholička, feťáčka, psychicky narušená, nemáš samovražedné sklony, a čo ja viem ešte čo, tak súd matke dieťa nemá dôvod odňať. Pokiaľ by sa preukázalo, že zanedbávaš starostlivosť o dieťa, ohrozuješ jeho zdravie, vývin či dokonca živoť, to by už bolo ine kafe. Ak sa teda riadne staráš o maličkého, tak sa nemáš čoho báť. A nakoniec, ešte je maličký, aj to zaváži v tvoj prospech..... neboj sa....

cecil36
21. dec 2012

@tehulka_mk po a) svokrovci ti dieta nevezmu, takze pokoj 😉 b) poziadaj sud o predbezne zverenie dietata do vychovy a budes to mat oficialne, lebo takto moze prist mm a dieta si zobrat- obaja ste rodicia c) priklad: stari rodicia chceli dostat dieta do vychovy, lebo mama bola fetacka a dieta opustila- trvalo vyse roka, kym sa dieta dostalo do opatery starych rodicov aj oficialne

mis_ka
21. dec 2012

@tehulka_mk pokial uz dalej nechcete zit s muzom spolu (aj ked zatial nedavate navrh na rozvod), kludne daj navrh na sud na upravu vykonu rodicovskych prav a pripadne aj urcenie vyzivneho, pokial viem, mozes toto riesit aj pred samotnym rozvodom.

tehulka_mk
autor
21. dec 2012

@mis_ka
@cecil36
@tri
@slniecko77
@sisaha
@elli333 No ide o to,ze my sa hadame dost casto s manzelom,slovo rozvod nepadlo,ale svokra so svokrom si predstavuju,ze ja sa prisposobim ich synovi a budem zit podla neho,co nemienim...Hadali sme sa,tak som odisla k nasim,lenze sme z ineho mesta,ale manzel o tom vedel...Nebranil mi v odchode...Teraz sa to dozvedeli svokrovci a volali mi,ze sme spolu 7 rokov,ze som si ho potom nemala brat za manzela,ked som im povedala,ze neviem,kedy sa vratim spat do Nitry za manzelom...Lebo ze sme pohadani...A na to oni,ze nemozem takto odist,ze som ho poznala,nemala som si ho brat a ze dieta mi vezmu...A ze sa len cudovat budem...

xlucia
21. dec 2012

@tehulka_mk kojis?

lienkan
21. dec 2012

@tehulka_mk Maminka bud silná - hadky s manzelom veru dobre poznam ... Je to Tvoj zivot, neboj ked sa staras o dietatko .. a náhodou by aj prisli na kontrolu urcite uvidia že svoje dieta miluješ ..a to je teraz dôlezite ...ostat silná práve kôli nemu ...drzím Ti palceky a velmi 🙂

tehulka_mk
autor
21. dec 2012

@xlucia Kojim 😉
@lienkan Aha...No vdaka za podporu...Len som z toho na prasky ☹ Lebo uz sa to vlecie strasne dlho a ja uz nevladzem...

lienkan
21. dec 2012

@tehulka_mk Nedaj sa - mam znamu , chodime spolu do skoly,ktora kôli svokre skončila na liekoch ... Nedaj si kafrat do zivota - nech sa kazdy stara o seba a tebe ak ti maju ublizovat daju pokoj ...ty potrebujes energiu na seba a svoje dieta !

cecil36
21. dec 2012

@tehulka_mk tak jedine sa odstahovat od svokry 😉 A inak svokra a svokor budu vzdy na strane tvojho mm, je to ich syn, nic s tym nespravis. Ak chces pokoj, treba sa odstahovat do vlastneho alebo do podnajnu.

tiffanytheo
21. dec 2012

Juuuj ja som cez leto prezivala to iste :(( sa mi dokonca vyhrazal aj byvali manzel...ze mi vezme deti...! Nedaj sa!!! Je to velmi tažke hlavne na psychiku...ale treba to predychat.Som si tiez zistovala co ako. Odlucit dieta od matky to nejde len tak lahko ako si tvoji svokrovci myslia a hlavne nech sa medzi teba a tvojho muza nepletu!!! Je to najhorsie co moze byt. len to s tym pokazia- aj ked im to tazko vysvetlis ked uz pouzivaju taketo vyhrazky.Drzim Ti paste a pevne nervy.Nech to skonci akokolvek.A ked zijete s nimi pod jednou strechou tak fuuu...:(

elli333
21. dec 2012

@tehulka_mk no to by sa teda asi cudoval kazdy keby sa im podarilo to cim sa vyhrazaju...sance maju prakticky nulove,neboj 🙂 mas pravo odist od muza a oddychnut si ked sa vkuse hadate...kasli na nich a nedvihaj im telefony,jedine manzelovi a vyjasnite si to iba medzi sebou...

slniecko77
21. dec 2012

@tehulka_mk a uz vobec nie ked dojcis
..musel by byt velmi vazny dovod, aby dieta prisudili otcovi..to sa malokedy stava, a co pises tak to na ten pripad nevyzera 😉
..hlavne klud..tvoje dietatko potrebuje kludnu a vyrovnanu mamicku 🙂
..nenechaj sa vyprovokovat svokrovcami, chcu ta vystrasit a ublizit ti

sisaha
21. dec 2012

@tehulka_mk tak s nimi vobec nekomunikuj, nie si povinna ich pocuvat. Ak sa mas s niekym bavit, tak je to jedine tvoj manzel.., tomu by malo zalezat na tom, aby ste to poskladali dokopy...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kentaky5
21. mar 2013

Ahojte som rozvedený a chcem spýtať čo mám robyt ex má malú a viem že má milenca ktorý chodieva k niej kazdy večer 0 22 00 a 2300 dorana je tam snim potom stáva do roboty mala je u svokry kedma poobednu ked nemá spí doma ale ked prijde domou je unavená a mám pocit že ju zanedbáva čo mám robyt ona všetko zapiera a smeje sa my do ocy poradte

talbot
15. máj 2013

Choď na UPSVaR, oni ti poradia ako postupovať. Spíš tam s nimi zápisnicu, daj si urobiť kópiu a požiadaj ich, aby konali. Choď za pracovníčkami oddelenia "Sociálnoprávna ochrana detí a kuratela".

monikkak
14. feb 2015

ahojte potrebovala by som poradit..s byvalim sme mali vcera sud o strarostlivost o dieta ale sud to odrocil, ze mame ist najprv na poradensko - psychologicke sedenia lebo on naschval dal taky podnet a to bude 2.marca. Ide mi oto ze mala bude mat 4.aprila 3 roky a on che len natahovat cas lebo to pochybujem ze sa vyriesi do toho casu. Ja sa bojim toho ze mu ju potom zveria ked on bude mat prijem a ja ak nahodou si ziadnu pracu do vtedy nenajdem, uz len myslim nato najhorsie :/

stankatv
11. jan 2016

Ja sa chcem spytat od kolkych rokoch je striedava starostlivist a cj vobec daju ked sme spolu nezili ani sme neboli manzelmi a ja sa staram. O malu od narodenia on na zaciatku nepodpisal ocovstvo kvoli priezvisku

stankatv
20. jan 2016

Vie mi niekto poradit od kolkich rokochje striedava starostlivost ked sme neboli manzelia ani sme spolu nebyvali a pol roka nebol ocom nebol zapisany rod liste

adagust
7. máj 2017

@dominika1988 naivna predstava. Mne zobrali dojcene dieta lusknutim prsta. Otec ma dal zavriet na psychiatriu, naklamal im, že som pre dieta nebezpecna a kym ma "pozorovali", dieta odklepli otcovi. Ma tetku na socialke, ta na sud napisala, ze sa o dieta staral on a nie je a sme tam kde sme. Podplatení sudcovia, rodinkarstvo, predstava o pravnosti tohto statu JE NAIVNA!

patka23
14. máj 2017

Ahojte, mne zas ex vravi ze pojde za koliznou a zacne riesit, lebo mu vadi ze partnerka mojho najlepsieho kamarata pracovala v erotickom salone. Je mozne aby mi vzali deti? Lebo podla neho som neni normalna a vystavujem deti nebezpecenstvu tym ze sa s nimi navstevujeme a kamaratime. Ze on ma da na sud ze som nezodpovedna. vravim nic inee iba to je dovod ze kamarativa partnerka robila spolocnicku. pritom aj oni maju deticky a cakaju dalsie.

cacianka
16. máj 2017

@patka23 ved nech ide, aspoň sa dobre strápni. a ty mu povedz že podáš podnet na sociálku, aby zakázali úplne kontakt s deťmi lebo je asociál, sociopat, lebo on sa stretáva s bezdomovcami, cigáňmi a arabmi, alebo neofašistami, narkomanmi a politikmi.
čo si už len tí debili nevymyslia za problémy...

semancikova
11. apr 2018

@tehulka_mk to prezivam aj ja

masenkamedvedova
6. máj 2019

Ahojte prosím vás o odpoveď ak viete poradiť. Mam prídem 250e rodičak dve deti a s mužom sa ideme rozvádzať. Ja vsak platím pôžičky v sume 250e tak mi nič neostane. Bojím sa ze mi súd vezme deti že ich nemám za co živiť. Manžel má príjem 2500e v cistom na páske.

cacianka
6. máj 2019

@masenkamedvedova stará téma. bapísala si veľmi málo k veci - napr. aké pôžičky splácaš a prečo. založ si novú, alebo si prečítaj dobré rady v tejto skupine, prípadne Rodinné problémy, Právne poradenstvo, Ach tí chlapi. je v nich veľmi veľa napísané, poradené . všetky zákutia rodinných problémov. čítaj a potom sa poraď. veľa sa dozvieš

dididanihelova12
7. feb 2022

Dobrý večer chcela by som vedieť ja žijem v krízovom centre pre slobodné mamičky a veľmy by ma zaujímalo či mi môžu odobrať dedi iba kvôli tomu že nemám príjem nigdi som nemala dohľad zo socialkou starám sa o deti ako môžem vo všetkom