Kedy ísť potvrdiť právoplatnosť rozsudku ?

michaela121
25. nov 2019

Ahojte chcela by som sa informovať ohľadom rozsudku že cca kedy si ísť potvrdiť právoplatnosť, keďže v papieroch to nepise, obaja sme sa dohodli ze ani jeden z nás nebude podovata odvolanie. Zatiaľ dik

1sally12
25. nov 2019

Po 20 dňoch od doručenia

monro
25. nov 2019

Mne povedali na pojednavani, ze o mesiac. Kym sa to vsetkym doruci a vratia sa dorucenky.

1sally12
25. nov 2019

ano až ked sa vratia dorucenky ráta sa 20 dní od posledného ktorý si to prebral

michaela121
autor
25. nov 2019

@1sally12 takže musím počkať kedy si to prevezme exmanzel?? On je v zahraničí a príde pred sviatkami!

zuzulka501
25. nov 2019

Ja som bola asi po týždni od prevzatia ale stalo ma to veľa síl aby to povolili treba to urgovat a dá sa

michaela121
autor
25. nov 2019

@zuzulka501 a musím ísť sama osobne ci môže ísť aj niekto za mňa?

evalin88
25. nov 2019

@michaela121 skus si najprv zavolat do infocentra sudu, ak je to pravoplatne, baba to v systeme hnwd uvidi, aby si nesla zbytocne. On to tvoj ex prevziat ani nemusi, ak ma niekde adresu kam mu vedia dat zlty listok iba sa vrayi neprevzata obalka, ak je adresat nezastihnuty, malo by sa dat.

otazka1
25. nov 2019

@evalin88 pise spravne, vola sa to fikcia dorucenia. Ale nie je to iba v pripade, ak mas v pouceni, ze proti rozsudku nie je mozne podat odvolanie? Mozno sa mylim, mozno trepem. Uz si to nepamätám presne

michaela121
autor
26. nov 2019

@otazka1 my sme sa odvolania vzdali oboja

evalin88
26. nov 2019

@michaela121 tym padom by to malo byt pravoplatne skor, presne je to cele napisane na konci, ja som nerobila primarne s civilom ale s exekučným, ak by tam bolo, že proti tomuto rozsudku odvolanie nie je pripustne je to pravoplatne v deň, kedy posledný uznesenie prevezme prip. Ked sa vrati obalka adresat nezastihnuty. Ono sa to nevyznacuje presne ked by sa malo lebo toho maju vela, pri tom mnozstve sa neda sledovat kazdy spis, robi sa postupne v cca mesacnych lehotach

zuzulka501
26. nov 2019

@michaela121 zavolaj si a ak nebude napíš tam mail ja som písala taky pekný že zo potrebujem urýchlit koli babetku a hneď v ten deň mi aj odpísala ze mi to vybavila tak ma druhý deň som išla aj s darčekom pre tu pani

1sally12
26. nov 2019

On to ani prevziať nemusí,ale aj tak sa to ráta od toho datumu kedy sa zasielka vratila na sud. Ale ako radia vyššie-urgovať,urgovať,urgovať
@michaela121

michaela121
autor
28. nov 2019

@zuzulka501
@evalin88
@otazka1 ja to mam tak na zadnej strane