Kde kúpim kolok na rozvod?

12. feb 2022

Ahojte, prosím , kde kúpim kolok na rozvod? A koľko je to presne eur?

katarinaba
12. feb 2022

Malo by to byt 66€ (over si na googli) a kolky kupis priamo na sude, alebo na ktorejkolvek poste.

misacina
12. feb 2022

Priamo na sude v kolkomate, 66eur.

zuzan286
12. feb 2022

Kolkomaty už len na pošte a elektronické podanie 33€

misacina
12. feb 2022

@zuzan286 3 mesiace dozadu som kupovala v kolkomate na OS

janka_266
12. feb 2022

Na sude, alebo počkajte, kým vám pošlú výzvu na zaplatenie, tam to stačí zaplatiť na číslo účtu

autor
12. feb 2022

ďakujem v prvom rade všetkým ❤️.
@zuzan286 to vážne existuje? Môžem podať elektronicky žiadosť o rozvod? No idem gugliť 🤗

moonlight1210
12. feb 2022

Kazdy ma elektronicku schranku.
Musis mat OP s cipom, na mestskom urade (alebo kde u vas je klientske centrum) si vybavit citacku a aktivaciu cipu.
Nainstalujes do pocitaca (na stranke slovensko.sk je postup, aj podpisove kluce k stiahnutiu), potom na hlavnej stranke slovensko.sk najdes v elektronickych sluzbach prislusny sud, ziadost o rozvod posles takto.
Pride ti odpoved, ze mas uhradit kolok (da sa prevodom v banke, ci priamo cez link v tej poste - ta platba prebehne ihned) a je to.
(Podobne som rozsirovala zivnost, slo to rychlo.)

Sud bude s tebou komunikovat najskor potom uz cez tuto schranku, takze vsetko ti pride hned, nemusis chodit na postu a budes to tam mat kedykolvek k opatovnemu vytlaceniu si, keby si to stratila.

autor
12. feb 2022

@moonlight1210 krásne vysvetlené, vďaka ❤️

espritka29
4. jan 2023

@moonlight1210 prosím ťa, tá žiadosť sa tam priloží ako súbor alebo sa to tam všetko len vypisuje? Aj rodičovská dohoda? Alebo to sa robí zvlášť?

moonlight1210
4. jan 2023

@espritka29 Da sa prilozit ako subor a do tela spravy napis, ze zasielas ziadost a dohodu, ktore su v prilohe.

Rodicovskou dohodu ak prilozis (naskenovanu, kedze je najlepsie si ju na znak vzajomneho suhlasu podpisat u notara a rovno v dvoch originaloch, jeden pre kazdeho), tak sud to ma jednoduchsie a rozhodne o rozvode rychlejsie. Lebo ta uprava rodicovskych prav je sucast rozvodu.
Takto uz len potvrdi vase vzajomne dohodnute rozhodnutie.
Vzdy sa lahsie a rychlejsie rozhoduje, ak sa rodicia vzajomne nehadaju.
Resp. o rozvode sud rozhodne az po uprave prav k detom a vyzivnom.

Vsetky prilohy (kazdu zvlast) je dobre podpisat certifikovanym podpisom, cely mail nasledne tiez a takto odoslat.
Kedze tieto certifikaty sa teraz menili, tak ak mas obciansky vydany do 20.6.2021, musis si najprv vybavit novy. Lebo so starym uz sa podpisovat neda.

espritka29
4. jan 2023

@moonlight1210 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď