Karanténa a striedavá starostlivosť

1. dec 2021

Dobrý deň,
Manželova dcéra, ktorá je u nás na striedavej (týždeň my týždeň mamina) je teraz u maminky od dnešného dňa v karanténe...k nám by mala prísť v nedeľu...karantenu majú na školskej stránke vypísanu do 10.12. môže v nedeľu k nám prísť alebo ostava do 10.12. u mamy v karanténe?
Dakujem za odpovede

janai1
1. dec 2021

Trosku uvažuj... Je v karanténe, má sedieť doma a nie cestovať kade tade

zuzkaa1991
1. dec 2021

Logického hladiska ostava u mami tam je nahlasena ak by náhodou prisla kontrola...co ak nahodou moze byt pozitívna a vas nakazi??

autor
1. dec 2021

@janai1 uvažujem 😁 ja som si myslela, že ak sa objedná na PCR a bude negatívna tak by mohla na piaty deň k nám prísť...na stránke bolo písané, že ša majú nahlásiť na test

autor
1. dec 2021

@zuzkaa1991 majú sa nahlásiť na PCR test

anjelicek26
1. dec 2021

Musi tu karantenu ostat tam, kde je teraz.

autor
1. dec 2021

@anjelicek26 ďakujem...to nebude rada škoda 😔

zuzkaa1991
1. dec 2021

Tak zalezi kedy pcr ide a vysledok je do 2 3 dni ak pride výsledok dovtedy neg moze ;) urcite

zuzkaa1991
1. dec 2021

Nech sa nahlasi aj tak termin davaju plna 5 den od posledného kontaktu takze moze sa mahlasit aj dnes

erika_230
1. dec 2021

Teraz budem ja asi za zlu. Myslim ze deti nanahlasuju kde sa pocas karanteny nachadzaju. Neviem ako daleko byva od vas. takze moj nazor je ten ze ak sa vy dohodnehte s jej mamou a ta bude suhlasit kludne si ju zoberte domov. Ak sa teda nebojis ze moze byt ona pozitivna a nevie este o tom. Ja som bola pozitivna takto pred rokom na vianoce dcera bola so mnou dva dni ako odisla tak mne prisiel vysledok pcr testu a teda uz som bola pozitivna. No myslim ze je to na dohode vas rodicov. Ale ak s tym bude jej mama suhlasit tak sediet v karantene moze aj u vas

autor
1. dec 2021

@erika_230 ďakujem 😊 aj ja si myslím, že ak by stihla PCR a bola by negatívna tak by mohla byť v pohode aj u nás...bez testu asi by nebolo dobre, keby chodila z domácnosti do domácnosti

janai1
1. dec 2021

Nič o PCR si nepísala 😉 pýtala si sa ci ma byt v karanténe u mamy a odpoveď je áno ma byt v karanténe 😉 ak jej karanténa skončí - ci už uplynutím alebo testom - tak to je o inom 😉 ved už nebude v karanténe ak má negatívny test, tak áno potom môže aj cestovať

erika_230
1. dec 2021

Este ma napadla jedna vec. Ak ma doma testy zo skoly tak nech sa v nedelu otestuje tym domacim samotestom a ked bude negativna tak nech ide k vam. Ved na PCR moze ist aj od vas uz ked je nan objednana.

autor
1. dec 2021

@erika_230 to bude problém...jej mamina odmieta testovanie...takže testy nemá...

dominika_sk
1. dec 2021

Teraz su strašne dlhe inkubačne doby a pcr na pisty deň ti nič nezaručuje. Ja som mala pcr na šiesty deň negativny a na desiaty už pozitivny, cely čas som bola v karantene a priznaky sa objavili až deviaty deň aj to len bolesť hlavy ktoru mavam aj bežne.

autor
1. dec 2021

@dominika_sk chápem...ja len kvôli malej...u nás má bračeka tak sa stále teší, keď príde...s negatívnym testom by mohla...tak dúfam že to bude ok