Kde sa dá stiahnuť tlačivo na rozvod?

jana3121966
6. jún 2024

Vie mi niekto poradit kde sa da stiahnut a vytlacit tlacivo na rozvod manzelstva ake doklady k ziadosti treba dolozit kolko sa plati pri podani ziadosti na sude ako dlho budem cakat na pojednavanie ma niekto skusenost ? Dakujem velmi pekne za rady,tipy

andrea_82
6. jún 2024

Sice nemam skusenost s rozvodom, ale "tlacivo" podla mna nie je. Navrhy na sud sa pisu, nieco ako opisanie situacie svojimi slovami.

pribinak
6. jún 2024

@jana3121966 kolok stojí 100e, ak si napr na materskej či rodicaku tak môžeš požiadať o odpustenie poplatku
Pridas sobasny list, rodné listy deti

Na nete je milión vzorov napr tento

https://www.tlaciva-online.sk/tlacivo-vzor/navr...

Nikto ti nepovie koľko to bude trvať, lebo nevieme či tvoj muž súhlasí s rozvodom, či sa viete dohodnúť ohľadne deti, či bude preberať postu, meniť právnikov, ….rozduel je súd v Humennom a rozdiel v Bratislave

jana3121966
autor
6. jún 2024

@pribinakdakujem. Mame 37 rocneho syna iba a tlaciva su kadejake ale hlavne take kde je zmienka o nezaopatrenych detoch my sme len traja manzel ja a syn ten by tam nemal byt na tlacive ci mal?

pribinak
6. jún 2024

@jana3121966 syn je už dospelý, čiže jeho už neriešite
Len ty a muž

jana3121966
autor
6. jún 2024

@pribinak Ano a vlastne treba mi tlacivo kde nebude ziadna zmienka o nezaopatrenych detoch

aliaray1
6. jún 2024

@jana3121966 ahoj, ako je uvedene vyssie, tlacivo neexistuje. Existuju vzory, aj tie mnoho razy nespravne. Tieto veci riesia advokati - vedia vam napisat navrh na rozvod (aj dohodou) a nasledne vyporiadanie bsm - konanie az po pravoplatnosti rozsudku o rozvode.

jana3121966
autor
6. jún 2024

@aliaray1 vdaka nasla som zopar vzorov su to vlastne osnovy podla ktorych sa ma vypisovat ziadost o rozvod manzelstva vypisem si tam svoje udaje a podam na sude

aliaray1
7. jún 2024

@jana3121966 ak do toho ides sama ok, ak to podas elektronicky, polatok je 1/2. Ak davas do podatelne, daj im to vytlacene trojmo. 2 potrebuje sud, 1ks daju tebe.

Ak by ste sa vedeli s muzom dohodnut, dajte to ako navrh na rozvod dohodou, na sude sa len postavite na vyzvu sudcu a pridrziavate vasho navrhu, na 1.pojednavani by vas takto vedeli rozviest a ak by ste sa priamo tam vzdali do zapisnice sudu prava na odvolanie, rovno ste aj pravoplatne rozvedeni.

Nasledne po vyznaceni pravoplatnosti na rozsudku vam info kancel sudu orazi ten rozsudok peciatkoi ppl (vyhotovenie rozsudku je cca 30 dni od pojednavania).

Potom bud date navrh na vyporiadanie bsm alebo navrh dohodou o vyporiadani bsm, znizuju sa poplatky, cas a stresy.

jana3121966
autor
7. jún 2024

@aliaray1 Srdecna vdaka za bohatu odpoved urcite pomohla pekny vikend prajem